Viac než len Vináreň

Kráčali sme uličkami Balatonfüredu, mestečka ležiaceho pri brehoch Balatonu, a natrafili sme na vináreň ZELNA, ktorá očarí nielen svojím umiestnením, ale i atmosférou. Mesto samo je perlou pre turistov, ktorí prichádzajú za vinárstvom, nádhernou promenádou a historickými pamiatkami, ako sú klasicistické stavby a pamätníky, ktoré mapujú jeho bohatú minulosť. Samozrejme, nemohli sme si nechať ujsť príležitosť navštíviť túto vináreň. Ako teda prišla na svet Vináreň Zelna? Balatonfüred sa stal pred niekoľkými rokmi novým domovom pre jednu rodinu, ktorá opustila hektický život veľkomesta s jedným snom – začať vyrábať víno. Ich moderné, dynamicky sa rozvíjajúce rodinné vinárstvo rýchlo narástlo a rozšírilo svoje ambície za hranice pivničných múrov. Vináreň Zelna je umiestnená v obnovenej časti Zákonyi Ferencutca v Balatonfürede. Návštevníci tu môžu očakávať pohostinnosť, ktorá rezonuje s tradíciou vinárstva.

Elegancia a pohodlie

Interiér vinárne je vzorom štýlu a pohodlia. Vnútorný priestor je oázou elegancie s neutrálnymi farbami, ktoré sú oživené zelenými rastlinami a drevenými prvkami. Zelna sa môže popýšiť taktiež moderným exteriérom, kde kombinácia čistých línií a teplého osvetlenia vytvára pozývajúce prostredie pre každého návštevníka. Na zatienenej terase si môžete vychutnávať príjemný vánok prichádzajúci od jazera. Vonkajšie sedenie teda ponúka pekný výhľad, kde si môžete vychutnať pokojnú atmosféru so šumom fontány na pozadí.

Zastávka pre milovníkov vína a kávy

Kulinárska ponuka reštaurácie je jednoduchá, ale sofistikovaná. V bistro štýle podniku nájdete vyberané chutné jedlá, ktoré spĺňajú najnáročnejšie gastronomické očakávania. Ponúkajú predkrmy, hlavné jedlá aj dezerty. Nápojové menu je bohaté na výber z kvalitných vín, prémiových destilátov, osviežujúcich kokteilov a chutných pív. Večerné degustácie sú skvelou príležitosťou na skúmanie rozmanitej palety vín, ktoré Zelna ponúka – od vlastných výtvorov až po tie najlepšie od skvelých vinárov z okolia. Vinotéka Zelna je nielen miestom stretnutí pre znalcov a milovníkov vína, ale aj príjemným útočiskom, kde sa dá zažiť pravá chuť Balatonfüredu. Preto, či už ste domáci obyvateľ alebo návštevník hľadajúci nové chutné dobrodružstvá, tak Zelna je miestom, kde sa kultúra vína a príbeh jedného sna spojí pri jednom stole. Samozrejme, nechýba ani kvalitná výberová káva. Servírované cappuccino s hladkou penou a intenzívnou vôňou je príkladom dokonalosti, ktorá odráža starostlivo vyberanú značku. Je to ten druh kávy, ktorá vám pomôže zastaviť sa v rýchlom tempe dňa a jednoducho si vychutnať moment. Obsluha v Zelne je pozorná. Navštíviť Zelna v Balatonfürede je zážitok, ktorý poteší vaše zmysly a stane sa nezabudnuteľnou súčasťou vašej návštevy mesta. Či už po dni strávenom objavovaním krás Balatonu alebo ako únik pred každodenným zhonom. Zelna je miestom, kde sme našli pohodu pri šálke výbornej kávy a pohári chutného piva.

Adresa: Balatonfüred, 9, Lapostelki utca, 8230 Maďarsko

Vináreň Zelna hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Vináreň Zelna celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Vin%C3%A1re%C5%88+Zelna+-+Balatonf%C3%BCredu&oq=Vin%C3%A1re%C5%88+Zelna+-+Balatonf%C3%BCredu&aqs=chrome..69i57j0i512i546l2.4135j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#vhid=/g/11dxh_j5yv&vssid=lcl&lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcFBIS0VkbWN6SXl4Sm9haUV5bndpZkJBWk5zNlZYSmZYeURTcVlX