Žijeme v rýchlom svete, a preto je dôležité nájsť spôsoby, ako zefektívniť vykonávanie každodenných povinností a mať viac času na to, čo je naozaj dôležité – rodinu, priateľov či na seba a svoje koníčky.

Jednou z úloh, ktoré musíme zvládnuť, je starostlivosť o bielizeň. Aj tu však existuje spôsob, ako si žehlenie uľahčiť. Hádate správne – parný generátor žehlenie skráti, ale napriek tomu je výsledok vynikajúci.

Podobne je to aj s varením. Tyčový mixér pomôže so spracovaním rôznych potravín, pretože vďaka pestrej palete nadstavcov dokáže miešať, mixovať, sekať, krájať i drviť ľad. Stačí, keď si zvolíte ponorný mixér s dostatočným výkonom a paletou príslušenstva, ktorú využijete.

Vráťme sa však naspäť k žehleniu a pozrime sa spoločne na to, ako vám parný generátor uľahčí starostlivosť o bielizeň.

Parný generátor zefektívni žehlenie. Prečo ho používať?

Parný generátor je vo svete žehlenia čoraz populárnejší, pretože dokáže efektívne odstrániť pokrčenie aj na ťažko dostupných miestach s minimom úsilia a, samozrejme, zničí 99,9 percenta baktérií a vírusov. Aké sú jeho ďalšie výhody?

Ušetríte čas i energiu

Parný generátor sa vyznačuje vysokou účinnosťou. To znamená, že najvýkonnejšie žehličky s parným generátorom majú až 190 g/min. parného výstupu pre maximálny výkon počas žehlenia. Tlak pary až 8 barov a silný parný ráz až 650 g/min. zaisťuje prístup do tkaniny a vyhladenie aj najodolnejších záhybov. Žehlenie s parným generátorom vám ušetrí až polovicu času, ktorý môžete venovať sebe alebo svojej rodine.

Nemusíte sa báť poškodenia jemných látok

Parný generátor je šetrný aj k jemným tkaninám. Je vybavený režimami iCare a Eco, ktoré vyžehlia aj citlivé látky bez poškodenia. Tieto režimy využijete aj vtedy, keď  chýba štítok na oblečení a neviete, pri akej teplote odev žehliť.

Oblečenie dezinfikuje

Hovorí sa, že čistota je pol života. Platí to aj pri starostlivosti o bielizeň. Faktom je, že aj napriek praniu pri vyšších teplotách zostávajú na bielizni baktérie a vírusy. Parný generátor a silná para je skvelá na dezinfekciu tkanín. Okrem toho eliminuje aj riziko poškodenia a predlžuje životnosť oblečenia.

Nezastavia ho gombíky ani zipsy

Žehliaca plocha 3D FreeGlide je pre parný generátor štandard. Umožňuje neprerušované žehlenie aj cez prekážky, teda gombíky a zipsy a, dokonca, aj smerom vzad. Vďaka tomu je jednoduché a rýchle i žehlenie okolo švov či záhybov.

Robí žehlenie pohodlným

Žehlenie nemusí byť fyzicky a ani psychicky náročnou činnosťou. Stačí mať k dispozícii parný generátor značky Braun, ktorý má jedinečnú otvorenú rukoväť s optimálnym uhlom. Jeho ergonómia minimalizuje namáhanie zápästia.

Verte, či nie, táto žehlička s parným generátorom, dokonca, získala za ergonómiu certifikát. Testovanie prebehlo porovnaním s najpredávanejšími konkurenčnými výrobkami v ústave ErgoCert.

Žehlenie uľahčuje aj iMode technológia. Tá zabezpečuje, že všetky gombíky na ovládanie máte na dosah ruky. To znamená, že si ľahko a rýchlo vyberiete jeden zo štyroch režimov.

Plusom je aj riešenie uloženia kábla, čiže pri prenášaní káble nevisia a nemusíte ich prácne prekladať.

Na výber máte viacero variantov

Parné generátory značky Braun sa predávajú vo viacerých variantoch. Je na vás, či dáte prednosť výnimočne skladnému riešeniu s veľkou nádržkou, alebo uprednostníte špičkový výkon, poprípade stavíte na zlatý stred.

Napríklad parný generátor CareStyle 3 šetrí miesto, pretože disponuje kompaktnými rozmermi. Je stvorený aj do malých mestských bytov, kde je potrebné využiť každý centimeter.

Pri všetkých parných generátoroch poteší aj jednoduché odvápnenie, ktoré zvládnete prostredníctvom niekoľkých krokov.