Jedno májové popoludnie sme navštívili Biofarmu Príroda v Stupave. Prekvapilo ma, koľko návštevníkov sa na farme nachádzalo.  Všade vôkol boli zaparkované autá. Len tak-tak sme našli jedno voľné miesto na zaparkovanie. Našťastie sme zaparkovali a výlet sa tak mohol začať. Biofarma Príroda má vlastný salaš a kolibu.  Keď zavriete oči a započúvate sa, určite počujete zvuk zvoncov. Farma sa nachádza v bývalej botanickej záhrade Univerzity Komenského. Na farme nájdete ovce, kozy, prasatá, diviaky, srnky, zajace, poníky, koníky a iné zvieratá. Taktiež hospodárske objekty ako pekáreň a mliečnica, detské ihriská, pieskovisko. V areáli objavíte Botanický chodník Gustáva Čejku. Farmu čoraz častejšie navštevujú školy a škôlky. Záujem o náučný charakter tohto areálu prejavili aj niektoré stredné školy.  Medzi ľuďmi rastie záujem o pôvodné výrobky aj spôsob výroby a ich nepopierateľný vplyv na zdravie. Vraj najkrajší pohľad na farmu zažijete so žinčicou a čerstvým chlebom z ich pekárne v tieni pod korunami stromov. No naším hlavným cieľom bolo navštíviť ich vychýrenú reštauráciu.

Jedná sa o pôvodnú kolibu zo Zuberca, ktorá bola rozobratá a pôvodnou metódou znovu postavená v areáli farmy. Reštaurácia je otvorená denne počas celého roka. Podávajú typické slovenské jedlá, ako sú bryndzové halušky, šúľance, pirohy, kapustnicu a iné tradičné špeciality. Kapacita koliby je 60 osôb. Dokonca v letných mesiacoch je k dispozícii krytá, ale aj nekrytá letná drevená terasa. No aj napriek tomu sme voľné miesto nenašli. Chvíľu sme čakali, ale napokon nás trpezlivosť opustila a my sme z farmy odišli trošku sklamaní. Mali sme veľkú chuť na šálku kávy a nejakú dobrú slovenskú špecialitu. Farma ako taká si nás však, samozrejme, získala.

Zo Stupavy sme pokračovali do Malaciek, kde sme navštívili Pálffyovský kaštieľ. Odtiaľ sme pokračovali do centra mesta, kde sme si konečne chceli vychutnať náš obľúbený kávový nápoj.  Sadli sme si v jednej kaviarničke, ale po dlhej dobe čakania sme sa zobrali a odišli sme preč.  Začínala som mať pocit, že vytúženej kávy sa dnes nedočkám. Ale ako sa hovorí –  do tretice všetko najlepšie. Tak nakoniec sme v priestoroch športovej haly Malina našli štýlovú kaviareň BOTANIQ CAFÉ. Kaviareň BOTANIQ CAFÉ sa nachádza v malom mestskom parčíku s pekným detským ihriskom na Sasinkovej ulici. Obyvatelia Malaciek mali možnosť túto kaviareň poznať aj pod názvom Kralikova Café & Cakes. Interiér a exteriér kaviarne je zariadený krásne, moderne a s citom k prírode. Vnútorné priestory boli naozaj prekrásne. No my sme sa posadili na letnej terase, aby sme mali výhľad na krstniatka, ktoré s nami tento výlet absolvovali a hrali sa práve na detskom ihrisku.

BOTANIQ CAFÉ ponúka alkoholické, nealkoholické, kávové nápoje, limonády, dezerty, zákusky, croissanty a veľa iných drobností na zahryznutie. Zo širokej ponuky sme si vybrali limonádu, cappuccino, croissant s nutellou,  coca-colu. Cappuccino bolo servírované na hnedom podnose v krásnej bielej šálke s logom spoločnosti BOTANIQ, s pohárom vody a chutnou čokoládou. Čašníčky boli veľmi príjemné, ale ocenila by som rýchlejší servis. Káva mala vyváženú chuť. Popíjali sme cappuccino, vychutnávali sme si zaslúžený oddych, počúvali sme šum stromov a sledovali sme hrajúce sa deti na ihrisku.  BOTANIQ CAFÉ určite odporúčam. Keď sa budem znovu túlať uličkami Malaciek, určite túto zaujímavú kaviarničku znovu navštívim.

Adresa: Sasinkova 901/2, 901 01 Malacky

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 21, Pia: 8 – 22 – So: 9 – 22, Ne: 9 – 21

BOTANIQ CAFÉ hodnotím: personál = 2, káva = 1-, prostredie = 2

BOTANIQ CAFÉ celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

Králikova Cafe & Cakes/ BOTANIQ CAFÉ

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476cc39a1b426ddd%3A0xc267f220cedf7590!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOu6FjUNjr5ne-hsLWhn8Vg68uqkQo-Gy89sF8C%3Dw231-h160-k-no!5sKr%C3%A1likova%20Cafe%20%26%20Cakes%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOu6FjUNjr5ne-hsLWhn8Vg68uqkQo-Gy89sF8C&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjc4p_dn5XyAhVlgf0HHfqRBN4QoiowDXoECE8QAw