Čo robiť, keď sa Vám pokazí počasie? Medzi prednáškami som mala veľa voľného času. S kamarátkou sme sa teda dohodli, že sa pôjdeme poprechádzať po Bratislave a utvrdíme si spomienky, nakoľko tu študujeme posledný rok. Plán nám skazilo počasie. Nonstop pršalo, zima bola, takto by sme si tú prechádzku určite neužili. Bolo na rade vymyslieť náhradný plán.

Kamarátka navrhla, aby sme išli na kávu. Nakoľko som milovníčka kávy, nemohla som odmietnuť. Nevedeli sme ale kam na kávu. Kamarátku napadol jeden podnik, o ktorom som už počula, ale nemala som ešte príležitosť ho navštíviť. Hovorila na neho samú chválu, tak sme nemuseli dlho premýšľať a zhodli sme sa na podniku s názvom La Putika.

Podnik La Putika sa nachádza na frekventovanej ulici, presnejšie v strede račianskej ulice.

Podnik sme videli už z diaľky, vďaka veľkému nápisu La Putika na strieške. Bolo hneď zjavné, že podnik ponúka aj vonkajšie posedenie. Exteriér ma nijako extra neohromil. Bol samozrejme upravený, nebol zničený ale osobne by som sa za tým asi neotočila. Pôsobil ako obyčajný podnik.

Z boku, to znamená z ľavej strany bol vchod dovnútra. O posedení na letnej terase sme ani neuvažovali, nakoľko bola zima. Musím ale podotknúť, že letná terasa vyzerala veľmi dobre. Slamené stoličky, drevené stoly plus výhľad na ulicu.

Vošli sme dovnútra. Personál sa nám okamžite pozdravil, spoza malého baru. Interiér bol už o niečom úplne inom ako exteriér. Podnik bol veľmi pekne zariadený. Bol zväčša tmavý, to znamená tmavé sivé steny doplnené rôznymi obrazmi, poličkami atď. Stoly a stoličky boli rovnako buď čierne alebo tmavo hnedé. Jedine bar bol biely s čiernym nápisom La Putika, čo robilo výborný kontrast. La Putika ponúka aj fajčiarsku aj nefajčiarsku časť. Konečne podnik, ktorý poskytuje najprv nefajčiarske prostredie, tam sa nachádza aj bar a až potom za ďalšími dverami fajčiarske. Väčšina kaviarní má túto problematiku vyriešenú tak, že má najprv fajčiarsku miestnosť a až za tým nefajčiarsku, čo znamená, že nefajčiar by musel aj tak prechádzať cez zafajčené prostredie. Kamarátka ma presvedčila, aby sme išli do fajčiarskej miestnosti, nakoľko je fajčiarka.

Fajčiarska miestnosť vyzerala rovnako ako nefajčiarska, ba možno aj o niečo lepšie. Stoly boli systematicky riešené, a to tak, že som mala pocit, ako keby mal každý svoj vlastný kútik, čiže sme neboli nalepený na ostatných ľuďoch. Veľmi sa mi páčilo posedenie za takou drevenou stenou priamo pri veľkom okne, ale žiaľ tam bolo obsadené. Tak sme sa rozhodli sa usadiť na vyvýšenom mieste, taktiež priamo pri okne.

Kaviareň ponúka drevené stoly, spolu s obyčajnými stoličkami alebo so sedačkami. My sme sa usadili na veľmi pohodlné sedačky.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol malý, v tvare notesu. Hlavná strana bola biela, s čiernym nápisom La Putika. Asi by som hlavnú stranu niečím zaujímavým ešte doplnila, lebo takto to pôsobilo dosť sucho. Obsah nápojového lístka, už pôsobil oveľa lepšie. Síce to bolo stále biele pozadie s čiernym písmom, ale celkový šmrnc dopĺňala žltá farba. Nápojový lístok bol prehľadný.

Po krátkej chvíli ku nám prišla čašníčka. Nemala síce úsmev od ucha k uchu, ale obslúžila nás slušne.

Po krátkej chvíli sme mali pred sebou svoju objednávku. Objednali sme si Espresso s mliekom, a kamarátka 2dcl nalievaného pomarančového džúsu a ja som si ku káve ešte objednala limonádu s príchuťou mango a maracuja.

Kávu spolu s nápojom sme dostali na tmavej sivej tácke. Káva bola v zelenej šálke na zelenom tanieriku. Pôsobilo to veľmi pekne, ale ja osobne by som vymenila zelenú za žltú, nakoľko sa aj v kaviarni nachádza kombináciu sivej zo žltou. Nápoj sme dostali v klasickom priehľadnom pohári. Úprimne ma moja limonáda sklamala, čo sa týka estetického pôsobenie. Čakala som ju po prvé v inom pohári, so slamkou a možno s ovocím. Mne tam plávali len 3 kúsky limetky.

Teraz sa ale vyplatilo pravidlo, nesúď knihu podľa obalu. Po ochutnaní limonády som bola veľmi prekvapená. Bola naozaj úžasná. Bolo v nej cítiť aj mango, aj maracuju. Veľmi mi chutila a musela som sa krotiť, aby som ju nevypila na jeden krát.

Čo sa týka kávy, úprimne som pila už aj lepšiu ale bola dobrá. Na mňa bola trochu horká ale proti chuti som nič nemala. Ak má niekto radšej horkú kávu, táto by určite vyhovovala.

Kamarátka bola rovnako spokojná so svojím výberom. Značku kávy som nepostrehla.

Podnik La Putika sa v Bratislave nachádza na 6 rôznych miestach. Po dopití sme išli účet vyplatiť k baru. Platili som v hotovosti, nakoľko platba kartou nie je možná. Veľmi príjemne ma prekvapili ceny. Boli veľmi prijateľné. Na kaviareň, ktorá sa nachádza na takomto frekventovanom mieste by som čakala úplne iné ceny. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Št=9-0, Pia= 9-1:30, So=13-1:30, Ne = 13-0.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Mýtna, 811 07 Staré Mesto, Bratislava. Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 2, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň La Putika veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/La+Putika+cafe/@48.1574333,17.1171594,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894d00583c5d:0xf9e711dbbceddd99!8m2!3d48.1574333!4d17.119348

 

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKaviarnička v Bojnickom dvore
Ďalší článokMačinézy