Historické chvíle v Humennom

V Humennom, meste s hlbokými koreňmi histórie, sme zažili príjemné chvíle. Navštívili sme majestátny Humenský kaštieľ, ktorý je dôkazom renesančnej slávy, a potom sme sa prechádzali po Skanzene, kde minulosť ožíva v každej drevenej stavbe. Z tejto cesty do histórie sme zakončili deň v šachovej kaviarni Check#Mate, kde sme na pozadí strategických hier popíjali skvelú kávu Bazzara a nechávali sa unášať príjemnou atmosférou šachovej kaviarne.

Štýlový interiér a komfor

Check#Mate je kaviareň, ktorá poskytuje útulné prostredie pre milovníkov kávy a šachu. Nachádza sa na Mierovej 94. Keď majitelia prišli na nápad otvoriť túto kaviareň, bolo im hneď jasné, že chcú, aby odrážala šachový duch. Napadlo ich zdobiť steny fotkami všetkých svetových šachových majstrov a ich historickými citátmi. Interiér kaviarne Check#Mate je moderný a pritom útulný, disponuje viacerými miestnosťami, ktoré ponúkajú rôznorodé prostredie pre relaxáciu a stretnutia. Svetlé drevene podlahy a jasne modré pohovky dodávajú priestoru čerstvý a vzdušný pocit. Steny zdobia veľkoformátové fotografie šachových motívov, čo odráža špecializáciu kaviarne. Nábytok je štýlový a pohodlný, ideálny pre dlhé popoludňajšie sedenia s dobrou knihou alebo partiou šachu.

Pochúťky pre milovníkov kávy

V kaviarni Check#Mate objavíte symfóniu chutí v podobe lahodných nápojov a útulnú atmosféru šachových hier. Ponúkajú kvalitné talianske espressá značky Bazzara, bohaté na chuť a arómu, a širokú paletu čajov od Teapicker s unikátnymi tónmi. Nechýbajú ani osviežujúce smoothies plné vitamínov a domáce pečivo, kde sa snúbi kvalita a domácka chuť. Taktiež v kaviarni pripravujú raňajky. V ponuke majú napríklad cheesecake s philadelphiou na ovsenej kruste či čokoládovú variantu s horkou čokoládou. Okrem toho v kaviarni nájdete aj brownies, avokádové brownies či pomarančovú tortu, kde sa spája mandľová múka, kokosový olej a kvalitná horká čokoláda. Kaviareň je takým malým rajom pre milovníkov kávy, čaju a sladkých pokušení. Z ponuky sme si vybrali cappuccino. Naše cappuccino bolo podávané v štýlovej šálke s obrázkom motýlov. Použili kvalitnú kávu Bazzara, známu svojou bohatou chuťou a arómou. Značka kávy Bazzara vznikla v roku 1966 v talianskom meste Terst. Terst je známe ako mesto s bohatou kávovou tradíciou. Káva bola servírovaná s čistou vodou v sklenenom pohári, čo je klasická spoločníčka talianskeho espressa, zabezpečujúca osvieženie a zvýraznenie kávových tónov. K nápoju pridali balíček cukru pre tých, ktorí preferujú sladšiu chuť, a všetko bolo prezentované na striebornej tácke, čo dodávalo celému zážitku eleganciu.

Zastávka v Šachovej Kaviarni

Check#Mate prináša bohatý výber stolových hier, ktoré sú dokonalou voľbou pre tých, ktorí hľadajú zábavu mimo digitálneho sveta. Bez potreby akéhokoľvek elektronického zariadenia alebo prístupu k internetu si môžete užiť čas so svojimi priateľmi a rodinou. Všetko, čo potrebujete, je pár hráčov a chuť do hry. Hry v ponuke sú zvolené s dôrazom na jednoduché pravidlá a rýchlu hrateľnosť, čo zaručuje, že sú vtipné a prístupné pre každého. Aby zabezpečili lepšiu orientáciu medzi hrami, rozdelili ich podľa počtu hráčov a pre ľahší výber sú oddelené aj hry pre deti. Návšteva kaviarne Check#Mate je ako šachová partia – plná strategických chutí a kultúrnych zážitkov. Od šálky aromatickej kávy Bazzara až po domáce dezerty, každý detail je premyslene zladený s láskou k šachu a pohostinnosti. Tento priestor je ideálnym miestom pre každého, kto hľadá kúsok pokoja, výbornú kávu a príležitosť na partiu šachu. Odporúčam všetkým, kto miluje hru myslí a chutí, aby ste kaviareň Check#Mate navštívili a sami zažili jej neopakovateľnú atmosféru.

Adresa: Tolstého 102/3, 066 01 Humenné

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 21, Pia: Zatvorené, So: 15 – 0, Ne: 15 – 22

Check#Mate hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Check#Mate celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Check%23Mate+v+Humennom&oq=Check%23Mate+v+Humennom&aqs=chrome..69i57j0i512i546l2j69i58.1400j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+