Dnes by som vám chcela predstaviť kaviareň, reštauráciu, ktorá sa nachádza v kúpeľnom meste Bojnice. Konkrétne sa nachádza priamo v kúpeľoch. Je trošku schovaná, no keď ju nájdete tak vám učarí, že nebudete chcieť odísť. A je jedno, aké je ročné obdobie. Teraz na jeseň, zimu je tam krásne prostredie, lebo je tam kúzelná atmosféra vďaka farebnému lístiu na každom jednom strome a že ich tam teda nie je málo. Rovnako tak aj v lete je tam super atmosféra či na jar. V teplých mesiacoch sa môžete na jazierku člnkovať, čo je super atrakcia. A samotná bašta vyzerá tiež bravúrne.

Kaviareň je zariadená v mojom obľúbenom štýle. Môžete vidieť aj fotky. Vyzerá to tam ako na veľkej chate. Ale mne sa to osobne veľmi páči. Má dve podlažia. Sú tam aj pekné dekorácie, ktoré majú nádych staroby, no takej tej chcenej. Dá sa sedieť vonku, no aj vnútri. Mne osobne sa nepáči úzky chodník, ktorý vedie priamo do kaviarne, lebo keď niekto vchádza a aj vychádza, tak sa pomaly nemáte kde uhnúť, ak vás je viac.

Personál je veľmi milý. Priemer je tiež veľmi nízky. Je to tak do 30tky. Stále sa na vás usmievajú. Kým nás prišli obslúžiť, tak to trvalo niekoľko minút. Ale nie tak málo minút, ale tak fakt že dlhšie. Potom sme si objednali a čakali sme ďalších niekoľko minút. Fakt im to trvalo. Ale tak, to sa niekedy deje.

My sme si objednali kávičky, no aj jedlo. Čo sa týka teda ponuky, tak teda varia. Varia skutočne ťažké jedlá ako vyprážaný syr, hranolky a podobne. Takže sa tam aj veľmi chutne najete. Čo sa týka toho nápojového lístka, tak ten je tiež veľmi dobre postavený. Nájdete tam všetko – alko, nealko, drinky, čaje a aj kávy. My sme si dali kapučíno. Dávno sme práve túto kávu nemali, takže sme chceli skúsiť. Majú tam ale samozrejme všetky druhy káv, takže si isto vyberiete. A pre deti aj zmrzlinové poháre. Čo je veľké plus.

Celá kaviareň na mňa pôsobilo veľmi milo a tak domácky. Doslova ako z domova. A to práve vďaka tomu prostrediu, ktoré k tomu prispelo asi kvôli tomu drevu. Prostredie je veľmi priateľské, oddychové. Je tam naozaj pokoj a ticho. Ak by som mala teda hodnotiť, tak som ja veľmi spokojná. Kaviareň si ma získala tým tichom, pokojom a dobrou atmosférou, pričom sa nachádza naozaj na kúzelnom mieste. Takže za mňa jednotka. Personál za mňa trojku, lebo ako boli milí, usmievaní, ale zas im to dosť dlho trvalo. A káva bola taká priemerná rovnako. Bola dobrá, no len dobrá. Žiadna pridaná hodnota. Ako áno, mala bohatú penu a chutila dobre, ale niekde vám dajú aj niečo navyše, také to plus. Tu sa to nekonalo. V dnešnej dobe je veľmi veľa kaviarní a teda človek si môže vyberať. Ono sa nachádzajú aj na takom mieste ako sú kúpele, takže ak nejde priamo tam, tak okolo sa tam len tak nezastavíte. Áno, oddýchnete si tam, načerpáte energiu, ale to môžem ísť aj do lesa. Keby aspoň tá káva bola, že WAU… ale ani to sa nekonalo. Ale ako hovorím. Nie je to zlé, ale niečo pridané mi tam chýbalo. A pre deti tam nie je nič takmer. Hlavne teraz takto na jeseň.

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/BA%C5%A0TA+pri+prameni/@48.7733735,18.5670286,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714c34a878ae8d7:0xac12f67f0c8ab67d!8m2!3d48.77337!4d18.5692173

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článok42nd Street Cafe
Ďalší článokKAVIAREŇ CAFFETTINO