Aktivity v Táloch:

Tále, obklopené zeleňou Nízkych Tatier a v srdci Horehronia, predstavujú idylické miesto pre relaxáciu a odpočinok. Pri návšteve Tálov môžete zažiť neopakovateľnú atmosféru chatovej oblasti, ktorá láka k turistike, lyžovaniu či jednoducho k relaxu v lone prírody. Tále sú známe aj pre golfistov, pretože tu nájdete krásne golfové ihrisko, ktoré ladí s nádherným prírodným prostredím. K Tálom neodmysliteľne patrí aj reštaurácia Kúria na Táloch, situovaná na adrese Tále 262 v pôvabnej oblasti Brezna. Toto miesto je synonymom pre tradičnú slovenskú pohostinnosť a kuchyňu, kde sa spojila láska k jedlu a k prírode.

Atmosféra kúrie

Kúria na Táloch sa nachádza uprostred krásnych rozprávkových scenérií. Kúria ponúka nielen komfortné ubytovanie v apartmánoch a autentickú kolibu, ale aj rekreáciu v podobe tenisových kurtov. Budova reštaurácie je v tradičnom slovenskom štýle. Strecha je pokrytá tmavými šindľami a vyčnievajú z nej trojuholníkové okná, ktoré pridávajú šarm drevenému exteriéru. Predná časť budovy je zútulnená kvetináčmi a svietnikmi, ktoré privítajú návštevníkov. Dominantným prvkom je veľký komín, ktorý naznačuje, že vnútri by sa mohlo nachádzať príjemné kúrenisko. Terasa je zariadená drevenými stolmi a lavičkami pod širokými slnečníkmi, ktoré ponúkajú dokonalé miesto pre oddych v príjemnom horskom vzduchu. Vo vnútri vás privíta útulný interiér s dominantnou kachľovou pecou, ktorá je centrálnym bodom spoločenského priestoru. Drevené trámy, detailne vypracované ozdoby a prírodné materiály dotvárajú dojem pravej horskej chaty. Pohľad na ohnisko a pocit z hry plameňov v kachliach vytvára skvelú atmosféru pre príjemné chladné večery.

Kulinárske zážitky v kúrii

V útulnej Kúrii na Táloch sa podávajú lahôdky, ktoré potešia každého gurmána. Predjedlá ako cesnaková krémová polievka či grilovaný syr lákajú objaviť miestne chute. Ponuka reštaurácie zahŕňa širokú paletu jedál – od lokálnych špecialít ako sú bryndzové halušky cez medzinárodne obľúbené jedlá až po lahodné dezerty, ktoré korunujú každý stolovací rituál. Nápojový lístok je rovnako lákavý, obsahuje vynikajúce lokálne vína, čerstvé pivo, tradičné pálenky, osviežujúce limonády, voňavé čaje a bohatú ponuku káv, vďaka ktorej sme si aj my vychutnali cappuccino s hustou penou, ktoré dodalo našej návšteve príjemnú bodku. Servírujú kávu značky Grand Milano. Táto zmes je plná inšpirácie z bohatej milánskej kávovej scény a prináša tak v každom šálke espressa nezameniteľnú eleganciu, ktorá je typická pre autentický taliansky štýl. Pokrmy a nápoje v reštaurácii sú pripravené s dôrazom na domáce suroviny a tradičnú kvalitu, ktorá je v Kúrii na Táloch na prvom mieste. Keď hovoríme o Kúrii na Táloch, hovoríme o mieste, kde sa stretáva príroda, pohoda a gurmánske zážitky. Či už sa tu zastavíte na rodinnú oslavu, firemnú akciu alebo len tak, na úteku pred všednosťou. Kúria na Táloch je miesto, kde každý nájde svoj kút pokoja a potešenia. A tak ako nás očarila, veríme, že svoje čaro prinesie na každého, kto jej krásy a chute ochutná.

Adresa: Tále 262, 977 01 Brezno

Kúriu na Táloch hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Kúriu na Táloch celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=K%C3%BAria+na+T%C3%A1loch+-+T%C3%A1le&oq=K%C3%BAria+na+T%C3%A1loch+-+T%C3%A1le&aqs=chrome..69i57j0i22i30l2j0i512i546l5.768j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8