V srdci Zemplína

Navštívili sme krásne zrekonštruovaný renesančný kaštieľ Borša, ktorý sa nachádza na južnom okraji obce Borša postavený na mieste pôvodného stredovekého vodného hradu. Je to rodisko Františka Rákocziho II. Obec Borša sa nachádza na Slovensku v okrese Trebišov v Košickom kraji. Je to miesto s obyvateľmi slovenskej a maďarskej národnosti. Obec patrí do regiónu Zemplín. Po prechádzke v areáli renesančného kaštieľa Františka Rákócziho II. sme natrafili na krásnu reštauráciu s názvom Reštaurácia U kňažnej.

 

Čaro reštaurácie

Reštaurácia U kňažnej má prijemný a útulný interiér, ktorý tvoria drevené prvky nábytku v teplých odtieňoch a doplnené o mäkké závesy, ktoré pridávajú miestnosti na komforte. Atmosféra je zvýraznená svetlom, ktoré preniká cez veľké okná a zrkadlá zavesené na stenách, čo spolu vytvára pocit otvorenosti a svetlosti. Steny sú dekorované obrázkami a obrazmi, ktoré prispievajú k celkovému elegantnému vzhľadu. Celkovo priestor pôsobí veľmi prívetivo, ponúka relaxačné prostredie pre strávenie príjemných chvíľ pri jedle. Aj keď interiér reštaurácie bol krásne a lákavo zariadený, museli sme sa usadiť na letnej terase, pretože vnútorné priestory boli plné. Na terase to však bolo skvelé – pohodlné sedenie a nádherný výhľad na nádvorie kaštieľa Rákoczi, ktoré dodalo našej návšteve špeciálny rozmer. Terasa reštaurácie je otvorená a vytvára vzdušný priestor s moderným vzhľadom. Biely nábytok s čistými líniami dopĺňajú jednoduché stoly s béžovými obrusmi, čo vytvára elegantný a pozývajúci exteriér. V pozadí sú vysoké kvetináče s bujnou zeleňou, ktoré poskytujú nielen súkromie, ale pridávajú k prírodnému dekoru terasy. Celková atmosféra je ideálna na relax a vychutnanie si jedla na čerstvom vzduchu s pohľadom na okolité nádvorie kaštieľa.

Kulinárske pokušenie

V reštaurácii ponúkajú široký výber jedál vrátane lahôdok maďarskej kuchyne s cieľom uspokojiť gurmánske priania všetkých hostí. U kňažnej sa o vás postará skúsený a zručný tím, ktorý je pripravený poskytnúť nezabudnuteľný kulinársky zážitok. Jedálny lístok reštaurácie “U kňažnej” ponúka širokú paletu chutí a vôní. Hostia si môžu vybrať z predjedál vrátane domácej paštéty. Polievky sú zastúpené variáciami fazuľovej a hovädzej. Hlavné jedlá sú pestré, s ponukou rýb, kurčiat a bravčového mäsa pripraveného na rôzne spôsoby. Pre mladších návštevníkov sú k dispozícii špeciálne detské porcie. Dezerty zahŕňajú tradičné maďarské špeciality a ovocné poháre. Okrem toho si hostia môžu vychutnať široký výber príloh a dresingov od klasických uhorkových šalátov po pikantné dresingy. Na záver sú v jedálnom lístku uvedené alergény, aby si hostia mohli byť istí, že ich výber bude zodpovedať ich dietetickým potrebám. Nápojový lístok v reštaurácii “U kňažnej” ponúka bohatý výber od nealkoholických nápojov, ako sú rôzne druhy minerálnych vôd cez teplé nápoje ako kávu a čaj, až po širokú škálu alkoholických nápojov vrátane vína, šumivých vín, likérov a destilátov. Z ponuky sme si vybrali oškvarkovú pomazánku a cappuccino, ktoré nám prišlo krásne servírované vo výraznej oranžovej šálke s logom známej kávovej značky Café Hardy, čo pridalo k zážitku z kávy ešte viac štýlu. Značka Café Hardy začala písať svoju históriu v roku 1954 v Miláne. Návštevu kaštieľa Františka Rákócziho II. a reštauráciu U kňažnej vrelo odporúčam, pretože miesta ako sú tieto, sú presne také, ktoré robia život príjemnejší.

Adresa: Kaštieľ F. Rákocziho II., F. Rákocziho, 076 32 Borša

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 12 – 20

U kňažnej hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

U kňažnej celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Re%C5%A1taur%C3%A1cia+U+kna%C5%BEnej+v+ka%C5%A1tieli+Franti%C5%A1ka+R%C3%A1k%C3%B3cziho+II&oq=Re%C5%A1taur%C3%A1cia+U+kna%C5%BEnej+v+ka%C5%A1tieli+Franti%C5%A1ka+R%C3%A1k%C3%B3cziho+II&aqs=chrome..69i57j0i512i546l4.870j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8