Večerná prechádzka Trenčínom nás zaviala do Hotela Elizabeth. Tento veľkolepý 4-hviezdičkový hotel Elizabeth, sa rozprestiera pod stredovekým hradom priamo v centre mesta Trenčín. Hotel dal postaviť barón Armin Popper, inšpiráciou mu vraj bola cisárovná Alžbeta Bavorská – Sissi. Prví hostia prekročili prah hotela 1.1.1902. Hotel sa zo dňa na deň stal súčasťou kultúrneho a spoločenského života. Neskôr bol premenovaný na hotel Tatra a prešiel do rúk banky. V rokoch 1987 až 1994 bol pre rozsiahlu rekonštrukciu zatvorený. Opätovná renovácia prišla v roku 2010, kedy jeho brány ostali zatvorené ďalšie dva roky. Po prestavbe sa stal z hotela moderný biznis hotel, ktorý nadchne aj tú najnáročnejšiu klientelu. Po otvorení mu našťastie prinavrátili aj pôvodné meno „Hotel Elizabeth“. Od svojho znovuotvorenia hostil už mnoho významných osobností vrátane prezidentov, slávnych ľudí napríklad z oblasti športu či hudby. Hostia môžu priamo z vyhliadkovej terasy hotela alebo z reštaurácie Elizabeth obdivovať rímsky nápis na hradnej skale, ktorý hlása víťazstvo.

Pri vstupe do hotela človek krúti hlavou nad toľkou nádherou a eleganciou. V priestranstve hotela okrem prepychového ubytovania objavíte reštauráciu Elizabeth, Kaviareň Sissi, nočný bar a taktiež wellness v štýle rímskych kúpeľov. Dojem z krásneho priestoru možno trošku kazí prítomnosť kasína. Hotel Elizabeth právom získal veľa rôznych ocenení. Chceli sme okúsiť túto neopakovateľnú historickú atmosféru, tak sme sa vybrali do Kaviarne Sissi. Príjemné prostredie secesnej kaviarne nabáda k posedeniu pri dobrej káve a dezerte. Miestnosť, v ktorej sa kaviareň nachádza, je vskutku honosná a obrovská. Luxus a eleganciu je cítiť na každom kroku. Kaviareň je ladená do béžovej farby a použitý materiál je drevo. Nájdete tu barový pult, veľké oblúkové okná so závesmi, vitráže, prekrásne krištáľové lustre, obrazy, lampičky a kvetinové dekorácie. Sedieť sa dá za guľatými stolmi alebo môžete dať prednosť boxom, ktoré sú umiestnené hneď pri okne. Deti v kaviarni isto ocenia detský kútik. Kaviareň Sissi je vhodná na rôzne formálne, ale aj neformálne stretnutia.

Usadili sme sa pri okne, aby sme mohli sledovať dianie vonku. Za oknom sa medzičasom zotmelo, čo dodávalo čaro prítomnému okamihu. Zakrátko prišiel vkusne oblečený čašník a priniesol nám ponukový lístok. V ponuke nájdete pestrý výber káv, exkluzívnych vín, miešané nápoje, limonády, kokteily, rôzne druhy pív, koňakov, rumov, whisky, kvalitné dezerty z vlastnej cukrárskej dielne, jedla medzinárodnej a, samozrejme, aj slovenskej kuchyne, detské menu, špeciality šéfkuchára, zeleninové šaláty, toasty, sendviče a veľa iného. Podotýkam, že jedálny lístok pre kaviareň ponúka iný sortiment jedál ako jedálny list v reštaurácii. Preto, ak máte chuť na labužnícky zážitok, navštívte štýlovú reštauráciu Elizabeth. Reštaurácia pozostáva z niekoľkých salónikov, kde v prípade záujmu nájdete aj súkromie. V tejto krásnej reštaurácii robia aj svadby, kapacita je do 100 hostí.

Z lákavej ponuky sme si objednali cappuccino v hodnote 2,10€. Káva bola výborná, nakoľko podávajú exkluzívnu značku kávy J.J. Darboven. Sídlom spomínanej firmy je Hamburg a jej korene siahajú až do roku 1866. Spoločnosť J.J. Darboven okrem kvalitnej kávy produkuje čaj a kakao. Taktiež som neodolala čokoládovému suflé, ktoré bolo, mimochodom, najlepšie, aké som kedy jedla. Ochutnali sme aj jablkový koláč, ktorý bol tiež mimoriadne chutný. Zákusky boli nielen výborné, ale aj vkusne naservírované. V tejto kaviarničke sme sa cítili veľmi dobre, bol to pre nás neopakovateľný zážitok. Personál bol veľmi milý a ochotný. Hotel Elizabeth je miesto, kde sa história snúbi s modernosťou, preto sa tam opäť radi vrátime. Keď budete najbližšie v meste módy a pobeháte nejeden butik, určite si bežte oddýchnuť na šálku skvelej kávy do Kaviarne Sissi.

 

Adresa: Palackého 82/2, 911 01 Trenčín

 

Otváracie hodiny: Po – Pia: 6:30 – 22, So – Ne: 7 – 22

 

Celkovo hodnotím Kaviareň Sissi vynikajúco: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

 

Kaviareň Sissi hodnotím známkou 1

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x4714a189820827e1%3A0xb0e84f210c9bfe17!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipN40pLqaXY_oNLfU6UqRyuQiXldqj7x64mEnVjO%3Dw90-h160-k-no!5za2F2aWFyZcWIIHNpc3NpIHRyZW7EjcOtbiAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipN40pLqaXY_oNLfU6UqRyuQiXldqj7x64mEnVjO&sa=X&ved=2ahUKEwj864uvt7nkAhUCixoKHVLKCakQoiowCnoECA8QBg