Salaš Sobotišťan sa nachádza pri Kunovskej priehrade v okrese Senica. Kunovská priehrada je prímestská rekreačná oblasť, ktorá leží asi 5 km od mesta Senica na okraji senickej mestskej časti Kunov. Vodná nádrž má upravené brehy, nachádza sa tu asi 250 m dlhá piesková pláž a rozľahlé trávnaté plochy. Kunovská priehrada je vhodná na bezmotorové člnkovanie, kúpanie a rybolov s možnosťou zakúpenia hosťovacieho rybárskeho lístka. Táto rekreačná oblasť ponúka ubytovanie, parkovisko s kapacitou 300 motorových vozidiel, prezliekarne, sociálne zariadenia, lodenicu s požičovňou lodiek a vodných šliapadiel, športový areál s požičovňou športových potrieb, ihrisko pre plážový volejbal, hojdačky, preliezačky a pieskoviská, náučný chodník a veľa iného. Pre turistov, cyklistov a korčuliarov je priehrada spojená s mestom cyklotrasou vedúcou krásnou prírodou popri potoku Teplica.

Vďaka veľmi dobrej dostupnosti a výbornej lokalite je Salaš Sobotišťan často vyhľadávaným miestom pre oddych pri skvelom jedle v pokojnom prostredí. Okolo tohto salašu jazdíme pomerne často, ale naposledy som tam bola ešte ako dieťa. Takže bolo príjemné sa tam opäť vrátiť a zaspomínať si na staré dobré časy. Kolibka je zariadená v drevenomštýle s nádychom retra. Reštaurácia je umiestnená na prízemí. Na poschodí sa však nachádza ešte jedna miestnosť, ktorá pravdepodobne slúži na súkromné akcie a rôzne rodinné oslavy. Tento priestor je zariadený štýlovo a má vlastný barový pult. Na dekoráciu salaša použili rôzne obrazy, sošky, hrnčeky, kolovrátok, kvetinové aranžmány a veľa iných zaujímavých dekorácií. Na stenách sa nachádza biely a zelený náter doplnený o kamenný obklad. V reštaurácii sa nachádza aj krásny krb, ktorý dotvára rodinnú atmosféru. V letných mesiacoch si máte možnosť posedieť na krytej terase s úžasným výhľadom na Kunovskú priehradu. Vonkajšie okolie salašu je tiež veľmi vkusne upravené a doplnené o kvety a zeleň.

Salaš Sobotišťan má pre hostí pripravenú širokú ponuku tradičných slovenských jedál a špecialít, ako aj a jedál pre deti, polievky, šaláty a samozrejme aj dezerty. K dobrému jedlu majú v ponuke kvalitné značkové vína, destiláty, pivo, nealkoholické nápoje, čaj podľa výberu. Z kávovej ponuky majú tureckú – zalievanú kávu, viedenskú kávu so šľahačkou, presso, presso so smotanou, ľadovú kávu. Všetky jedlá sú zhotovované len z tých najkvalitnejších a čerstvých potravín. Pravá bryndza je dovážaná priamo zo stredného Slovenska. Z ponuky sme si vybrali viedenskú kávu so šľahačkou v hodnote 1,79€ a presso v hodnote 1,16€. Cena kávy ma veľmi milo prekvapila, tomuto sa hovoria ľudové ceny. Kávičky boli servírované na striebornom podnose s pohárom vody a sušienkou. Viedenská káva aj presso boli dobré. Obsluha bola milá a ochotná. Musím však vytknúť, že sme počuli, ako čašníci hovoria o brigádnikoch, a to sa naozaj nechodí, aby si hostia vypočuli takýto typ  rozhovoru. Inak sa nám v salaši páčilo a pevne verím, že ho zasa niekedy navštívime.

Adresa: Kunovská priehrada, 905 01 Senica

Otváracie hodiny: Po – Ne: 10 – 21

Salaš Sobotišťan hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Salaš Sobotišťan celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47134b3ad85655af%3A0xada627ace9c82fb3!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOdXIkDibtMfw8lwP7EYU7iUMbgM3DCla4y54bd%3Dw284-h160-k-no!5zU2FsYcWhIFNvYm90acWhxaVhbiAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOdXIkDibtMfw8lwP7EYU7iUMbgM3DCla4y54bd&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiZsvjalqHtAhW9DGMBHQoDDAoQoiowE3oECBIQAw