Do ENAK-u, novootvorenej reštaurácie v Trnave, sa chodievame najesť zvyčajne do sýtosti a s chuťou. Vždy vieme, že pikantné thajské kari je geniálne. Ale naposledy som tam našla niečo znova výnimočné. Nový rozmer, len tak, pre tú ich pokojnú atmosféru. Čašníčka vie zväčša prísť a povedať pokojne celý jedálny lístok naspamäť. Pre laikov thajskej kuchyne odporúčiť špeciality, ale i jednoduché veci. Ale ja som chcela niečo kávové. Thajskú, výnimočnú kávu. Pre zmenu som si od mladej slečny vypýtala kombináciu horúceho espressa s ľadovým kokosovým mliekom (ktoré sa mimochodom, bežne používa v thajskej kuchyni). Táto káva bola dozdobená mätou a kockami ľadu. Bola horkasto-trpká, ale jemné a lahodné kokosové mlieko dodalo celkovej chuti neskutočný zážitok.

Milovníci zdravého jedla si prídu určite na svoje!

V tejto reštaurácii si priplatíte. Nielen za nápoje, ale aj za jedlá, čiže aj kávička vyšla trošku drahšie. Ale ak to ľuďom neprekáža, určite si ju vychutnajú. Mimochodom, maximálnym fajnšmekrom určite ulahodí aj domáci cheescake, vyrobený zvyčajne iba zo zdravých potravín. Zaň si tiež priplatíte. Za služby v bistre odchádzate s menšou prirážkou, keďže to stojí za to. Je už teda len na vás, či to považujete za výhodu, alebo nevýhodu. Pamätajte však na pravidlo – “za dobré sa oplatí priplatiť si” – ktoré je tentokrát namieste.  Priestor ENAK-u ponúka ľuďom útulné a elegantné vybavenie, ktoré dokonale splýva s tématikou thajskej kuchyne. Okrem tejto ľadovej kávy si môžete kávičky vybrať aj za horúca – od espressa, cappuccina, latte, až po tieto ľadové špecialitky.

Ako hodnotím podnik?

Čo ma však možno trošku mrzí, je ich malinký priestor. I keď je to nové bistro, záujem oň je skutočne vysoký a predtým, ako sa chce ísť človek najesť/napiť, musí si s najväčšou pravdepodobnosťou stôl rezervovať. Už viackrát sa nám totiž stalo, že sa nám miesto neušlo. Vnútri je zopár stolov pre skupiny a vonkajšia terasa už na terajšie počasie vhodná nie je, čo opäť ukrátilo o miesta. Tak, keď exotiku a nezvyčajnú kávu – jedine v ENAKU.

 

Miesto: ENAK Bistro – Trnava

ENAK Bistro

https://www.google.sk/maps?q=ENAK+Bistro+%E2%80%93+Trnava&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjx1OfkvPrWAhVrOpoKHYFGA60Q_AUICigB

Známka kávy: 2