Dnes vás zavediem do reštaurácie La Musica, ktorá sa nachádza na frekventovanej Teplickej ulici v Piešťanoch. Reštauráciu La Musica otvorila spoločnosť KURSALON Piešťany ešte v novembri 2017. V rovnakom čase ukončila spoločnosť Kursalon, ktorá prevádzkovala Frapperiu, Veľkú sálu i Art Jazz Gallery svoju činnosť v Kúpeľnej dvorane a presťahovala sa práve do týchto priestorov na Teplickej ulici. Ich zámerom bolo využiť tieto rozsiahle priestory tak, aby aktivity, ktoré boli v Kursalone štandardom, dostali nový nádych.

Vonku sa pomaličky zotmievalo a my sme po peknej jesennej prechádzke vstúpili do priestorov reštaurácie La Musica. Útroby reštaurácie zahaľovalo prítmie. V pozadí hrala príjemná jazzová hudba. Usadili sme sa do pohodlných kresiel a čašníčka nám doniesla ponukový lístok. Zároveň hneď rozsvietila svetlo, čo túto romantickú atmosféru mierne narušilo. Inak bola čašníčka príjemná a ochotná. Vstupný priestor je vhodný na posedenie pri kávičke alebo drinku. V tejto časti miestnosti nájdete barový pult, kreslá, malé stolíky, ale napríklad aj starý šijací stroj alebo starodávny telefón. Taktiež sa tu týčia veľké okná, cez ktoré sme mali výhľad na dianie vonku. Niektorí ľudia sa prechádzali, iní sa ponáhľali alebo nazerali cez okno do interiéru reštaurácie. Ďalej sa reštaurácia zužuje a nachádzajú sa v nej po oboch stranách stoly a stoličky, preto usudzujem, že je tento priestor ponímaný ako reštauračná časť. Toto rozmiestnenie považujem za celkom dômyselné. Na konci tejto miestnosti sa nachádza pódium s hudobnými nástrojmi. V reštaurácii je krásna výstava fotografií od miestnych umelcov. Vystavené tam nájdete tiež historické predmety, prístroje i hudobné nástroje.

Za veľmi nápaditý prvok považujem, že ako osvetlenie použili hudobné nástroje, ako je napríklad bubon a trúbka. La Musica disponuje klubovňou, ktorá je dostupná len pre uzavretú spoločnosť. Je vhodná pre stretávanie sa klubov, rodinné alebo firemné oslavy. Klubovňa tak ponúka súkromie, skvelú ponuku nápojov a výbornú kuchyňu. V letnom období je taktiež otvorená terasa. Táto terasa je čiastočne krytá. Celý priestor záhrady je dopĺňaný o technické zariadenia z dôb minulého storočia, ako sú napríklad rádiá, telefóny, televízory, písacie stroje, kalkulačky, bicykle a samozrejme aj hudobné nástroje. Deti na terase objavia detské ihriská a drevený domček. A čo by to bolo za reštauráciu La Musica, keby na terase nehrávali kapely. V La Musice vystupujú so svojou produkciou aj piešťanské skupiny, pre ktoré bola predtým domovskou scénou Kursalon – Kúpeľná dvorana. Táto reštaurácia okrem kvalitnej hudby ponúka aj prvotriedne jedlo.

Z obedového menu si môžete vybrať zo štandardných jedál. Denné obedové menu sa podáva od 11.30 do 13.30 hod. Ostatná ponuka je celodenná. Takže ak by ste si nevybrali z denného menu, z jedálneho lístka si môžete vybrať z tradičnej slovenskej i medzinárodnej kuchyne, s osobitnou ponukou pre deti. Reštaurácia prihliada taktiež na výber surovín podľa vašej dietetickej úpravy, stačí len požiadať. Reštaurácia La Musica si dáva obzvlášť záležať na čerstvých a kvalitných surovinách. Objednať si môžete taktiež rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje, dezert, pohár vína alebo kávu. My sme si objednali cappuccino v hodnote 2,20€. Ku cappuccinu podávajú pohár vody a chutný keksík. Servírujú tu kávu značky Goppion Caffé. Jedinečná káva Goppion Caffé nie je produktom veľkovýroby, nakoľko sa jedná o rodinnú taliansku pražiareň kávy. Vyberajú tú najlepšiu kávu z najlepších plantáží na svete, kávové zrná pochádzajú zo Strednej a Južnej Ameriky, Etiópie, Jamajky a podobne. Keďže si každá káva vyžaduje inú dĺžku praženia a teplotu, tak Goppion Caffé pražia každú kávu zvlášť a až po upražení ju miešajú. Každú kávu dôkladne kontrolujú a ochutnávajú, aby bola zabezpečená tá najlepšia kvalita. Káva bola síce dobrá, ale vzhľadom na moje preferencie je jej chuť dosť silná. Ja uprednostňujem jemnejšie tóny. Ak je vaším obľúbeným žánrom jazz, tak vám vrelo odporúčam reštauráciu La Musica a určite si prídete na svoje.

Adresa: Teplická 2210/39, 921 01 Piešťany

 

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Str: 11 – 22, Štv – So: 11 – 23,  Ne: 11 – 22

 

La Musica hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

 

La Musica celkovo hodnotím známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b548f5945dc3f%3A0xa7b820254fedd791!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMly7DPO3qYuqGlZMj6uRWquo4dD7q45nwgZi9j%3Dw384-h160-k-no!5zbGEgbXVzaWNhIHBpZcWhxaVhbnkgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMly7DPO3qYuqGlZMj6uRWquo4dD7q45nwgZi9j&sa=X&ved=2ahUKEwj1iOm-x9DlAhXELVAKHfUZCkoQoiowDHoECAwQBg