Atraktívnym zovňajškom nabáda zákazníkov k vstupu – príťažlivo osvietená s veľkými oknami, cez ktoré môžete nahliadnuť do luxusného interiéru. Fontána je kaviareň, ktorá sa na košických uliciach objavila v roku 2015. Kde ju nájdeme? No kde inde ako pri spievajúcej fontáne.

Moderné Art Deco

Z každého kúta na vás dýcha luxus v štýle Art Deco – steny sú do polovice obložené čiernym drevom, čierna mramorová dlažba sa nádherne leskne, zo stropov visia kryštálové lustre. Black & White je kombinácia, na ktorú stavia tunajšia farebná paleta. Dizajnérska práca je tu odvedená veľmi dobre – každá zo stien ponúka dostatok podnetov, kde môže zákazník zamerať svoj zrak. Okrem čiernobielych obrazov dám z 20. rokov tu nájdeme aj veľkú nástennú maľbu košického divadla (videl som kvantum nástenných malieb, ktoré boli disproporčné, nerešpektovali perspektívu a boli šikmé ako veža v Pise, tu to nie je ten prípad). Iné steny sú obzvláštnené panorámou Košíc, ktorá je podsvietená a dodáva priestoru modernú hravosť. Celá atmosféra podniku je perfektne útulná, za čo vďačíme teplému osvetleniu a kozubu, ktorý sa tu nachádza. Napriek tomu, že kaviareň pôsobí luxusne, miestny duch nie je škrobený či snobský – človek nepotrebuje kontrolovať svoje správanie a vie sa bez výčitiek uvoľniť a vychutnať si svoju kávu.

Kávové drinky na vysokej nohe

Nápojový lístok je esteticky rovnako vkusný ako celý interiér. Ponúka nám okrem základných káv celkom slušný výber špecialít a kávových dezertov. V ponuke nechýbajú ani coctaily alebo alkohol. Na zahryznutie tu sú samozrejme koláčiky, ale čo som nečakal, aj sendviče. Vybrali sme si cappuccino a shakerato – studený kávový drink s čokoládou.
Cappuccino prišlo na takej roztomilej drevenej tácke pripomínajúcej kuchynský lopárik. Bola na nej drobná mištička s trstinovým cukrom. Cappuccino bolo krásne a keď som ho zdvihol, pod šálkou sa na mňa usmial milý odkaz typu „have a nice day“. Chuť bola naozaj bezchybná – vyvážená krémovosť, zamatovosť, čokoládový nádych. Shakerato potešilo ako vzhľadom, tak aj chuťou. Lahodné a nepresladené. Určite výborná voľba na letné osvieženie. Značka kávy: Diemme

Čo personál?

Čašníčky mali veľmi pekné uniformy, ale akosi som ich veľmi nevidel behať po rajóne. Čakacia doba bola kúsok dlhšia.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 5/5
  • Personál: 3,5/5
  • Celkovo: 4,5/5

Fontána je krásny, luxusný, útulný podnik, kde sa určite rád vrátim. Svojim interiérom poteší klasikov a esteticky náročných ľudí. Dýcha z nej atmosféra, ktorá spája 20. roky minulého storočia s modernou dobou. Nachádza sa tu aj rovnako atraktívny fajčiarsky priestor, ktorí nefajčiarov nijak neobťažuje. Chuť kávy je skvelá a výber je rovnako uspokojujúci. Milým prekvapením sú ceny, ktoré sú priemerné – účet vás nijak nepríjemne nezaskočí. Fontána je luxus, ktorý si môžete dovoliť, preto ju odporúčam ako na reprezentatívne chvíle ako je napríklad rande, tak aj na bežnú kávičku.

 

 

Fontána Coffee & Bar – Hlavná 46, 040 01 Staré Mesto

https://www.google.sk/maps?q=fontana+kosice+kaviaren&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjQ39Cxm6vZAhXLZlAKHaE-BaQQ_AUICygC