Tušíte, že by ste mali so sebou začať niečo robiť. Hromadia sa na vás kilogramy, telo je mľandravé a s imunitou to tiež nemáte veľmi ružové. Začať športovať je odpoveďou na všetky tri uvedené problémy. Lenže, ako začať cvičiť, keď gauč je tak pohodlný, v telke stále niečo zaujímavé dávajú a pri pomyslení na pohyb sa cítite unavení? Možno vám pomôže našich 5 tipov, ako zatočiť s lenivosťou a začať konečne cvičiť.

1. Cvičenie neodkladajte na potom

Nehovorte si, že začnete zajtra, od pondelka, od nového roku. Skrátka začnite cvičiť ihneď! Z hľadiska psychológie je lepšie trénovať ráno ako večer. Samozrejme, že ak vám vyhovuje cvičenie po práci, tak cvičte hoci aj v noci. Avšak keď si ráno odcvičíte svoju dávku, tak nielenže budete super naladení do celého dňa, ale tiež nehrozí, že počas dňa nájdete milión zaujímavejších činností a výhovoriek.

2. Nájdite si zábavnú a efektívnu aktivitu

Lenivosť nebudete musieť pred tréningom prekonávať, keď si nájdete šport, ktorý vám sadne a bude vás baviť. Vsaďte radšej na intenzívnejšie športy a na aktivity, ktorým nemusíte venovať hodiny. Odporúčame vám vyskúšať kondičný box. Ide o veľmi zaujímavý šport blahodarne vplývajúci na fyzickú kondíciu i psychickú pohodu. Kvôli tréningu boxu nemusíte dokonca ani nos z domu vystrčiť. Kúpte si boxovacie vrece alebo boxovací kužeľ, boxerské rukavice a boxujte o život doma v obývačke.

3. Športujte radšej medzi ľuďmi

Prekonajte svoju hanblivosť a za športom sa vyberte do fitka alebo do športového centra. Navnadí vás napríklad nové športové oblečenie, ktoré si vyberiete z internetového obchodu inSPORTline. Doma sa nedonútite k takým výkonom ako medzi ľuďmi, ktorí vás priam nakopnú k aktivite. Nájdite si partnera na tréningy s lepšou kondíciou a snažte sa ho dohnať. Trochu rivality prospieva k motivácii a bráni prepadnúť lenivosti.

4. Zapisujte si svoje pokroky

Zo začiatku pôjde všetko ťažko a budete sa musieť veľmi premáhať, aby ste realizovali ďalší tréning. Avšak v prípade, že si budete svoje pokroky zapisovať, tak uvidíte na vlastné oči, že cvičenie zmysel má. Každý ubudnutý centimeter v páse, každý pevnejší sval alebo o kilometer dlhšia trasa vás budú hnať vpred.

5. Šport kompenzujte oddychom

Keď začnete aktívne športovať, nepreháňajte to. Trénovať nemusíte každý deň. Chvíle oddychu vás nabijú novou energiou. Skúste si stanoviť nejaký cieľ a po jeho dosiahnutí si za odmenu kúpte masáž, víkendový wellness pobyt alebo si pokojne doprajte tabuľku obľúbenej čokolády.