Skvost ukrytý v srdci Nitrianskeho hradu:

Navštívili sme Nitriansky hrad a v ňom Kaviareň Vazulku, ktorá ponúka nádherné výhľady na okolitú Nitriansku krajinu. Atmosféra Vazulky sa čarovne mení s pribúdajúcim dňom. Večer sa premení na útulné miestečko ideálne na vychutnávanie západov slnka, ktoré maľujú nebo nad vrchom Zobor. Táto scéna posilňuje pokojné prostredie kaviarne, čím sa stáva obľúbeným miestom nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov, ktorí hľadajú romantický únik pred ruchom mesta. Kaviareň Vazulka bola po prvýkrát otvorená v roku 2020. Jej názov je odvodený od Vazulovej veže. Ukrytá v historických múroch Nitrianskeho hradu, kaviareň Vazulka predstavuje očarujúce útočisko, ktoré ponúka viac než len šálku kávy. Vďaka svojim “dobrotám vo veži” sa Vazulka stala neoddeliteľnou súčasťou návštevy hradu obzvlášť počas letných mesiacov, kedy je plná návštevníkov. V kaviarni Vazulka sa okrem pôsobivého výhľadu a lahodných pochúťok môžete tešiť aj na hudobné večery s ľudovou hudbou. Tieto večery pridávajú k charakteru miesta, poskytujú návštevníkom autentický kultúrny zážitok a umožňujú im vychutnať si tradičnú slovenskú hudbu v neopakovateľnej atmosfére historického hradu.

 

Zachovanie historického šarmu

Terasa kaviarne Vazulka poskytuje skutočne úchvatné prostredie. Je zariadená s dôrazom na historický charakter miesta. Drevené stoly a kovové stoličky dopĺňajú rustikálny štýl, ktorý ladí s kamennými múrmi a historickými prvkami, ako sú oblúky a bašty, čo terase dodáva starobylý nádych. Z terasy sa naskytajú panoramatické výhľady. Interiér kaviarne Vazulka je zariadený s vkusom, ktorý odráža historický charakter budovy. Steny z hrubého kameňa spolu s drevenými stropmi a podlahami vytvárajú útulnú a teplú atmosféru. Nábytok je zvolený tak, aby harmonicky doplnil rustikálny vzhľad s kombináciou elegantných červených kresiel a tradičných drevených stolov a stoličiek. Táto jedinečná kombinácia starého sveta a moderného komfortu poskytuje ideálne miesto na relaxáciu. Okná sú malé, umiestnené vysoko v kamenných stenách a ponúkajú príjemné svetlo, ktoré dodatočne zvýrazňuje textúry kameňa a dreva. Svetlo sa lomí na rôznych povrchoch a vytvára hru svetla a tieňov, čo dodáva miestnosti príjemnú dynamiku. Prítomnosť kníh a dekoratívnych prvkov dodáva interiéru osobitý charakter a domácky pocit.

Ponuka miestnej gastronómie

Menu zohľadňuje logistické výzvy svojho umiestnenia v pamiatkovej zóne. To ponuke však nebráni v poskytovaní bohatého gastronomického zážitku. Od čerstvo pripravenej kávy cez domáce koláče až po osviežujúce limonády, kaviareň zaručuje, že každá položka spĺňa najvyššie štandardy kvality, koláče, zákusky, kapustnicu a iné delikatesy. Z ponuky sme si vybrali cappuccino a hot-dog s chrumkavou cibuľkou, ktorý bol skvelým spôsobom ako doplniť našu kávu. Naše cappuccino v kaviarni Vazulka bolo servírované v atraktívnych farebných šálkach, ktoré okamžite upútali našu pozornosť. Každá šálka mala inú pastelovú farbu, čo pridalo na jedinečnosti celého zážitku. Ku cappuccinu bola priložená aj čistá voda v malom pohári. Personál bol skvelý. Naša návšteva kaviarne Vazulka v historickom prostredí bola skutočne príjemným zážitkom.

Adresa: Námestie Jána Pavla II. 7, 949 01 Nitra

Kaviareň Vazulku hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Kaviareň Vazulku celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tVP1zc0zEqpsEwqqTQ2YLRSNagwMTdLMk5LNUgxMk1KSTaztDKoSEw0N0tLTEtJNbI0TkpONfcSz04sy0wsSj3aoVCWWFWak52okJdZUpQIAMHWGf8&q=kaviare%C5%88+vazulka+nitra&oq=Kaviare%C5%88+Vazulka&aqs=chrome.1.69i57j46i175i199i512j0i512i546l3.76979j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8