Ako si vytvoriť dom plný pohody a harmónie? Určite tomu prispieva vhodné tienenie na oknách. Skúste to najinteligentnejšie, ktoré je dnes na trhu – rolety Deň a noc.

V našich končinách je tienenie okien tradičné. Tienime celodenne. To napríklad v severských krajných nevidíte. Tam, kde majú slniečka menej, nechávajú ho viac prenikať do svojich obydlí. Prispieva tomu tiež redšie osídlenie, vďaka ktorému obyvatelia nemajú strach, že im každý uvidí „do taniera“. Ale aj u nás stále častejšie hľadáme alternatívy k nepraktickým a dnes aj nemoderným záclonám. Tie majú pomerne veľa nevýhod. V prvom rade už dnes väčšinou nesplňujú estetické požiadavky na vzhľad moderného bývania. Čiastočne to riešia tiež záclony bez čipiek, jednoduché a nie príliš zdobené. Ale nevýhody majú aj ďalšie.

Sú to lapače prachu a vysávačom z nich prach nedostaneme. Vyžadujú časté pranie a ich skladanie a vešanie, to sú presne tie úkony, ktoré z bežného upratovania robia veľké. Na rebríku, s úrazmi, o ktorých v rodine kolujú historky – kto sa kedy zranil pri vešaní záclon, ako sme partnera týždeň presviedčali, aby nám zvesil záclony a ďalšie. Spolu so závesom tiež záclony zaberajú pomerne dosť priestoru.

No a v neposlednej rade, viete, prečo mačky šplhajú po záclonách? Pretože ich doslova milujú. A tiež veľmi rýchlo zdevastujú. V rodinách s mačkou v domácnosti, a je ich naozaj dosť, ale taktiež s psíkom, nie sú záclony so závesom ideálnym riešením tienenia.

Našťastie dnes máme mnoho ďalších možností: žalúzie, vertikálne žalúzie, rolety a predovšetkým skutočný fenomén dnešnej doby, rolety Deň a noc, ktorým sa niekedy hovorí aj žalúzie Deň a noc. Tento názov dostali preto, že svojou inteligentnou konštrukciou dokážu vlastne kedykoľvek behom dňa deň a noc nasimulovať. Vypadajú krásne a neurazia v žiadnom interiéri – v hypermodernom ani v starožitnom.

Za roletami Deň a noc sa skrýva predovšetkým skvelý nápad

Klasické rolety pozná asi každý. Kedysi veľmi používaná forma tienenia bola nahradená kombináciou záclon a závesu, alebo žalúziami – so závesom či bez. To preto, že u klasickej rolety neexistuje medzifáza medzi zakrytým a odkrytým oknom. V dnešnej hustej zástavbe, je jedno či v bytoch, alebo v rodinných domoch, to rozhodne nie je to najlepšie riešenie. Potrpíme si na súkromie a intimitu. Neradi nechávame cudzie pohľady prenikať do našich domácností. Ale moderné rolety Deň a noc tento problém dokázali veľmi inteligentne vyriešiť. Stojí za nimi unikátny nápad, ktorý nevytvoril len lepšie rolety, ale úplne novú formu tienenia.

Princíp týchto roliet je postavený na špeciálne tkanej látke. Tá sa skladá vždy z dvoch pravidelne sa striedajúcich pruhov, kde každý má inú priehľadnosť či priepustnosť svetla. Jeden maximálne možnú, iný minimálne vyžadovanú. To však stále nestačilo. Vtip riešenia tienenia u roliet Deň a noc spočíva v tom, že sú zdvojené. Látka je na roletách dvojitá a pri ovládaní roliet sa jednotlivé pruhy, tie viac a tie menej priehľadné dostávajú do vzájomných interakcií. Vzniká tak obrovské množstvo variácií pri tienení z hľadiska intenzity tienenia. Do celého výsledku sa však premieta aj výber typu látky pre naše rolety Deň a noc. Rolety do okien Deň a noc, ktoré dodáva Fexi, sú v ponuke v mnohých materiáloch poskytujúcich rôzne formy tienenia a ďalších benefitov.

