Počas letných prázdnin sme mali „prázdninárov“. Počasie sa nám pokazilo, ale aj napriek tomu sme im chceli spríjemniť čas aktivitami. Tak sme si povedali, že zájdeme na bowling. Rozhodli sme sa pre Chilli caffe bowling & rum bar. Samozrejme, nie som zástankyňou toho, aby deti navštevovali takéto podniky. Chilli caffe bowling sme vybrali práve preto, že jedna z dvoch dráh je prispôsobená pre deti alebo pre úplných začiatočníkov, a to vďaka „bumperom“. Tieto bočnice sa po spustení hry vysunú z bokov dráhy a následne znemožňujú pádu bowlingových gúľ do jej okrajov. Tým pádom je zaručené, že každý hod sa bude bodovať. Táto výhoda ponúka väčšiu radosť z hry práve pre mladších a menej skúsených hráčov. Za ďalšie plus považujem, že nie je potrebná bowlingová obuv, hráte v tom, v čom ste prišli alebo si môžete so sebou priniesť športovú obuv. V Chilli caffe majú dve bowlingové dráhy s modrým UV podsvietením. V priestoroch bowlingu sú steny pomaľované v tematike „Chilli caffe“. Okrem bowlingu Chilli caffe ponúka aj biliard, šípky, stolný futbal a taktiež PlayStation. Takže o aktivity v tomto podniku naozaj nie je núdza.

Chilli caffe je podnik nachádzajúci sa v Hornej Strede, v blízkosti Nového Mesta nad Váhom a Piešťan. Do podniku sme prišli bez rezervácie, ako sa povie, na blind. Keďže sme bowlingovú dráhu nemali zarezervovanú, mala som obavu, že si nezahráme. Na moju radosť, obe dráhy boli plne k dispozícii. Netešila som sa však veľmi dlho, nakoľko z nejakých technických príčin nešiel bowling spustiť. Tu musím poukázať na ochotnú a prívetivú čašníčku, ktorá sa hneď pustila do riešenia problému a dokonca si privolala na pomoc aj kolegyňu. Nakoniec sa im po hodnej chvíľke podarila chyba odstrániť a my sme si mohli zahrať hru. Je dosť pravdepodobné, že v inom podniku by nás poslali preč s tým, že bowling nefunguje. Pre niekoho možno len nepatrný detail, ale ja si takúto ústretovosť vážim.

Hneď, ako sa vyriešila „bowlingová problematika“, milá pani čašníčka nám priniesla ponukový lístok. Bola som veľmi milo prekvapená, že ponúkajú široký výber káv, koktailov, pív, nealkoholických a alkoholických nápojov. Pre odvážlivcov majú v ponuke aj svoju špecialitu v podobe Espresso corretto chilli, kde okrem kávy a alkoholu zacítite jemný závan chuti chilli papričiek. Ako sa človek môže dovtípiť, už z názvu ich prevádzky je zrejmé, že sa zameriavajú predovšetkým na rumy, ktorých nájdete v ich ponuke vyše 180 druhov. V Chilli caffe bowling & rum bar majú originálnu rumotéku, kde sa môžete pohodlne usadiť do kožených kresiel a nechať sa unášať úžasnou karibskou atmosférou. Objednali sme si nejaké nealkoholické nápoje, limonádu, čokoládu so šľahačkou a cappuccino. Na moje veľké počudovanie, cappuccino v Chilli caffe bolo výborné. Poteší aj fakt, že cappuccino má veľmi priaznivú cenu 1,60€. Kávu, ktorú majú v ponuke, je značky ORO Caffé. Značka ORO Caffé sa zrodila v roku 1972. O 15 rokov neskôr, v roku 1987 firmu prevzali Chiara a Stefano Toppano.  Vďaka nadšeniu sa rodine podarilo firmu premeniť z malej pražiarne kávy na veľkého hráča na talianskom, ale aj medzinárodnom trhu s kávou. Cappuccino by svojou chuťou vedelo konkurovať nejednej mestskej kaviarničke.

Chilli caffe sa z môjho pohľadu nesie v retro štýle. Dominantnou farbou tohto podniku je bezpochyby červená, ktorá je pre chilli príznačná. Za nápadný prvok považujem barový pult, ktorý je doslova preplnený fľašami s alkoholom. Páčia sa mi tematické kresby, ktorými sú pomaľované steny. Oceňujem, že podnik disponuje aj príjemnou terasou. Chilli caffe je vhodné miesto pre firemné akcie, večierky či rodinné oslavy. Vo svojich priestoroch vedia usporiadať malú oslavu pre 8 ľudí, ale taktiež aj väčšiu udalosť s účasťou okolo 60 hostí. Kaviareň v konečnom dôsledku pôsobí pohodovo. Keď počas chladných dní nebudeme vedieť, kam sa vybrať, určite zájdeme na bowling do Chilli caffe bowling & rum bar. A s určitosťou môžem povedať, že nepohrdnem ani ich vynikajúcou kávou.

 

Adresa: Pažitná, 916 24 Horná Streda

 

Otváracie hodiny: Po – Štv: 7 – 0, Pia – So: 7 – 3, Ne: 7 – 0

 

Celkovo hodnotím Chilli caffe bowling & rum bar: personál = 2, káva = 1, prostredie = 3

 

Chilli caffe bowling & rum bar hodnotím známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x4714ab05f6a7ca3d%3A0xeecb72e7f1ab54e0!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMSvEQpZSV6HhWi3N19oZLT2rdFp0Jm5PkxPvXr%3Dw241-h160-k-no!5sChilli%20caffe%20bowling%20%26%20rum%20ba%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMSvEQpZSV6HhWi3N19oZLT2rdFp0Jm5PkxPvXr&sa=X&ved=2ahUKEwiFkuCF_MrkAhVozqYKHdo_DWsQoiowCnoECA8QBg