Malebný vidiek

Pri návšteve Zemplínskej Šíravy časť Kaluža sme neodolali a zavítali do hotela Eurobus. Obec Kaluža, rozprestierajúca sa v nádhernej prírodnej scenérii na východe Slovenska, je miestom, kde sa tradícia spája s pokojom malebného vidieka. Na jej okraji nájdeme hotel Eurobus, ktorý je známy svojou pohostinnosťou a prvotriednymi službami.

Váš únik do sveta luxusu a pohody

Ubytujte sa v izbách, ktoré zaručujú nielen útulnosť a eleganciu, ale ponúkajú tiež nádherné výhľady na pokojné vody Šíravy, zatiaľ čo každá izba odráža dôraz na precízne detaily, kvalitné materiály a moderné vybavenie. Vo wellness centre sa môžete oddať relaxácii v saunách, hydro masážnom alebo perličkovom bazéne a načerpať novú energiu v profesionálnom masážnom priestore. Pre firemných klientov hotel Eurobus poskytuje konferenčné miestnosti s multimediálnym vybavením pre kongresy, školenia a semináre. Svadobné oslavy tu nadobúdajú na magickom rozmere vďaka možnosti obradov na móle priamo pod šíravským nebom alebo v elegantných priestoroch hotela, kde skúsený tím dbá na to, aby bol každý moment dokonalý. Pestrá ponuka aktivít ako jazda na koni, multifunkčné ihrisko, cyklotrasy a plavby loďou je doplnená piknikovými košíkmi, ktoré si môžete vychutnať v krásnej hotelovej záhrade alebo na akomkoľvek mieste do 20 km od hotela. Okolie hotela je bohaté na kultúrne pamiatky a aktívne možnosti. Prežite váš deň objavovaním múzeí a galérií alebo sa nechajte uniesť zábavou v blízkom termálnom parku alebo hvezdárni.

Prímorský vánok

Predstavte si reštauráciu, kde sa spája prvotriedne kulinárske umenie s prímorskou atmosférou. Reštaurácia disponuje kapacitou 110 miest a letná terasa poskytuje ďalších 30 miest pre tých, ktorí chcú jesť pod holým nebom. Reštaurácia hotela Eurobus ponúka príjemné prostredie s nádychom pobrežného relaxu. Nábytok v teplých odtieňoch fialovej prináša dotyk elegancie a pohodlia, ktoré sú umocnené prírodným svetlom prenikajúcim cez veľké presklené steny. Dekorácie sú jednoducho ladné, s čerstvými kvetinovými aranžmánmi, ktoré dopĺňajú čisté a jednoduché línie interiéru. Vonkajšia terasa rozširuje priestor reštaurácie do vonkajšieho prostredia s nezabudnuteľným výhľadom na tiché vody jazera, evokujúc pocit pokoja a oddychu. Terasa je zariadená funkčným a pohodlným tmavým nábytkom, ktorý dopĺňa prirodzenú krásu okolitej krajiny a zvelebuje jedinečnú atmosféru miesta, kde si návštevníci môžu vychutnať nielen chutné jedlo, ale aj neopakovateľný výhľad a čarovnú atmosféru priamo nad hladinou vody.

Kulinárske umenie

Vstúpte do sveta, kde sa stretáva tradícia s modernou kuchyňou. Šéfkuchár pripravuje inovatívne pokrmy, ktoré pohladia vaše chuťové poháriky. Obsluha bola milá a zdvorilá. S novým jedálnym lístkom plným lákavých špecialít sú tu pripravené jedlá ako kačacie prsia s kapustou pečenou v jablku a tradičné karlovarské knedle, zeleninové rizoto s hoblinami parmezánu či pappardelle s cuketovým pestom a mandľami. Nechýba ani grilovaný losos na zelenine s bylinkovým maslom. Na svoje si prídu aj milovníci sladkého. Každý pokrm je symfóniou chutí a prezentácie, čo sľubuje nezabudnuteľný gastronomický zážitok. V reštaurácii sa stretáva vôňa kvalitnej kávy s bohatou ponukou nápojov pre každú príležitosť – či už preferujete povzbudzujúce espressá, bohaté cappuccina alebo osviežujúce ľadové kávy. Nie je to však len o káve – kaviareň ponúka aj široký sortiment alkoholických a nealkoholických nápojov. Každý nápoj je tu pripravený s pozornosťou a starostlivosťou. Pri našej návšteve sme sa rozhodli pre cappuccino. Jeho lahodná chuť a dokonalá pena nás preniesli priamo do srdca Talianska. Bolo podávané na striebornom podnose, doplnené o drobnú sladkosť napolitánky, každý dúšok tohto nápoja bol prejavom tradičnej pražiarne z Talianska. Talianska káva a pohľad na hladinu jazera nám navodili pocit, akoby sme sedeli na brehu mora. Nechajte sa aj vy uniesť atmosférou pripomínajúcou prímorské krajiny.

Adresa: Kaluža, 07236

Reštauráciu Eurobus hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Reštauráciu Eurobus celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Hotel+eurobus&sca_esv=2465539c7fa84006&sca_upv=1&ei=ousWZqvJEcyH9u8Pyqmm8AI&udm=&oq=Eurobus+v+Kalu%C5%BEi&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiEUV1cm9idXMgdiBLYWx1xb5pKgIIADIKEAAYRxjWBBiwAzIKEAAYRxjWBBiwAzIKEAAYRxjWBBiwAzIKEAAYRxjWBBiwAzIKEAAYRxjWBBiwAzIKEAAYRxjWBBiwAzIKEAAYRxjWBBiwAzIKEAAYRxjWBBiwA0jWDlAAWABwAXgBkAEAmAEAoAEAqgEAuAEByAEAmAIBoAIfmAMAiAYBkAYIkgcBMaAHAA&sclient=gws-wiz-serp#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcE5PS2dIYnl4RzZVdzFBbi1JNHRtSGxvM1MxNkItcTM2UF84YzQx