Kaviareň opery sa nachádza na jednej z hlavných ulíc mesta Graz- Opering. Takmer hneď oproti, na druhej strane cesty sa nachádza samotná opera

Po práci som sa nechala zviesť na čo iné, ako kávu. Kaviareň vyberala kolegyňa a ja som jej rady s dôverou nasledovala. Predsa je už len v meste Graz o trochu dlhšie ako ja.  Mala chuť na niečo sofistikovanejšie, kvalitnejšie a slušné. Vo mne vrela len túžba a chuť na skvelú kávu.

Kaviareň Operncafe zvonku vyzerala veľmi noblesne a elitne. Cez jej presklené steny som si všimla jej masívne čierne fotelky a sedačky v dvoch veľkých „predsieňach“. Strop bol neskutočne vysoký, skutočne v štýle opery. Zamestnanci boli odetí v čierno-bielej kombinácii, pôsobili veľmi upravene a slušne. Očakávala som od nich vrúcne privítanie, ktoré avšak neprišlo. Namiesto toho sme museli vyčkávať niekoľko minút na čašníčku, ktorá nevyzerala moc ochotne.. Pritom v celej kaviarni bolo s nami ani nie dvadsať iných zákazníkov, čo nepredstavovalo ani jednu tretinu kaviarne.

Menu bolo rozdelené na viacero sekcií, ktorému dominovali práve dve strany venované rôznym druhom káv. Nájdete tu všetko možné od malej a veľkej klasickej čiernej kávy, čiernej kávy s mliekom či šľahačkou, kapučína, espresa, viedenskej kávy či dokonca aj flatwhite- káva podobná kapučínu vzhľadom, avšak chuť je omnoho jemnejšia a jej mlieko je menej spenené, často s nejakým umeleckým výtvorom (viď na fotke). Moje sklamanie zo zamestnancov nahradila radosť z očakávanej Genuss kávy.  Moja flatwhite, servírovaná na tácke spolu s pohárom vody a s cukrom sa im teda podarila. Esteticky bola nádherná a chuť bola ešte lepšia. Jednoducho káva, o ktorej snívate. Jediným sklamaním bola hádam len absencia nejakého keksíka, ktorý by človek v podobnej kaviarni viac než očakával a s radosťou uvítal.

Ostáva však otázne či by som sa tu s radosťou vrátila. Káva bola perfektná, ale celkový dojem o niečo menej. Od podobného miesta, oficiálnej kaviarne opery Graz som očakávala o niečo viac.

Káva: Genuss Café Österreichs

Kaviareň – 2

Personál – 4

Káva – 1

Operncafe, Graz, Rakúsko

https://www.google.at/maps/place/Operncafe/@47.068528,15.4421856,17z/data=!4m5!3m4!1s0x476e357fb4ea42c7:0x4d22d32974992ce!8m2!3d47.0685055!4d15.4428372