Rada a pomerne často chodím do Banky. Avšak aby neprišlo k nedorozumeniu, nemám namysli banku v pravom slova zmysle. Hovorím o obci Banka v tesnej blízkosti Piešťan, ktorá sa nachádza na ľavom brehu Váhu na úpätí Považského Inovca. Aby som bola ešte o niečo konkrétnejšia, mojím cieľom je pekná prechádzka z Piešťan do Ski Banka – Ahoj. Táto prechádzka sa dá absolvovať ako v zime, tak aj v lete. Jednoducho v každoročnom období má svoje čaro. Svahy lyžiarskeho strediska Ahoj sú súčasťou pohoria Považský Inovec. Nachádzajú sa tam dva vleky. Kratší vlek je vhodný predovšetkým pre malé deti a lyžiarov začiatočníkov. Dlhší vlek skôr využijú zručnejší lyžiari. Nakoľko nie som lyžiarka, ja do týchto končín chodím predovšetkým kvôli turistike a peknej prírode. Veľkým lákadlom je pre mňa najmä krásna Koliba pod Ahojom.

Keď som Kolibu pod Ahojom uzrela po prvýkrát, ihneď som si ju zamilovala. Inak tomu ani nemôže byť, nakoľko sa jedná o kolibu ako z rozprávky. Navyše je obklopená nádhernou faunou a flórou. Koliba pod Ahojom sa nachádza na ulici s príznačným názvom Lyžiarska. Okrem pekných vnútorných priestorov koliba disponuje aj veľkou letnou terasou s výhľadom na jazierko. Nachádza sa tam aj veľký výbeh pre danielov. Na terase je aj detské ihrisko, kde je drevený domček, hojdačky, šmýkačka. Čo viac si môžu deti priať. Vaše ratolesti sa tam do sýtosti vyšantia a vy si môžete v pokojnej atmosfére vychutnať nejaký dobrý nápoj alebo chutné jedlo. Lákavá ponuka, všakže? Interiér koliby pozostáva z dvoch malých miestností. Asi nebude pre nikoho prekvapenie, že použitý materiál je drevo. Priestory sú síce pekné, ale netvrdím, že by si nezaslúžili trošičku obnoviť svoj šat. Nakoľko miestnosti pôsobia trošku zastaralo. Možno by stačilo len trochu obmeniť použité dekorácie a koliba by hneď ožila. Inak sa v Kolibe pod Ahojom vždy dobre cítim.

V Kolibe sme boli síce už viackrát, ale nikdy sme tam nejedli, budeme to musieť v budúcnosti napraviť. Za nevýhodu tejto prevádzky pokladám, že nemajú v ponuke moje obľúbené cappuccino. Vybrať si môžete len zalievanú kávu, kávu Nescafé, viedenskú kávu. Z danej ponuky sme si vybrali zalievanú a viedenskú kávu, minerálku a čapované pivo. Inokedy sme tam mali čaj a varené víno alebo kofolu. Záleží, v akom ročnom období sme v kolibke boli. Káva ma však až tak neohúrila. Dovolím si povedať, že doma si urobíte rovnakú, ak nie lepšiu kávičku. Taktiež šľahačka bola zo spreju. Ale tá atmosféra je taká úžasná, že človek je ochotný tolerovať takmer všetko. Koliba má v ponuke klasické jedlá, akými sú napríklad kapustnica, držková polievka, lokše, rôzne syry, halušky, rebierka, rezeň, ale aj grilovaného pstruha, šaláty, dezerty. Takže si dovolím povedať, že hladní neostanete. Z nápojovej ponuky si môžete vybrať čaj, pivo, víno, destiláty, ale aj nealkoholické nápoje. Nie vždy sa dá do koliby dostať, pretože často sa tam konajú menšie rodinné oslavy, firemné alebo priateľské posedenia. Viackrát sa nám stalo, že aj napriek tomu, že vyzeralo, že je koliba prázdna, skoro všetky stoly boli rezervované a ostatné obsadené. To značí o tom, že ľudia do tejto milej koliby radi chodia. Aj napriek tomu, že kávu si v tejto kolibe už neobjednám, určite som na tento podnik nezanevrela. A vždy sa tam s radosťou vrátim – už teraz sa teším.

Adresa: Lyžiarska 4123/41, 921 01 Banka

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: Zatvorené, Pia: 16 – 22, So: 14 – 22, Ne: 14 – 20

Kolibu pod Ahojom hodnotím: personál = 2, káva = 3, prostredie = 2

Kolibu pod Ahojom celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b539ef33c5353%3A0x2f481e46dcce401f!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPoyUDMe3NGysHR9ZbJ-aKe618qzhPxpe4TTSOV%3Dw213-h160-k-no!5sKolibu%20pod%20Ahojom%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPoyUDMe3NGysHR9ZbJ-aKe618qzhPxpe4TTSOV&sa=X&ved=2ahUKEwibmdyws73pAhUQlxQKHWFGC6sQoiowE3oECA4QBg