V poslednom čase pozorujem narastajúci trend v podobe vznikajúcich kaviarní priamo v parkoch na rôznych miestach. Takáto pozoruhodná kaviareň „vyrástla“ aj v parku v Častkovciach. Častkovce ležia v okrese Nové Mesto nad Váhom. Nad Častkovcami sa vypína vrch Plešivec, ktorý je častým cieľom pre turistov, turisti odtiaľ pokračujú až k Čachtickému hradu. Taktiež, za zaujímavosť tejto dediny považujem neskoro-renesančný kaštieľ z prvej polovice 17. storočia. Takže, určite sa nájde viac dôvodov, prečo do Častkoviec zájsť. My do Častkoviec sem-tam zablúdime práve kvôli spomínanej kaviarni v parku. Niekomu by sa mohlo zdať nevhodné stavať kaviareň v parku. Ja osobne tento nápad považujem za sympatický. Človeku sa tak naskytá príležitosť vypiť si svoju kávu priamo v srdci prírody. Pevne verím tomu, že stavitelia dodržujú všetko tak, aby to bolo v súlade s faunou a flórou daného parku.

Kaviareň dostala výstižný názov PARK CAFE. Neďaleko tohto parku sa rozprestiera futbalové ihrisko. Tu ma hneď napadá skvelý rodinný výlet: Muž si zájde na futbalový zápas, deti sa medzičasom môžu zahrať na susediacom detskom ihrisku alebo v detskom kútiku, ktorý kaviareň ponúka a žena si zatiaľ v pohode vypije svoju kávu. A aby rodina strávila nejaký čas aj spolu, môžu svoj výlet zavŕšiť prechádzkou v priľahlom parku. Aj takéto výhody kaviareň v parku ponúka.

PARK CAFE si ma získala na prvý pohľad. A to nie len skvelou kávou, ale aj vkusným dizajnom. V tejto kaviarničke si s obľubou dávame latte. Káva je servírovaná takpovediac skromne, ale zato v krásnej veľkej farebnej šálke. Čo však musím vytknúť je, že ku káve nepodávajú vodu, to trocha kazí celkový dojem. Ja si kávu nesladím, ale ak by mal niekto chuť osladiť si život, na stole nájdete položený trstinový cukor. Latte je veľmi lahodné a má krásne našľahanú penu. Vždy sa teším, aký obrázok mi tentoraz na káve vytvoria. Bude to kvetina, srdce? Zákusky v kaviarni majú veľmi dobré. Ak však dávate prednosť niečomu slanému, v ponuke majú aj panini. S obsluhou sme mali vždy len pozitívnu skúsenosť, možno by som len upozornila na pomalší servis.

Kaviareň PARK CAFE je dokonalo presklený priestor, vďaka čomu tu o dostatok denného svetla nie je núdza. Je to vskutku elegantné miesto. Kaviareň je krásne farebne zladená. Za dreveným barovým pultom sa rozprestiera tabuľa, z ktorej si prečítate danú ponuku. V kaviarni myslia aj na najmenších, nakoľko im vytvorili veľký detský kútik s hračkami od výmyslu sveta. Ak na plafóne uzriete obrovského pavúka, nemusíte sa báť, ide len o nápadito riešené osvetlenie. Sedenie je pohodlné, až sa človeku stadiaľ nechce odísť. PARK CAFE disponuje nádhernou terasou, ktorá sa tiahne v tvare písmena L pozdĺž kaviarne. Terasu zakrýva vkusne vyhotovený drevený prístrešok. Taktiež oceňujem krásne zvolenú podlahu. Táto terasa pôsobí ako balzam na dušu, nakoľko okrem komfortného sedenia ponúka aj očarujúci výhľad.

Prístup do kaviarne je bezbariérový a autom sa dostanete do tesnej blízkosti kaviarne. Túto výhodu vieme oceniť predovšetkým vtedy, keď pozývame na kávu aj našu 88-ročnú babičku. V PARK CAFE mi do očí neraz vbehol nápis na vankúši, ktorý naozaj stojí za zamyslenie: „Not every day may be good, but there is something good in every day“ – Každý deň nemusí byť dobrý, ale vždy je niečo dobré v každom dni. S touto motivujúcou myšlienkou odchádzam z kaviarne. A už teraz sa teším na našu ďalšiu návštevu.

Adresa: 916 27 Častkovce

Otváracie hodiny: Po – Štv: 10 – 20, Pia – So: 10 – 21, Ne: 10 – 20

Celkovo hodnotím PARK CAFE: personál = 2, káva = 1, prostredie = 1

PARK CAFE hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x4713553ddae217ff%3A0x25d5ccc93186e8a9!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP1wFqcUTTYMRF8MUVClpJogXbeeZPbZu1iKl9C%3Dw120-h160-k-no!5spark%20cafe%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipP1wFqcUTTYMRF8MUVClpJogXbeeZPbZu1iKl9C&sa=X&ved=2ahUKEwjL1tP1nMPkAhUFbFAKHa7LAUEQoiowCnoECAsQBg