Každý z nás má nejaké miesta, ktoré si želá počas svojho života navštíviť. Ja sa priznám, že ja mám takýchto miest hneď niekoľko. Jedným z mojich top miest bola bezpochyby Šírava. Ani sama neviem, prečo tomu tak bolo, ale len pri myšlienke na Šíravu mi vždy celým telom prebehli zimomriavky. A keďže som presvedčená, že človek si má svoje sny a priania plniť, tak sme sa vybrali na dovolenku na východ Slovenska, kde sa toto úchvatné vodné dielo rozprestiera. Na východ sme sa rozhodli vyraziť južnou stranou. Keďže cesta bola dlhá naša zastávka na šálku kávy bola nutnosťou. Už doma sme si vytipovali očarujúcu kolibu Ožďany v Ožďanoch. Obec Ožďany nájdete v Banskobystrickom kraji v okrese Rimavská Sobota.

Koliba Ožďany sa nachádza kúsok od diaľnice, čiže má skvelú polohu. Som presvedčená, že zastávka v tejto kolibe vám spríjemní oddych na vašich cestách. Koliba je drevená stavba postavená v duchu slovenskej architektúry a tradícii. Reštaurácia je zariadená v klasickom drevenom štýle, ako sa na poriadnu kolibu patrí. No musím uznať, že má v sebe moderný nádych a jej dizajn je nadčasový. Reštaurácia je dvojpodlažná, takže vedia pohostiť aj väčší počet hostí. V teplých mesiacoch je k dispozícii pekná letná terasa. V bočnej časti koliby majú pripravenú miestnosť, ktorá sa môže využívať na akcie pre menší počet ľudí. Priestory koliby sú vhodné na usporiadanie rôznych akcií. Nakoľko bolo leto a vonku krásne počasie, usadili sme sa na ich letnej terase.

Jedná sa o príjemnú reštauráciu so širokým sortimentom tradičných slovenských jedál. Koliba teda ponúka príjemné prostredie s vynikajúcou slovenskou kuchyňou. Ponúkajú tiež alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje. Nájdete tam rôzne polievky, halušky, perkelt, jedlá z mäsa, ale taktiež bezmäsité jedlá a, samozrejme, aj milovníci sladkého si prídu na svoje. Obsluha bola veľmi príjemná. Z danej ponuky sme si objednali cappuccino v hodnote 3,50€a espresso lungo s mliekom v hodnote 2,20€. Ceny sú o niečo vyššie. V kolibe servírujú slovenskú kávu s názvom Štrbské Presso. Jedná sa o unikátnu kávu so slovenskou receptúrou. Káva bola krásne servírovaná v modro-bielom hrnčeku s logom kávy Štrbské Presso. Ku káve podávali vodu, cukor, keks a škoricu, ktorá bola v peknej porcelánovej nádobe. V kolibe sme boli zavčasu a ešte nebol čas obeda, preto sme si objednali len kávu. Sedeli sme na terase popíjajúc svoju skvelú kávu, tešiac sa na 10-dňové dobrodružstvo naprieč Slovenskom. Ak by ste aj vy tento kút Slovenska navštívili alebo tam neďaleko žijete, určite vám vrelo odporúčam túto kolibu navštíviť. Verím, že si odnesiete tiež krásne spomienky a nadšenie z tohto miesta. Mimochodom, naša cesta ďalej pokračovala do kaštieľa Betliar, ktorý je taktiež zapísaný na mojej pomyselnej mape miest, ktoré chcem vidieť.

Adresa: 16 651, 980 11 Ožďany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 9 – 20, Pia: 9 – 21, So: 10 – 21, Ne: 10 – 20

Koliba Ožďany hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1

Koliba Ožďany celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Koliba+O%C5%BE%C4%8Fany&oq=Koliba+O%C5%BE%C4%8Fany&aqs=chrome..69i57j69i59.3996j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcE9kajVhWVNKTE56NEpJdGRJNkFjWHRSNUw3bVZGUHNpMC1FQTdJ