Odkaz na železničnú históriu:

DEPO Café v Telgárte je jedinečná kaviareň situovaná v historickom vagóne. Je to kaviareň, ktorá svojím interiérom vzdáva hold železničnej histórii a ponúka príjemné prostredie. Nachádza sa v obci Telgárt, v srdci Horehronia, oblasti známej pre nádhernú prírodu a bohatú históriu, kde dominuje pohľad na impozantný Chmarošský viadukt – najznámejší a najfotografovanejší most na Slovensku. Je to miesto, kde sa história stretáva s modernosťou, kde si môžete vychutnať kávu s nezabudnuteľným výhľadom.

Zažite atmosféru starých železníc

Je to pomerne dlhá doba, čo sme navštívili DEPO Café. Od našej návštevy kaviareň obohatili o nádhernú presklenú terasu, ale som vďačná, že som mala možnosť zažiť ju v jej autentickom stave. Dúfam, že v budúcnosti ju budem môcť navštíviť znova a zažiť jej novú tvár. Interiér dýcha nostalgiou starých čias. Vnútorné priestory kaviarne zdobia rôzne autentické historické artefakty. Medzi nimi vyniká pragotron, historická tabuľa príchodov, ktorú využívajú ako jedálny lístok na stene. Ďalej tam majú retro hodiny, pôvodný drevený železničný nápis alebo originálny železničný stĺp. Deti i dospelých poteší model vlaku, ktorý sa pohybuje vnútri po obvode celého vagóna.

Chutná paleta

V DEPO Café si môžete dopriať bohatý výber z kávového menu, ktoré zahŕňa všetko od klasického espressa cez macchiato, lungo, až po moderné varianty ako flat white či espresso tonic. Pre milovníkov mliečnych káv je tu lahodné cappuccino alebo latté, ktoré si môžete ešte viac ochutiť príchuťami ako vanilka, lieskový oriešok či karamel. Ak sa chcete osviežiť, siahnite po domácej limonáde alebo originálnych kombináciách ako uhorka s rebarborou. Taktiež si môžete vybrať zo širokého sortimentu čajov a teplých nápojov, medzi ktoré patrí aj klasická horúca čokoláda. Pre tých, ktorí dávajú prednosť niečomu ostrejšiemu, je tu ponuka alkoholických nápojov vrátane whisky, rumu a ginu, a nechýbajú ani kvalitné piva a vína. DEPO Café ponúka rôzne slané snacky a pre tých, ktorí si chcú odniesť kúsok tejto atmosféry so sebou, sú tu darčekové balenia kávy. Samozrejme, nezabúdajú ani na sladké pokušenia, ktoré sa menia podľa dennej ponuky. Z ponuky sme si vybrali cappuccino. Cappuccino je podávané v bielej porcelánovej šálke s logom kaviarne umiestnenom na striebornom podnose, ktorý zdôrazňuje eleganciu nápoja. Cappuccino je zdobené latte art, čo svedčí o zručnosti baristu a pridáva na celkovom estetickom dojme. Ku káve je tradične podávaný pohár s vodou, ktorý osvieži a umožňuje lepšie vychutnať bohatú chuť kávy. Na podnose sa tiež nachádza malé balenie cukru alebo sladidlá, ktoré umožňujú hosťom prispôsobiť si nápoj podľa vlastných preferencií. Toto servírovanie odzrkadľuje pozornosť kaviarne k detailom a starostlivosť o zážitok z pitia kávy. V kaviarni servírujú kávu značky Mlsnacava. Spoločnosť Mlsnacava je slovenská pražiareň výberovej kávy, ktorá sa zameriava nielen na praženie kávy, ale aj na poskytovanie širokého spektra kávových služieb. Spoločnosť ponúka rôzne druhy kávových zŕn z celého sveta, vrátane špeciálnych zmesí a sezónnych ponúk. Taktiež ponúkajú degustačné krabičky, ktoré umožňujú zákazníkom vyskúšať rôzne druhy káv v menších baleniach. Okrem toho sa Mlsnacava zameriava na vzdelávanie a školenie baristov, poskytovanie poradenstva pri zariaďovaní kaviarní, výbere kávovarov a starostlivosti o kávové zariadenia. Je to miesto pre nadšencov kávy, ktorí hľadajú nielen kvalitnú kávu, ale aj podrobné informácie a vedenie v oblasti prípravy a servírovania kávy. DEPO Café okrem kvalitnej kávy prináša široký výber pre každého, kto túži po chutnom občerstvení v štýlovom prostredí.

Zážitok, ktorý si odnesiete domov

Začarovala nás nielen atmosféra a pohľad na skvostný viadukt, ale aj milý personál a široká ponuka nápojov a domácich dezertov. Bolo to miesto, kde sa čas zdal stáť v pozadí a každý dúšok kávy bol ako cesta spomienkami na časy dávno minulé. Či už ste milovník historických železničných tratí, fotograf hľadajúci dokonalý záber alebo len návštevník túžiaci po chvíli pokoja a dobrej kávy, DEPO Café v Telgárte je destinácia, ktorá vás očarí a zanechá v srdci trvalú stopu. Nezabudnite, že aj najobyčajnejšia káva môže byť nezabudnuteľným zážitkom, keď je podávaná na takom nevšednom mieste, akým DEPO Café bezpochyby je.

Adresa: Telgárt 505, 976 73 Telgárt

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ut: 10 – 18, Str: 9 – 19, Štv: 10 – 18, Pia: 10 – 19, So: 9 – 19, Ne: 9 – 18

DEPO Caféhodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

DEPO Café celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=DEPO+Caf%C3%A9&oq=DEPO+Caf%C3%A9&aqs=chrome..69i57j46i19i175i199i512j0i19i22i30l7.782j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcE9yM0ROZGVraDUwa3hVd2lGLVpBLWdabThielY5bWtPSG5HdTVx