Výhľad z vtáčej perspektívy

Navštívili sme malebnú oblasť Tokaj na východnom Slovensku, miesto s bohatou históriou a vinárskou kultúrou. Naše dobrodružstvo začalo na vyhliadkovej veži Tokaj nachádzajúcej sa v obci Malá Trňa. Táto veža, vystupujúca nad vinice ako strážny maják v podobe suda, ponúkala dychberúce výhľady na zvlnenú krajinu zaliatu zlatým slnkom, ktoré odhaľovalo labyrinty viníc a zelených pahorkov regiónu Dolný Zemplín. Na vinič sme mali výhľad ako z vtáčej perspektívy. Po vyhliadke sme sa presunuli do Chateau GRAND BARI. Do Chateau GRAND BARI nás zaviedla chuť na kávu a sladký dezert.

Symfónia luxusu a pohodlia

V srdci Tokajskej oblasti v regióne Dolného Zemplína v okrese Trebišov vo Veľkej Bare na južnom svahu, odkiaľ je krásny výhľad do doliny a na vrch Šiator, sa rozprestiera Chateau GRAND BARI. Tento hotelový komplex je ideálny pre hostí hľadajúcich štýlové ubytovanie, pre tých, ktorí túžia po luxusnom relaxe. Ponuka je šitá na mieru – či už hľadáte aktívny agroturistický zážitok, chcete spoznať vidiecky turizmus alebo ste nadšencom vinárstva. Svojho štvornohého priateľa môžete priniesť s vami, stačí sa dohodnúť. Izby sú zariadené veľmi moderne a komfortne. Pre tých, ktorí chcú prehĺbiť svoje znalosti o vinárstve, ponúkajú rôzne aktivity, ako sú degustácie vín, exkurzie do vínnych pivníc, vinobranie. A ak chcete ochutnať ich víno a nemáte práve cestu okolo nich, e-shop je vám k dispozícii.

Talianska elegancia v srdci Tokaja

Budete očarení architektúrou, ktorá sa vyznačuje talianskymi štýlovými prvkami. Budova harmonicky zapadá do terasovitých svahov a apartmánové ubytovanie poskytuje prekrásne výhľady na vinohrady a okolitú krajinu Tokaja. Hoci architektúra vychádza z talianskeho štýlu, atmosféra a celkové prostredie vo mne evokovali skôr Grécko a jeho vidiek. Pri vstupe do vinárstva vás privíta impozantná hala s veľkým strešným oknom, ktoré prirodzene osvetľuje priestor a ponúka pohľad na nerezové tanky výrobnej časti. Schodmi sa dostanete nižšie k degustačným miestnostiam, odkiaľ môžete pokračovať až k tradičným tufovým pivniciam. V areáli sa rozhodli postaviť novú rozhľadňu s vežou a zvonom, ktorý bol špeciálne odlievaný a váži 70 kilogramov. Vinárstvo spojilo dedičstvo s inováciami a najmodernejšími technológiami, čo zaručuje, že každý návštevník zažije jedinečnosť tokajských vín priamo na vlastnej koži.

Moderné vinárstvo

Reštaurácia má kapacitu pre 60 hostí a priestrannú terasu, ktorá môže hostiť až 70 osôb pod otvoreným nebom. Priestory sú dokonale prispôsobené oslavám každého druhu ponúkajúc dokonalú atmosféru. Vnútorný priestor reštaurácie vďaka svojim dreveným podlahám a nábytku, ktorý pôsobí veľmi prírodne, pôsobí veľmi prívetivo. Barový pult s výberom nápojov a elegantným čiernym pozadím je dominantou miestnosti a vytvára pekný kontrast s ostatným svetlým dekórom. Priestor je vzdušný a pritom útulný s moderným nádychom, kde sa môžu hostia cítiť pohodlne a užívať si čas strávený pri ochutnávke vína alebo jedle. K dispozícii je aj slnečná terasa s priestranným sedením a prírodnými drevenými akcentmi, ktorá vyžaruje pozvanie k pokoju a odpočinku. Bielo omietnuté steny a oblúkové prvky v kombinácii s drevenými pergolami evokujú pocit jednoduchosti, kde sa zdá, že čas plynie pomalšie a každý moment sa stáva príležitosťou na relaxáciu a vychutnávanie si života.

Gurmánske potešenie

V reštaurácii Chateau GRAND BARI si môžete vychutnať bohatý výber nápojov, kde kvalitná káva a exkluzívne vína hrajú hlavnú úlohu. Jedálny lístok ponúkal bohatý výber jedál pripravených z čerstvých a kvalitných surovín. Od mini degustácie vín cez lávový koláč so šľahačkou až po kuracie prsia, každé jedlo bolo dokonalým spojením tradície a inovácie. Degustácia troch vzoriek vín bola skvelou príležitosťou objaviť rozmanitosť tokajských vín, pričom olivový olej a čerstvé pečivo boli dokonalým doplnkom k tejto gastronomickej skúsenosti. Personál bol veľmi milý. Vybrali sme si cappuccino, ktoré bolo podávané v šálke s logom Chateau GRAND BARI. V reštaurácii servírujú kávu Hausbrandt, jedná sa o známou taliansku kávu, ktorej história sa datuje do roku 1892, kedy ju založil Hermann Hausbrandt v Terste, v severovýchodnej časti Talianska. Zo sladkého menu sme si vybrali šúľance s makom. Dezert bol ozdobený šľahačkou a drobnými kúskami ovocia, ktoré pridali vizuálny i chuťový rozmer.

Nezabudnuteľná stopa

Obohatení o tento nezabudnuteľný zážitok sme opustili hranice Chateau GRAND BARI s vedomím, že sme nielen objavili časť kultúrneho dedičstva Slovenska, ale tiež sme zažili pohostinnosť a luxus, ktorý z tejto oblasti robí skutočný skvost medzi vinárskymi regiónmi. Každá chvíľa strávená v tejto enkláve bude v našich srdciach rezonovať ako pripomienka toho, že pravé poklady sa skrývajú nielen v zemi, ale i v spomienkach, ktoré si odnášame. Chateau GRAND BARI nie je len miestom pre návštevu, je to destinácia, ktorá zanecháva trvalú stopu.

Adresa: Veľká Bara 140, 076 32 Bara

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 11 – 22

Chateau GRAND BARI hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1+

Chateau GRAND BARI celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Chateau+GRAND+BARI+vo+Ve%C4%BEkej+Bare&oq=Chateau+GRAND+BARI+vo+Ve%C4%BEkej+Bare&aqs=chrome..69i57j33i160l4.2366j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8