Dnes by som vás chcela zobať na naozaj kúzelné miesto. Verím tomu, že každý z vás už v Bojniciach bol a teda vie, kde sa nachádzajú. Okrem pamiatok, krásneho zámku a tiež kúpeľov, nájdete tu aj krásne kaviarničky, ktoré sú na rôzne spôsoby – odvetvia. Viete tu nájsť kaviareň v štýle Paríža, starého štýlu alebo aj také tie klasické, moderné kaviarne. A ja vás zoberiem do Bojnického dvoru. Kto by nevedel, tak Bojnický dvor sa nachádza za bojnickým zámkom, ktorý je teda v centre mesta. Tento dvor je tu umelo vytvorený – pomerne nový, stojí tu iba pár rokov, nie dlho. Nájdete tu reštauráciu, miesto na prenájom, miesto na ubytovanie v štýle chyži (wau) a tiež aj túto maličkú kaviarničku. Roztomilé! Je trošku schovaná pred svetom, keďže je to ako posledná chatka, ale o to lepšie zostanete prekvapený. A ako sa nám tam páčilo? To už nižšie…

Ja by som začala práve s tým prostredím, ktoré som načrtla už vyššie. Prostredie je naozaj krásne, romantické. Máte výhľad na bojnický zámok a vrátite sa v čase. Bar, resp. pani, ktorá vás obslúži je v chatke, ktorú môžete vidieť aj na fotke. Stoly sú iba vonku, takže musíte vychytať aj prostredie. Nad sebou máte dáždniky, inak tam nie je žiadna strecha. Ale prostredie je naozaj krásne, také vhodné na rande.

Čo sa týka ponuky, tak tá je celkom obmedzená, no ak hľadáte niečo iné, tak môžete zavítať napríklad hneď vedľa, kde je jedlo a iné pochutiny. Tu zoženiete kávu, horúcu čokoládu a podobné veci, ktoré môžete vidieť aj na fotke. Iný cenník tam nenájdete. Pani bola naozaj príjemná, milá. Bola tam sama. Ale bola o to zlatšia. Naozaj si to užívala.

A aká bola káva? My sme si teda dali Latte a horúcu čokoládu. Šľahačka, aj mlieko na káve bolo určite domáce, lebo to proste ste cítili. Mlieko na káve bolo naozaj husté a dodalo super chuť. Káva sa teda podarila a určite obdrží na konci článku krásne číslo. A čo sa týka tej šľahačky, tak tá bola trošku kyslejšia, keďže ona si ju sama miešala. Ale bola výborná s tou čokoládou – mali ste na výber či tmavú alebo bielu čokoládu.

Čo sa týka cien, tak môžete vidieť, že sú také normálne. Latte ma stálo do troch euro, čo je taká bežná cena na Bojnice a okolité mestá. Horúca čokoláda rovnako. Takže podľa mňa úplne TOP.

A teda záverečné hodnotenie? Musíte tam ísť s pocitom, že idete priamo na kávu a iba na ňu. Rovnako tak dostanete super kávičku. Pri káve dostanete aj dva cukre (biely a hnedý), keksík. Takže kávu hodnotím na jednotku. Najlepšia! Obsluhu tiež hodnotím na jednotku. Bola tam sama, no všetko stíhala a bola naozaj zlatá. Prostredie jednotka s hviezdičkou. Ste pri bojnickom zámku, čo viac chcete? Nič viac ku šťastiu netreba. Teda aspoň mne. Takže celkovo hodnotím veľmi kladne a môžem vám túto kaviareň iba odporučiť.

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Bojnick%C3%BD+Dvor/@48.7802315,18.5744494,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714c3332615343f:0xa754106f4c9db59f!8m2!3d48.780228!4d18.5766381

Posledná chatka vo vnútri – pri východe.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKÚPEĽNÁ KAVIARNIČKA BOJNICE
Ďalší článokLa Putika