Poznáte to, keď sa s niekým na niečom dohodnete a on to poruší? Samozrejme sa nedeje nič vážne, len som čakala na kamarátku, ktorá práve meškala. Mali sme sa stretnúť na električkovej zástavke Odbojárov. Našťastie, uvidela som pár metrov od zástavky kaviareň s veľmi špecifickým názvom Malý Princ. Káva nikdy neodmietnem.

Ku exteriéru kaviarne nemám toho veľa čo dodať. Je to klasická stará pôvodná budova Bratislavy, namaľovaná na žlto. Vylepšená je nápismi na sklách.

Kaviareň vyzerala byť z počiatku celkom malá. Usúdila som to z toho, že pred kaviarňou boli len dve stolíky, ktoré boli aj tak obsadené a cez otvorené dvere bolo jemne vidieť do vnútra. Takže môj plán, že zostanem sedieť vonka a budem sledovať a čakať na kamarátku zlyhal. Nevadí, veď má nájde aj vo vnútri.

Interiér ma veľmi prekvapil. Tak ako som si myslela, že je kaviareň malá, tak bola celkom veľká a priestranná. Ako sa hovorí, obal niekedy klame. Kaviareň bola rozdelená na dve časti a to na hlavnú časť, kde sa nachádzal aj bar a na vedľajšiu časť, kde bolo ale plno a nebol voľný ani jeden stôl. Jediné voľné miesto som si našla v časti, kde bol bar a to pri okne. Toto miesto bolo ideálne na sledovanie, kedy dorazí kamarátka.

Vzhľad interiéru sa ani nedá porovnať so vzhľadom exteriéru. Veľmi pekné zariadené. Kamenné múry, svetlučké béžové steny, na jednej z nich obrovský názov kaviarne a celú kaviareň nádherne oživovalo čisté prírodné svetlo. Samozrejme kvety a knihy ako doplňujúce dekorácie nemohli chýbať. Bar bol vysvietený a vyskladaný z kameňa. Veľmi sa mi páčil nápad osobného pultu s možnosťou bezplatného načapovania si filtrovanej vody. To sa len tak nevidí. V kaviarni vládla harmonická a pokojná atmosféra, ideálna na pracovné stretnutia alebo dokončenie práce.

Usadila som sa ku stolu vedľa okna. Boli voľné aj barové stoličky priamo pri okne, ale tie osobne veľmi nepreferujem. Už pri usadení som sa cítila trošku nepohodlne, po prvé na stole boli špinavé poháre, čo som veľmi neriešila, lebo personál mal dostatok zákazníkov ale vadila mi stolička. Uvedomujem si, že tieto staršie stoličky dávajú celej kaviarni ten správny šmrnc, ale malému vankúšiku by som sa nepohnevala.  

Keď si ma čašník všimol, tak hneď ku mne prišiel, poprosil ma o minútku a odniesol všetky špinavé poháre. Táto minútka mi akurát stačila, aby som si stihla pozrieť nápojový lístok a vybrať si. Čo sa týka nápojového lístka, bol vo forme A4 a pripomínal noviny. Bol v poriadku a hlavne prehľadný. Jediné čo ma  nemilo prekvapilo boli ceny. Myslím si, že nájdeme rovnakú peknú kaviareň aj s nižšími cenami. Po chvíľke sa vrátil a slušne ma obslúžil. Objednala som si malé Espresso s mliekom. 

Počkala som pár minút a objednávku som mala pred sebou. Doniesli mi ju na krásnom podnose s imitáciou dreva spolu s Espressom v šedej šálke a s vodou. Na moje prekvapenie som nedostala cukor. Ešte sa mi nestalo v žiadnej kaviarni, žeby som nedostala cukor alebo že by som si ho musela osobitne vypýtať. Neviem, či personál mal toho veľa a zabudol alebo to tak bolo zámerne, ale v nápojovom lístku ponuka na cukor nebola. Samotná káva bola na mňa príliš silná, horká a kúsok kyslá. Proste toto malé a silné Espresso pre mňa nie je. 

Neviem akú značku kávy kaviareň Malý Princ ponúka, pretože nebola uvedená ani v nápojovom lístku, ani na šálke ako býva zvykom. Viem ale, že ponúka výberovú kávu zo slovenských pražiarní, pripravované s láskou a vášňou. 

V diaľke som zahliadla kamarátku, poobliekala som sa a išla som vyplatiť účet k baru. Účet som platila v hotovosti. Adresa: Vajnorská 23, Bratislava.

Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Po-Pia=7:30-22, So=9-22 a v nedeľu je zatvorené, každý si zaslúži jeden voľný deň. V kaviarni sa nachádza toaleta aj WIFI pripojenie.

Celkový dojem z kaviarne bol dobrý.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 3, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Malý Princ dobre a to známkou 2.

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Mal%C3%BD+princ+espresso+bar/@48.1620315,17.1315214,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x4efdcdd3bba8a62c!8m2!3d48.1620315!4d17.1315214