Z Karlových Varov sme sa vybrali na výlet do Františkových Lázní, cestou sme sa však ešte zastavili na hrade a zámku Bečov nad Teplou. Jedná sa o jeden z najzachovalejších hradov v Česku, ktorý sa môže právom pýšiť jedinečnou pamiatkou európskeho významu – relikviár sv. Maura, ktorý sa hodnotou blíži českým korunovačným klenotom. Po prehliadke tohto skvostného hradu sme teda pokračovali do Františkových Lázní. Našou prvou zastávkou v týchto kúpeľoch bola pizzeria, kde sme sa naobedovali. Pokiaľ teda za obed považujete pizzu a kávu.

Pizzeria Pinocchio sa nachádza na ulici Klostermannova. Táto pizzeria sa ukrýva v peknom domčeku, ktorý je zarastený brečtanom, čo pôsobí romanticky. Podnik má aj krásne vysadenú a upravenú predzáhradku. Skutočne, radosť pozerať. Po vstupe do interiéru vás na barovom pulte privíta milá socha Pinocchia. Veď napokon ako inak? Vnútorné priestory reštaurácie sú zariadené v retro štýle. Pizzeria Pinocchio je v drevenom prevedení. Miestnosť bola ozvláštnená rôznymi zaujímavými ceduľkami. Najviac sa mi páčili krásne krbové kachle, ktoré miestnosti dodávali rodinný nádych. Súčasťou pizzerie je aj letná terasa. Terasa, ako aj vnútorné priestory, je dotvorená črepníkovými kvetmi a črepníkovou zeleňou. Je vidieť, že majitelia majú radi prírodu. Tak kúsok z nej vniesli aj do svojho podniku. Človek sa v takýchto priestoroch cíti naozaj príjemne. Záhradný nábytok je kombinácia kovu a dreva. Nemohli sme inak a na tejto terase, ktorá pôsobila ako oáza pokoja, sme sa usadili.

Z danej ponuky pizzerie sme si objednali samozrejme pizzu a cappuccino. Nehovorím, že pizza bola vynikajúca, ale bola dobrá. A možno som bola len hladná. Avšak chuť cappuccina bolo naozaj výborná. Bola som milo prekvapená, že v tejto pizzerii pripravujú kávu od spoločnosti J.J. Darboven. Značka J.J. Darboven dokáže ulahodiť nejednému milovníkovi kávy. J.J. Darboven bola založená okolo roku 1866 v Nemeckom meste Hamburg. Spoločnosť sa angažuje na udržiavaní životného prostredia. Za výber kávy dávam pomyslený klobúk dole. Pre nemeckú značku kávy J.J. Darboven sa rozhodli možno práve preto, že Františkovy Lázně ležia v blízkosti nemeckých hraníc. Pravdepodobne sa chcú zavďačiť aj nemecky hovoriacim hosťom. Cappuccino bolo servírované vo veľkej oranžovej šálke s logom spoločnosti J.J. Darboven. Na poháriku bola nakreslená postavička, ktorá mi pripomínala práve Pinocchia. Ku káve sme dostali aj mini napolitánku a keby som ešte dostala aj pohár vody, bolo by to takmer 100%. Ale samozrejme musím poznamenať, že na kávu v kaviarni mám oveľa vyššie nároky. V jedálnom lístku taktiež nájdete šaláty, cestoviny, burgre, pizzu, alkoholické a nealkoholické nápoje, destiláty, pivo, rôzne kávy, čaj a veľa iného. Pán majiteľ, ktorý bol zároveň aj čašník, bol milý, ochotný a predovšetkým so zmyslom pre humor. O tom, že je majiteľ veselá kopa, sme sa presvedčili hneď po príchode. Pretože keď ma videl, že si reštauráciu fotím, povedal, že nevedel, že sú vo svete takí známi. Dobrá nálada pána majiteľa neopustila počas celej našej návštevy. Možno niekomu by sa to mohlo zdať až prehnané, ale mne takýto spôsob komunikácie vôbec neprekáža. Keď sa dozvedel, že sme prišli zo Slovenska, tak si majiteľ/čašník s nostalgiou zaspomínal na svoje vojenské časy, ktoré prežil v Prešove. Pizzeria Pinocchio je zaujímavé miesto a som rada, že som ju mohla navštíviť.

Adresa: Klostermannova 9/6, 351 01 Františkovy Lázně, Česko

Otváracie hodiny: Po – Ne: 12 – 22

Pizzeriu Pinocchio hodnotím: personál = 1-, káva = 2, prostredie = 2

Pizzeria Pinocchio celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0f12fa35be5c7%3A0x86e5626d38b1beb7!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNK2uTzpzqjmB_dkNt76kD0al07fRCGMuZQTqc-%3Dw213-h160-k-no!5spizzeria%20pinocchio%20franti%C5%A1kovy%20lazne%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNK2uTzpzqjmB_dkNt76kD0al07fRCGMuZQTqc-&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwi1zPH4_JXsAhVEwKQKHQFUA5gQoiowCnoECBMQAw