Na prechádzke, počas teplého letného počasia sme s priateľom úplnou náhodou natrafili na kaviareň Kingstone Punch. Nachádza sa v skrytej uličke pri nákupnom centre Mirage, presnejšie na Pivovarskej 16.

Pôvodne sme sa neplánovali zastaviť v žiadnom podniku, ale Kingstone Punch nás okamžite zaujal svojim výzorom. Kingstone Punch ponúka letnú terasu, ktorá pôsobí dojmom starej pirátskej lode. Samotná terasa je ohraničená hrubým lanom, bordovým kobercom, 3 okrasné dáždniky proti dažďu alebo slnku a dizajnovo kameňmi vyložený bok podniku. Stoličky a stoly, rovnako ako ostatné prvky boli vyrobené z prírodného materiálu, v tomto prípade z dreva. Na oknách podniku sa nachádzala potlač s názvom kaviarne Kingstone Punch.

Nakoľko bolo pekné počasie, a ani ja ani priateľ sme nemali nutkanie ísť dovnútra, rozhodli sme sa usadiť sa na krásnej letnej terase. Stoličky s pridaným vankúšikom boli pohodlné ale nedajú sa vyrovnať s mäkučkým gaučom alebo sedačkou. Veľmi pekné gesto boli deky, ktoré sa nachádzali pri každom jednom stole. Viem si živo predstaviť, ako si pri večernej atmosfére užívam na terase drink a som zababušená do deky.

Čo sa týka interiéru, videla som ho, keď som navštívila toaletu a pri vyplatení účtu. Dominoval veľký drevený bar, ktorý bol do tvaru L s bohatým výberom rôzneho druhu alkoholu. V rovnakom drevenom štýle sa ladili aj ostatné prvky ako stôl a stoličky, ktoré boli obohatené zelenou koženkou. Všetky steny boli oblepené tapetou, ktoré boli schválne vyblednuté a ladené do života v minulosti. V celom podniku, či už na terase alebo v interiéri kaviarne je povolené fajčenie.

 

Na žiadnom stole sa nenachádzal ponukový lístok, čo nevadilo, pretože hneď po usadení pri nás bola čašníčka aj s ponukovým lístkom. Ponukový lístok nesklamal. Bol ladený do hnedej farby, presnejšie to bola imitácia tmavého dreva spolu so svetlým písmom. Úvodná strana bola mierne zošúchaná. Nevedela som, že či to je schválne ale po otočení na ďalšiu stránku sa nachádzala rovnaká a tá bola bez poškodenia. Kingstone Punch ponúka rôzne druhy káv, čaje, horúcu čokoládu ale hlavne miešané drinky. V nápojovom lístku mi chýbalo zopár fotografií na oživenie, pretože každá jedna stránka bola o tom istom. Odporučila by som na úvodnú stranu zakomponovať názov podniku Kingstone Punch, nakoľko som ho videla len ako potlač na okne. Ceny boli ohľadom káv alebo čajov prijateľné, ale čo sa týka miešaných drinkov, boli podľa môjho názoru prehnané.

Ešte sme si nestihli ani poriadne vybrať, a čašníčka bola už pri našom stole. Bez dlhého rozmýšľania sme si dali to, čo nás prvé napadlo. Osobne som si dala klasicky Espresso s mliekom a priateľ si dal Cappuccino s príchuťou karamelu, ktorú mu poradila čašníčka.

Nápojový lístok sme si ešte nechali z dôvodu, že sme chceli ochutnať dáky miešaný nápoj. Chceli sme si vybrať a objednať kým nám príde káva ale znova sme to nestihli, pretože čašníčka bola rýchlejšia. Dohodli sme sa, že počas kávy si niečo vyberieme a po dopití objednáme. Čo sa týka môjho Espressa, dostala som ho v bielej guľatej šálke na veľmi peknej keramickej tácke spolu s mliekom, cukrom a keksíkom. Na moje prekvapenie, Espresso bolo príliš malé. Ani nie do polky šálky. Po pridaní cukru a mlieka bola káva veľmi horká a silná. Prvý krát mi káva nepadla vôbec vhod. Čo sa týka Cappuccina s príchuťou karamelu, nedalo sa mu čo vytknúť. Bola rovnako v bielej guľatej šálke na keramickom podnose. Dominoval pekne vyobrazený obrázok na pene Cappuccina. Celkové Cappuccino bolo veľmi chutné a príjemnou príchuťou karamelu. Na oboch verziách kávy nám prekážalo malé uško na šálke. Šálka sa nedala poriadne chytiť za uško a bola príliš horúca. Kingstone Punch ponúka značku kávy Galliano.

Popri káve sme si vybrali alkoholický miešaný nápoj, ktorý nám obom padol do oka. Volal sa Good Hunting. Vypýtať sme si ho išli k baru. Doniesli nám ho v klasickom vysokom sklenenom pohári spolu so slamkou. Na vrchu sa nachádzalo čerstvé ovocie a dizajnovo doplnený vysušený citrón. Bol veľmi chutný a osviežujúci.

Po dopití sme si pobrali veci a išli sme k baru vyplatiť účet. Platili sme v hotovosti. Za 2 kávy a 1 miešaný nápoj sme zaplatili skoro 10 eur. Prišlo mi to naozaj prehnané. Podnik sa nenachádzal v centre ani na námestí, žeby boli tieto vysoké ceny v poriadku a na mieste.

Čo sa týka toalety, bola veľmi udržiavaná. Veľmi sa mi páčilo, že pri umývadle sa nachádzali voľne dostupné kozmetické pomôcky pre ženy. Podnik ponúka Wifi pripojenie, avšak heslo si treba pýtať od obsluhy. Čo sa týka obsluhy, bola slušná a usmievavá.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 2, prostredie = 1. Celkovo hodnotím kaviareň Kingstone Punch veľmi dobre a to známkou 1/2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Kingston+Bar/@49.2234583,18.7400536,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea879da10e5:0x5ecf60800a63def8!8m2!3d49.2234583!4d18.7422423