Vďaka tomuto skvelému nápadu máme teraz možnosť konečne plnohodnotne nahradiť záclony. Rolety Deň a noc sú premysleným hybridom, umožňujúcim využívať tienenie podobné so záclonami či žalúziami, dopriať si tiež úplne zatiahnutie či dokonca zatemnenie, ale tiež okno úplne odkryť a užiť si krásny výhľad na panorámu mesta, záhradu či kamkoľvek, kam naše okno smeruje.

Ako si pomocou roliet Deň a noc vytvoriť harmonický domov?

Rolety Deň a noc prinášajú do našich domovov nový dizajn a harmóniu. Veľmi vítané je obrovské množstvo tkanín, z ktorých sa rolety Deň a noc vyrábajú. Roleta Deň a noc sa vďaka tomu dokáže plne prispôsobiť našim požiadavkám. Fexi rolety dokážu vypadať krásne v hypermodernom interiéry, v tom klasickom, ale keď uvidíte inštalácie na chatách a chalupách, zistíte, že ide o univerzálne riešenie, ktoré neurazí skutočne nikde.

Veľký výber kvality materiálu, jeho štruktúry a veľmi vkusných farieb, dokáže vytvoriť harmonické kombinácie s vašimi podlahami, oknami, stenami, s nábytkom aj s bytovým textilom. V obrovskom množstve si nejde nevybrať.

Harmóniu však do našich domovov roleta Deň a noc vnáša aj vďaka svojej praktickosti. Sami si dokážeme veľmi inteligentne riadiť, koľko slniečka do našich domov pustíme. Rolety majú perfektné tieniace vlastnosti a dokážu byť dokonca aj izolantom. V lete nám tak pomáhajú znižovať náklady na klimatizovanie prehriatych miestností, v zime zas znižovať náklady na vykurovanie a ponúknuť väčšiu tepelnú pohodu.Roleta Deň a noc, Origin biela, C 012

Tieto rolety dokážu aj maximálne odfiltrovať svetlo. Pokiaľ si zvolíme zatemňujúce rolety Deň a noc, dokážeme vytvoriť v miestnosti dokonalú tmu. Behom dňa využijeme zatemňovacie rolety vtedy, ak máme bábätko či batoľa. Deti cez deň spia, ale často ich ruší vonkajšie svetlo. Zatemnenie im poskytne lepší spánok. Využije to tiež každý, kto potrebuje dospať prebdenú noc. Môže sa nám to stať po fláme, ale aj v prípade, že mávame nočné služby či smeny a spať musíme cez deň. Vedecké štúdie dokázali, že pre náš kvalitný spánok je dôležitá tma. Len vtedy sa nám v tele tvorí dôležitý hormón – sérotonín. Bez neho naše telo stráda a v tele sa nám rozbiehajú procesy vedúce k rôznym závažným ochoreniam.

Kvalitne zatemňujúca roleta Deň a noc je často dôležitá aj v noci. Náš svet je dnes zahltený svetelným smogom. Do okien nám svietia pouličné lampy, výklady obchodov, rôzne svetelné reklamné nápisy aj okolitá doprava. Mnohým sú nepríjemné taktiež prírodné zdroje svetla – predovšetkým mesiac. Ľudia si bežne sťažujú, že sa pri úplnku, ale aj ďalších na svetlo bohatších fázach mesiaca dobre nevyspia. Budia sa, alebo majú zlé sny. Riešením je kvalitné zatemnenie okien.

