Príjemná prechádzka sa ponúka z Piešťan do reštaurácie Furman. Túto turistiku začneme z Krajinského mosta, prejdeme cez most okolo penziónu Benátky. Kráčame kúsok po úzkom chodníku pod úrovňou vozovky smerom do obce Banka. Prejdeme cez vozovku ku schodom na Rádiovom vŕšku, ktoré nás dovedú k miestu, kde kedysi stála vyhliadková veža s reštauráciou – Červená veža. Ideme po zanedbaných a chátrajúcich schodoch, ktoré kedysi poznali veľkú slávu. Nachvíľku sa zastavíme na vyhliadke z terasy, kde sa nachádza Hotel Panoráma a reštaurácia Koliba. Z tohto miesta je vidieť teplé rameno Váhu s mostami a v pozadí Moravany nad Váhom a v diaľke v kopcoch sa dokonca týči aj  hrad Tematín. Cestou ešte natrafíte na krásne fotogenické miesto, kde je kríž a veľké červené srdce. Trasa ponúka krásne výhľady na Piešťany a vodnú nádrž Sĺňava. Pokračujeme ďalej po peknom chodníku po modrej turistickej značke okolo polí, vinohradov a chatiek. Konečne sme dorazili do reštaurácie Furman. Turisti si tam môžu oddýchnuť a občerstviť sa. Tu si môžete okrem príjemného posedenia na krytej i vonkajšej terase popozerať stádo laní, jeleňov, danielov a muflónov. Deti sa vyšantia na detskom ihrisku, na ktorom nechýbajú preliezky, šmýkačky a hojdačky a je naň priamy výhľad z terasy, takže kým sa deti hrajú, rodičia si môžu v pokoji vychutnávať jedlo alebo svoj obľúbený nápoj.

Reštaurácia Furman ponúka magické prostredie v Považskom Inovci. Furman svoje brány otvoril dňa 29. apríla 2006. Reštaurácia je umiestnená v nádhernom a tichom prostredí priamo v prírode, a pritom len na skok od kúpeľného mesta Piešťany. Svojou skvelou polohou je zaujímavý ako pre turistov, tak aj pre motoristov. V zimných mesiacoch tvorí kapacitu reštaurácia s 20 miestami, poľovnícky salónik s 12 miestami. Najviac využívaná je zimná terasa s 56 miestami na sedenie a nová časť pre 80 osôb. V letných mesiacoch pribúda terasa s kapacitou 62 miest. Priamo pri reštaurácii sa nachádza veľké a samozrejme bezplatné parkovisko pre hostí. Furman je zariadený vo vidieckom štýle.

Príjemné prostredie, výborné jedlo, skvelá lokalita, milý personál a bezproblémové parkovanie predurčujú reštauráciu Furman ku konaniu firemných akcií, rodinných osláv alebo svadieb. V prípade firemných podujatí ponúkajú samostatné priestory pre 50 a 70 osôb – po spojení až 120 miest. Okrem samotnej skvelej kuchyne vedia poskytnúť aj priestory pre športové a adrenalínové akcie, ochutnávku vín alebo husacie hody z prvotriednych husí. Možnosť usporiadať ohňostroj, a tak ukončiť firemný rok. Príklad niektorých teambuildingových aktivít, ktoré si môžete u Furmana pripraviť: Baseballový trenažér, profesionálna lukostreľba, originálna simuláciu lovu s lukom, streľba zo vzduchoviek, hod oštepom, paintball, streľba z airsoft zbrane, hod diskom a veľa iného. Pokiaľ plánujete svadobnú oslavu, majú v ponuke taktiež samostatnú miestnosť s kapacitou pre 80 osôb. Reštaurácia Furman je pre váš svadobný deň ideálnym riešením. Organizačné schopnosti personálu spolu s exkluzívnou kuchyňou a štýlovou výzdobou sú garanciou nezabudnuteľného večera pre všetkých hostí vrátane mladomanželov.

Furman, ako už samotný názov prezrádza, je špecializovaný na typickú slovenskú kuchyňu, ale nechýbajú ani klasické jedlá modernej kuchyne. V jedálnom lístku nájdete polievky, bezmäsité jedlá, ryby, múčne jedlá, furmanské špeciality, steaky, šaláty, dezerty. Z nápojového lístka si môžete objednať aperitív, slovenské víno, likéry, destiláty, whisky, brandy, čapované pivo, fľaškové pivo, nealkoholické nápoje, teplé nápoje a samozrejme kávu. Prvenstvo medzi jedlami si držia bryndzové halušky, pečené kolená, rebrá. Reštaurácia je známa aj svojimi sezónnymi špecialitami. Počas každého obdobia majú pre hostí pripravené napríklad husacie hody, špeciality z diviny alebo pravé furmanské zabíjačkové špeciality. Z danej ponuky sme si objednali 2x cappuccino, viedenskú kávu a malinovú malinovku. Cappuccino je v hodnote 2€ a viedenská káva za 2,10€. Pre milovníkov kávy ponúkajú pravú taliansku kávu značky LAVAZZA. Cappuccino ma veľmi nenadchlo a za nedostatok považujem, že neservírujú ani pohár s vodou. Po príjemnom odpočinku sme sa vybrali opäť tou istou cestou naspäť. Pokiaľ ste však priveľmi unavení, môžete sa domov odviesť autobusom, ktorý má hneď pri ceste zástavku. Toto čarovné miesto patrí k mojim obľúbeným, takže už teraz sa teším na prechádzku, ktorá je vhodná v každoročnom období.

Adresa: Piešťany 357, 922 31 Ratnovce

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 22

Reštauráciu Furman hodnotím: personál = 2, káva = 3, prostredie = 1

Reštauráciu Furman celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b5397d55182f5%3A0xde6549c10795fc40!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipN_wk5pREWFHwh-XGRHK0LtoER7dlSgxWuNWXLK%3Dw240-h160-k-no!5zUmXFoXRhdXLDoWNpdSBGdXJtYW4gLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipN_wk5pREWFHwh-XGRHK0LtoER7dlSgxWuNWXLK&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwj7loukzajtAhVLr4sKHaBuC0YQoiowCnoECBMQAw