Boli sme pozvaní na oslavu narodenín v mexickom štýle. Vraj navštívime Popocatépetl. Pod názvom Popocatépetl sa mi automaticky vybavila aktívna sopka v Mexiku a zároveň druhý najvyšší vrch Mexika. Žeby sme išli do Mexika? Predstava pekná, my sme však išli „len“ do mexickej reštaurácie s názvom Popocatépetl. Táto reštaurácia sa nachádza na Morave, a to konkrétne v Břeclave. Reštaurácia nesie vskutku krkolomný názov. No len schválne, skúste 10-krát za sebou povedať Popocatépetl.

Stôl sme mali rezervovaný, pretože reštaurácia sa teší veľkej obľúbenosti a predovšetkým počas víkendov býva plne obsadená. Pri vstupe do reštaurácie Popocatépetl nadobúdate pocit, že ste sa odrazu ocitli niekde na mexickom vidieku. Reštaurácia má svojský štýl. Jednoducho, s Mexikom sa tu naozaj nešetrilo. Na niekoho by tento priestor mohol pôsobiť preplnene, možno až gýčovo. Ja však skladám pomyselné sombrero dolu z hlavy pred nápaditosťou dizajnéra. Páči sa mi tento podnik, pretože je to niečo iné, na čo je človek bežne zvyknutý. Materiál, ktorý v miestnosti prevláda je drevo, tehla a kamenný obklad. Musím upozorniť aj na krásne mozaikové prevedenie podlahy. Podnik je síce malý, ale dáva hosťom dostatok súkromia pri sedení. Jednotlivé stoly nie sú na seba natlačené. Miestnosť je dekorovaná hrncami, kukuricou, cesnakom, sombrerom, nájdete tam obrazy, dečky, reťaze, konský postroj, kosu a veľa iného. V strede miestnosti isto neprehliadnete sopku. Reštauráciu by som jedným názvom označila ako pozoruhodnú.

Ako už bolo naznačené, Popocatépetl je reštaurácia špecializujúca sa na mexické jedlo. Na svoje si však prídu všetci, ktorí sa chcú kvalitne najesť. V ponuke majú polievky, predjedlá, steaky: z kuracieho, bravčového, hovädzieho, jahňacieho mäsa, ryby a bezmäsité jedlá, mexické špeciality, hamburgery, fajitas, gurmety, šaláty, cestoviny, dezerty. Pripravené sú tiež jedlá pre deti. Vo všedné dni je výber z obedového menu. Z nápojového lístka si môžete vybrať alkoholické a nealkoholické nápoje, miešané nápoje, kávy. To by ste ani neboli v pravej mexickej reštaurácii, ak by nemali v ponuke tequilu, ktorá je najznámejším mexickým alkoholickým nápojom.

Ja som sa týmto alkoholickým opojením nenechala zlákať a objednala som si cappuccino. Kávu servírujú značky Hausbrandt. Táto spoločnosť bola založená v talianskom meste Terst v roku 1892. Pokiaľ mám byť úprimná, cappuccino bolo z môjho pohľadu jedno veľké sklamanie. Kávu od značky Hausbrandt som už ochutnala v inej kaviarni, preto ma veľmi zarazilo, ako chutila v reštaurácii Popocatépetl. Predpokladám, že sa musela stať chyba v spôsobe prípravy. Nakoľko bolo cappuccino aj veľmi silné, tak som ho nevypila. Na margo reštaurácie musím poznamenať, že jedlo je fantastické a krásne naservírované. Keď si odmyslím svoju kávu, tak som veľmi spokojná. Čašník, čo nás obsluhoval, bol šikovný, milý a ústretový. Síce spôsobil menší omyl v objednávke, ale ospravedlnil sa nám, svoju chybu si uznal a okamžite ju vyriešil. Napokon sme ľudia a mýliť sa je ľudské, ani by som to tu nespomínala, len som chcela vyzdvihnúť jeho pozitívny prístup k zákazníkovi. Keď sa budete niekedy túlať po Břeclave, reštauráciu Popocatépetl vám vrelo odporúčam. Taktiež, môžete vyskúšať Steak House, ktorý patrí rovnakému majiteľovi. Snáď už len malá poznámka na záver, ak budete mať chuť na šálku kávy, radšej si zájdite do nejakej inej kaviarničky.

 

Adresa: Slovácká 152/40, 690 02 Břeclav, Česko

 

Otváracie hodiny: Po: 10:30 – 22, Ut – Štv: 10:30 – 23, Pia: 10:30 – 0, So: 11 – 0, Ne: 11 – 22

 

Popocatépetl hodnotím: personál = 1, káva = 3, prostredie = 2

 

Celkovo hodnotím Popocatépetl známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476cd55bd051636f%3A0xbbe1e9849bed50f2!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMwhEo8knTmmCY29Pn7_qwc7oa_s3Erul1O6Hbw%3Dw284-h160-k-no!5zTWV4aWNrw6EgcmXFoXRhdXLDoWNpYSDigJMgUG9wb2NhdMOpcGV0bCAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMwhEo8knTmmCY29Pn7_qwc7oa_s3Erul1O6Hbw&sa=X&ved=2ahUKEwjAxpy8y6XlAhWNa8AKHVISDZIQoiowE3oECA4QBg