Vyberte si správne svoje rolety Deň a noc

Rolety Deň a noc sú výbornou formou moderného tienenia aj dekoračný prvkom pre interiér. Dajú sa nainštalovať do každého okna, a to hneď niekoľkými metódami. Aby ste vedeli, ako si vybrať správne a ako namerať rolety Deň a noc, je potrebné sa v prvom rade rozhodnúť, aký typ montáže si zvolíme.

Rolety Deň a noc sa vyrábajú v otvorenej kazete, v polo kazete a v maxi kazeta. Každý typ má iné výhody a hodí sa pre iné okná, rôzne sa tiež montuje. Otvorené kazety sa montujú dokonca bez vŕtania. Túto roletu si zvládnete namontovať bez akéhokoľvek náradia a skúseností. Rolety Deň a noc bez vŕtania patria medzi najobľúbenejšie riešenie.

Druhou možnosťou montáže je vŕtanie na okno. Tento typ sa používa pre všetky typy kaziet, teda pre otvorené kazety, polo kazety aj maxi kazety. Nemusíte sa báť. Montáž zvládnete taktiež svojpomocne a je pre okno veľmi šetrná.

Pre všetky tri typy kaziet sa hodí aj vŕtanie do steny nad okno. Ide o veľmi obľúbený typ montáže pre každého, kto nechce zasahovať do okien vŕtaním.

Všetky rolety je možné ovládať ručne pomocou retiazky. Tá je riešená veľmi komfortne a súčasne bezpečne pre deti aj domáce zvieratá. Existuje však aj automatizované riešenie – elektrické rolety Deň a noc.

Ako zmerať rolety Deň a noc? A ako ich namontovať? Veľkou výhodou Fexi roliet je, že to zvládnete všetko úplne bez pomoci. Fexi rolety, to nie je len produkt, ale aj dokonalé zákaznícke služby a návody, vďaka ktorým si dokážete vybrať, namerať a zistiť, ako namontovať svoje rolety svojpomocne. Objednáte ich samozrejme online.

Nekupujte zajaca vo vreci

Rolety Deň a noc sú veľmi variabilné čo do materiálu a farieb. Ponúkajú sa v kvalitatívnych radách ako rolety Deň a noc SILVER, GOLD, PLATINUM a DIAMOND. Je jasné, že by sme ich pred výberom chceli držať v ruke a na vlastné oči posúdiť štruktúru tkaniny, aj si overiť vernosť farby v porovnaní s internetom. Aj to je možné. Nechajte si poslať vzorky.

Vzorky slúžia skvele k tomu, aby sme si overili, ako roleta v danej kvalite a farbe zapadne do nášho interiéru. Niekedy stačí malá odchýlka v odtieni a už to nie je ono. Rolety si kupujeme na dlhé roky a musia tak perfektne ladiť so stálymi časťami v našom interiéri. Farba rolety musí na nás tiež pôsobiť harmonicky. Nestačí mať len obľúbenú určitú farbu a podľa toho si vybrať. Malá odchýlka od požadovanej farby môže celý výsledok pokaziť.

Nechajte si poslať vzorky k sebe domov. Vyberte si vzorky z jednotlivých sérií. Fexi posiela vzorníček s až ôsmimi vzorkami zadarmo. Potom máte čas a priestor rozhodnúť sa, ktoré rolety Deň a noc budú pre vás tie pravé.

Prečo si vybrať práve Rolety Deň a noc?

Rolety Deň a noc prinášajú do domu aj bytu praktické riešenie tienenia aj harmóniu. Kúpiť si je ich možné v štandardných rozmeroch, alebo si objednať riešenie na mieru. Výhodou je jednoduché nameranie svojpomocne aj bezproblémová montáž. Nainštalovať sa dajú do každého okna. Rolety Deň a noc nie sú len skvelým produktom, ale unikátne je aj ich spojenie s perfektnými zákazníckymi službami Fexi. K nim patrí výborná zákaznícka podpora, skvele spracované návody pre nameranie a montáž, vzorky látok aj doprava roliet nad 990 Kč zadarmo.