Z času na čas prechádzame cez Senicu. Mesto Senica leží na Záhorí v Trnavskom kraji. V tento deň sme sa rozhodli, že sa zastavíme niekde na dobrú kávu. Vybrali sme sa teda do kaviarne Trojka. Túto kaviareň objavíte uprostred menšieho námestia. Presná adresa kaviarne je Námestie Oslobodenia s popisným číslom 2560/18A. Poďme spoločne do tejto kaviarne nazrieť. Pozývam vás na šálku kávy, ak teda máte čas a chuť.

Kaviareň Trojka sa rozprestiera na prízemí Domu služieb hneď vedľa obchodného domu Cieľ. Podnik má vo svojom logu šálku s kávou. Kaviareň disponuje terasou, ktorá má jedinečný výhľad na námestie a priľahlé budovy. Nakoľko bol koniec mája námestíčko zdobil strom Máj. Kaviareň taktiež ponúka pekný výhľad priamo na rímskokatolícky farský kostol Navštívenia Panny Márie. Zaujímavosťou je, že kostol bol vybudovaný v roku 1631 pôvodne ako evanjelický a v roku 1654 bol rekatolizovaný. Vnútorné priestory kaviarne boli pekné, moderné, čisté a dobre zariadené. No miestnostiam chýbal akýsi nápad a šmrnc. Interiér je rozdelený na fajčiarsku a nefajčiarsku časť. Nevýhodou je, že človek aj v nefajčiarskej časti cíti dym z cigariet. Kaviareň je aj klimatizovaná. Veľmi ma prekvapilo, že letná terasa bola plná, nakoniec sme si našli voľné miesto na sedenie. Terasa je zariadená kaviarenským nábytkom a skrášľujú ju cudzokrajné palmy. Ocenila by som ešte slnečníky, ktoré by nás chránili pred slnečnými lúčmi. Na terase sa nám ale sedelo veľmi dobre.

Kaviareň Trojka ponúka okrem bežných alkoholických, nealkoholických a kávových nápojov aj širokú paletu miešaných kokteilov, drinkov, čajov, čokolád. Taktiež majú v ponuke dezerty, zákusky, raw koláče, zmrzlinu, panini a veľa iného. Z ponuky sme si objednali cappuccino v hodnote 2€. Cena za cappuccino sa mi zdala trošku prehnaná, ale vzhľadom na to, že sme sa nachádzali v priamom centre mesta, cenu rešpektujem. Cappuccino bolo dobré, ale už som bezpochyby pila aj oveľa lepšie. Ako bolo už naznačené, v kaviarni pripravujú kávu značky illy. Obchodná značka kávy illy vznikla v roku 1933 v talianskom meste Terst. Spoločnosť illy vyrába jedinú zmes kávy v troch rôznych stupňoch praženia – normálne praženú, tmavo praženú a bez kofeínu. Zmesi kávy illy sú vyberané z rôznych odrôd kávy typu Arabica, ktorá má silnejšiu chuť, ale zároveň menej kofeínu než káva typu Robusta. Káva bola servírovaná v malej bielej šálke s logom spoločnosti illy. Ku káve podávajú cukor, pohár s vodou a napolitánku. V kaviarni Trojka všetky kávy ponúkajú bez kofeínu a bez laktózy. Obsluha bola rýchla a milá. Avšak samotný koncept kaviarne, zafajčené priestory, ako aj káva ma veľmi neoslovili. Vyzdvihnúť musím posedenie na terase, ktoré je veľmi príjemné. Kaviareň Trojku nabudúce asi kvôli šálke kávy nenavštívim. No vy sa pokojne zastavte a urobte si svoj vlastný názor. To, že ma práve táto kaviareň neokúzlila, neznamená, že vo vás nezanechá lepší dojem.

Adresa: Námestie Oslobodenia 2560/18A, 905 01 Senica

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 23, Pia: 7:30 – 1, So: 8 – 1, Ne: 9 – 23

Kaviareň Trojka hodnotím: personál = 2, káva = 2-, prostredie = 2-

Kaviareň Trojka celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476cb52091d68303%3A0xfbf4c524093b6508!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNOfhfz_QJalPeyS_8-0lw33iApcLnxOClfk-P_%3Dw90-h160-k-no!5sKaviare%C5%88%20Trojka%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNOfhfz_QJalPeyS_8-0lw33iApcLnxOClfk-P_&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwji4OPYjYPyAhWUn4sKHcT5B7cQoiowCnoECEEQAw