Tento rok bol mojim posledným rokom štúdia na vysokej škole. To znamená, že som sa s priateľom dohodla, že pred tým ako nastúpim na pracovný život, tak si ešte spoločne oddýchneme a pochodíme po rôznych výletoch. Náš najnovší výlet sa konal v Spišskej Novej Vsi, presnejšie v zoologickej záhrade. Keď sme pochodili celú zoo, na samotnom konci sa nachádzal obchod zo suvenírmi a tak isto aj kaviareň. S priateľom sme boli uťahaní, a keďže obaja sme milovníkmi kávy, zhodli sme sa, že si dáme prestávku na káve.

Kaviareň sa nedalo prehliadnuť. Jednak názov nad vchodom bol obrovský a po druhé sa tesne vedľa nej vchádzalo do poslednej časti zoo, do aquaterry. Väčšina návštevníkov si vybrala posedenie na vonkajšej terase, ale my dvaja sme sa rozhodli aspoň nakuknúť dovnútra. Urobili sme dobre, oveľa viac sa nám páčilo v interiéri. Ako prvé ma dostali kožené sedačky. Tie ma stále dostanú. Ďalej sa nám zapáčil bar, ktorý obsahoval prvky zvieracích motívov, v našom prípade zebry. Interiér bol pestrofarebný. Celkovo by som ho zhodnotila ako vyhovujúci podmienkam, ale vedela by som si ho predstaviť ešte o niečo málo luxusnejšie a krajšie.

Čo sa týka nápojového lístka, ten sa nachádzal len nad barom, na čiernej tabuli. To znamená, že sme museli zostať priamo pri bare, kde sme si aj rovno objednali. Malo to aj svoju výhodu. Stáli sme priamo pri výbere koláčov, ktoré boli také lákavé, že sme si proste museli dať. Hneď po objednaní sme museli vyplatiť účet. Platili sme o niečo viac ako som chcela, ale povedala som si, že je to jediná kaviareň v Zoo. Platila som v hotovosti a po vyplatení sme sa usadili na veľmi pohodlné kožené sedačky.

Čašníčky boli podľa mňa určite brigádničky. Nevravím že boli neschopné, ale neboli mi veľmi sympatické a nevybudzovali dobrý dojem.

Po krátkom čase nám doniesli našu objednávku, čo tvorila ľadová káva, cappuccino a 2 koláče. Kaviareň ponúka značku kávy Manuel Café. Kávu sme dostali klasicky na striebornom podnose spolu s lyžičkami a cukrom. Bola som doslova ohromená. Samozrejme koláče vyzerali veľmi lákavo, práve preto sme si ich predsa aj vybrali ale ľadová káva? Krajšie zdobenú som ešte asi ani v živote nedostala. Ľadová káva vo vysokom pohári, šľahačkou sa zjavne nešetrilo rovnako aj ako s čokoládovou polevou a maličkými cukríkmi na posypanie. Bola som veľmi príjemne prekvapená, a už som sa nevedela dočkať, kedy ju ochutnám. Začala som samozrejme šľahačkou, ktorá mi pripadala ako domáca. Konečne som sa dostala ku káve, kde som narazila na niečo tvrdé. Bola to vanilková zmrzlina. Bola neskutočne dobrá. Tentoraz som sa už naozaj dostala až ku káve. Bola výborná a dokonca som si ju nepotrebovala ani dosladiť cukrom. Čo sa týka cappuccina, priateľ si ju taktiež pochvaľoval ale vraj už pil aj lepšie, čo sa o mojej ľadovej káve povedať nedalo. Môžem ju označiť za jednu z najlepších aké som kedy pila.

Dostali sme sa ku koláčom. Veľmi som sa tešila na môj. Vybrala som si koláč s názvom Nutelko. Čakala som od neho veľa a to bola asi chyba. Už ako z názvu vyplýva, mal by obsahovať nutellu ale mám pocit, že tento zákusok okolo nutelly ani nešiel. Niečo mi na tom zákusku tak prekážalo, že ho nakoniec dojedal môj priateľ. Ten bol naopak celkom s koláčmi spokojný, ale potvrdil že už jedol aj lepšie.

Po dopití kávy a dokonzumovaní zákuskov sme sa pobalili a odišli z kaviarne. Personál sa nám samozrejme pozdravil. V kaviarni sa nachádza Wifi pripojenie aj wc. Kaviareň je v interiéri nefajčiarska a na terase je samozrejme dovolené fajčiť. Otváracie hodiny sú nasledovné: Pondelok je prevádzka celý deň zatvorená, rovnako ako aj celá zoo a zvyšné dni je kaviareň otvorená každý deň od 10 do 18tej.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Adresa: Zoo Spišská Nová Ves, Topoľová 1513/15, 052 01 SNV.

Moje hodnotenie: personál = 3, káva = 1, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím cukráreň a kaviareň Pohoda dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/ZOO+Spi%C5%A1sk%C3%A1+Nov%C3%A1+Ves/@48.932209,20.5738957,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473e4ec34c779003:0x56832b04eed754b!8m2!3d48.932209!4d20.5760844

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPajštúreň
Ďalší článokPeople café