Zastávka v srdci Slovenského raja:

Na ceste späť z Dobšinskej ľadovej jaskyne, ktorá je sama o sebe fascinujúcim prírodným divom, sme sa rozhodli pre malé odbočenie do Dediniek. Táto pokojná obec sa nachádza v srdci Košického kraja a je známa predovšetkým vďaka malebnej vodnej nádrži Palcmanská Maša. Jazero je obklopené zelenými lesmi a kopcami Slovenského raja. Tu, v tieni vrchov, sme narazili na majstrovské dielo v podobe reštaurácie Pelle, kde sme si dopriali nielen výborne pripravený obed, ale aj šálku aromatickej kávy, ktorá skvele doplnila celkovú atmosféru nášho dňa.

Reštaurácia plná príbehov

Reštaurácia je zariadená v štýle, ktorý pripomína útulný dom s nostalgickou atmosférou múzea alebo starožitníctva. Je to ako cesta v čase s množstvom osobných dekorácií a vystavených predmetov, ktoré rozprávajú príbehy minulých ér. Steny sú zdobené rôznymi obrázkami a portrétmi v klasických rámoch, čo vytvára pocit galérie. Červené a hnedé tóny drevom zafarbeného nábytku a prírodné materiály dopĺňajú pocit teplej domácnosti. Všade prítomné zberateľské predmety vytvárajú pohlcujúci vizuálny zážitok, zatiaľ čo plyšové medvedíky a domáce detaily pridávajú dávku hravosti. Toto miesto nie je len reštauráciou – je to skriňa plná zázrakov, ktorá čaká na to, aby ste jej tajomstvá odhalili pri každej návšteve.

Pochúťky slovenskej kuchyne

Reštaurácia Pelle otvára svoje dvere pre každého, kto hľadá domáce slovenské špeciality. Od grilovaných pochúťok až po pečené dobroty ako sú prasatá, husi, kačky a lahodné jedlá z diviny – každý nájde niečo pre svoje mlsné jazýčky. Po lahodnom obede, ktorý bol vrcholom kulinárskeho zážitku, prichádza čas na kávu. Ich sortiment obsahuje rôzne druhy tejto obľúbenej pochúťky. Od tradičnej čiernej kávy až po jemné cappuccino, ktoré sľubuje pôžitok pre vaše zmysly. Pelle vás pozýva ochutnať vôňu a chuť pravej kávy. Milovníci čaju tu nájdu tiež výber z exkluzívnych čajov, ktoré dokonale doplnia ich gastronomický zážitok. Vybrať si však môžete aj alkoholické a nealkoholické nápoje. Podávané espresso značky La Cafferia bolo príkladom skvelej talianskej kávy. Na povrchu šálky sa ukazovala perfektná crema, ktorá ukrývala bohaté chute čokolády a orieškov s náznakom karamelu. La Cafferia je známa svojou kvalitou a tradičným prístupom k príprave kávy, čo bolo cítiť pri každom dúšku tohto aromatického espressa.

Pohostinnosť, ktorá hreje na duši

Dedinky a reštaurácia Pelle spolu tvoria dokonalú dvojicu pre každého, kto túži po chvíľach relaxu a domácej pohostinnosti v náručí slovenskej prírody. Očarení atmosférou miesta sme sa rozlúčili s reštauráciou Pelle a Dedinkami nesúc v srdciach teplý pocit, aký dokáže dať len pravá slovenská pohostinnosť. Cesta nás volala ďalej, pretože Slovensko má ešte toľko krás na ponúknutie, toľko príbehov na rozprávanie a toľko chutí na objavenie. A tak sme vykročili ďalej, vďační za skvosty, ktoré sme mohli okúsiť a plní očakávania z toho, čo nás čaká za ďalšími zákrutami slovenských ciest.

Adresa: Dedinky 108, 049 73 Dedinky

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: Zatvorené, Pia – So: 11:30 – 20, Ne: 11:30–18:00

Reštauráciu Pelle hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Reštauráciu Pelle celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Re%C5%A1taur%C3%A1cia+Pelle+-+Dedinky&oq=Re%C5%A1taur%C3%A1cia+Pelle+-+Dedinky&aqs=chrome..69i57j0i22i30j0i512i546l3.136539j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcFBKQnl2WXN4OFdNTVhEcjYzMTJiYmVIQ0F0MUFfTS1BUDhRUGxO