Pre zmenu, dnes vás nezoberiem do Partizánskeho, ale do Prievidze. Prievidza je okresné miesto a v blízkosti sú Bojnice, ktoré môžete poznať z historického hľadiska a pamiatok. Konkrétne vás zoberiem do OC Korzo, čo je obchodné centrum priamo v centre Prievidze. V blízkosti tohto centra sú aj ďalšie obchody ako je Tesco. Kaufland a podobne. Dostanete sa tam priamo aj MHD či autom, peši. Takže lokalita je výborná. A kde vás tam zoberiem? Ako je jasné, tak v každom OC je nejaký food point. Aj tu je. A nachádza sa tu skvelá reštaurácia, ktorá sa volá L´Angelo. Nachádza sa na prvom poschodí, teda hore. Úplne na konci celého foof pointu. A akú tam majú kávu? Akú majú ponuku? To všetko sa dočítate nižšie…

Lokalitu som vám spomínala vyššie. Aká je teda ponuka? Je to reštaurácia, takže sú zameraní na jedlo, čo im nikto neberie. Máte k dispozícii švédske stoly, vypražený syr a podobne. K pitiu máte alko či nealko. Rovnako aj limonády. A káva je samozrejmosťou, spolu s čajom. Kávu máte na výber zo základných druhov, ktorých je asi osem. Ja som si dala klasicky Café Latte. Sestra si dala limoadu, ktorú si chválila.

A aká bola káva? Káva bola dobrá. Áno, nehovorím, že je výborná. Pila som určite aj lepšie kávy. Vyšľahané mlieko bolo mlieko nejaké umelé a chýbala mi tam horkosť café latte. Áno, aj latte môže byť horké. Dostali ste čistú vodu a cukre k tomu.

K dispozícii nie je nič pre deti, čo sa týka vybavenia. Je to skôr taká reštaurácia na úrovni (na to, že je v obchodnom centre). Obsluha bola v poriadku. Obsluhujú väčšinou milé slečny, ktoré to asi aj baví, minimálne tak pôsobia. Platí sa pri bare, účet vám neprinesú a obsluha sa vám nemení počas celého „pobytu“.

Ak by som mala teda hodnotiť celu kaviareň. Rovnako ako v škole, takže jednotka najlepšie, päťka najhoršie. Celková atmosféra kaviarne bola dobrá, pôsobí skôr luxusne. Je to viac pre také väčšie skupiny, aj stoly sú tak robené. Pre deti tam nič nie je, takže ťažko povedať či by tam vydržali. Keď sme tam boli my, tak tam nijaká rodina nebola. Atmosféru kaviarne a celkovo aj nejaké doplnky hodnotím na jednotku s mínusom. Obsluhu hodnotím na jednotku, lebo tá bola skutočne milá a páčila sa mi. Netrvalo jej ani dlho, kým nejako obslúžia a kým vám donesú objednávku. Rovnako tam môžete priamo vidieť ako robia pizzu, keďže to je v jednej miestnosti. A takmer som zabudla, nefajčí sa tam. Čo môže byť mínus. Ale dá sa ísť v lete na terasu. Tam sa fajčiť môže. Ponuku hodnotím tiež na jednotku, keďže tam je veľmi veľa v ponuke, aj jedlo aj pitie. Káv by mohli mať viac, no treba brať ohľad, že sa na to nešpecifikujú. Káva bola dobrá, to je u mňa na dvojku. Ono… pila som aj lepšie kávy, ktoré tiež nepredávali v kaviarňach. Takže to, že nie sú kaviareň neberiem ako ospravedlnenie. Toto bolo také Café latte z kapsule. Aspoň mi to tak pripadalo, rovnako to mlieko. Ale bola dobrá, bola taký presný priemer. Takže za mňa áno, ale nie len na kaviareň, ale keď idete aj jesť. Vtedy veľké ÁNO!

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/L+Angelo/@48.7800043,18.6065363,17z/data=!4m8!1m2!2m1!1soc+korzo+L+angelo+prievidza+!3m4!1s0x4714dce784849f67:0xb7277ad18d1571f4!8m2!3d48.7800006!4d18.608725

Na prvom poschodí v OC Korzo.