Každá žena je spokojná v nákupnom centre. Samé obchody, móda, kozmetika, to je niečo pre nás. Ako každá správna kávičkárka, za ktorú sa považujem aj ja osobne, si musí dať pauzu popri nákupoch v kaviarni pri dobrej šálke kávy. Moja návšteva sa momentálne odohrávala v nákupnom centre Avion v Bratislave. Keď mám byť úprimná, nenavštevujem toto nákupné centrum často, nakoľko sa nachádza na konci mesta. Skôr uprednostňujem nákupné centrá blízko mňa, čiže v centre mesta. Ale vráťme sa k Avionu.

Popri nákupoch, keď som začínala cítiť únavu, som narazila na veľmi slušne vyzerajúcu kaviareň. Bola však na prvý pohľad dosť zaplnená. Kým som rozmýšľala, či ísť do vnútra alebo nie, akurát v tom momente som si všimla, že sa zákazníci pri jednom stole dvíhajú a odchádzajú. Bol to určite osud, tak som ho nechcela premrhať a hneď po ich odchode som sa vrhla dovnútra.

Kaviareň je celá presklená, čiže interiér bol celý viditeľný. Osobne nemám veľmi rada tieto presklené kaviarne, pretože väčšina ľudí doslova zazerá ale v tomto prípade má práve pohľad na interiér oslovil, aby som si vybrala práve túto kaviareň. Nad vchodom svietil obrovský názov kaviarne a to: 42nd Street. Niečo mi ten názov pripomínal, a keď som hlbšie zahrabala v pamäti, uvedomila som si, že je to jedna z najdôležitejších tepien na Manhattane. Nachádza sa na nej Chrysler BuildingGrand Central TerminalTimes Square či New York Public Library.

Po príchode do kaviarne ma určite oslovil kožený bar, za ktorým sa nachádzala hnedá tapeta s červenými ornamentmi. Pôsobilo to veľmi luxusne, a spolu s veľkými hodinami až na môj pocit historicky. Kaviareň bola veľmi pekne zariadená. Čo ma najviac zaujalo bolo obrovské zrkadlo na stene a 3D obrazy. Všetky kúsky boli ladené do historického štýlu. Jednu vec musím predsa vytknúť hneď na začiatku a to, že pri vchode som si musela dávať veľký pozor, aby som nebuchla do zákazníkov. Odporučila by som dať stôl o kúsok ďalej od dverí. Bolo by to pohodlnejšie pre všetkých. Kaviareň je celkovo menšia, takže rozumiem tomu, že sa majiteľ snažil zaobstarať čo najviac miest na sedenie.

Rozmýšľala som kam sa usadím. Bolo voľné miesto na kožených barových stoličkách, v strede kaviarne na obyčajných stoličkách alebo úplne v rohu na sedačke. Posledná možnosť mi prišla najútulnejšia. Sedačka Znova sa nevyplatil malý priestor, kým som prešla k môjmu miestu, musela som dávať veľký pozor, aby som nikoho náhodou neudrela. Pohodlne som sa usadila. Na stole sa ešte nachádzali špinavé poháre ale v tomto prípade som si toho nevšímala, pretože ako náhle odišli zákazníci, tak som prišla ja. Nestihla som si ani otvoriť nápojový lístok a už bola pri mne obsluha, ktorá dala stôl okamžite do poriadku, slušne sa mi pozdravila a obslúžila ma. Aj keď som si nápojový lístok nestihla pozrieť, vedela som hneď čo si dám. Bola veľmi milá, priateľská a sympatická.

Čo sa týka nápojového lístka, bol mierne opotrebovaný. Titulná strana obsahovala detail ženy s kávou a názov kaviarne. Celý nápojový lístok bol v tmavej farbe s bielym písmom. Veľmi sa mi páčilo, že k jednotlivým druhom káv, bol aj ilustrovaný reálny obrázok. Zákazník si tak vie lepšie predstaviť čo si vlastne objednáva.

Po krátkej chvíli som mala objednávku pred sebou. Objednala som si klasicky Espresso s mliekom. Dostala som ho klasicky na striebornej tácke spolu s vodou, cukrom a mliekom. Značka kávy je Nespresso. Toto bola moja prvá káva za tento deň a musím pochváliť. Bola veľmi chutná, nebola horká čo je pre mňa veľmi dôležité. Pila sa veľmi dobre. Hneď mi zlepšila celý deň.

Stala sa mi jedna nepríjemnosť a to, že si k môjmu stolu prisadli 2 zákazníčky, pretože už nebolo voľné miesto. Onedlho si ale presadli, keď sa uvoľnilo ale aj tak. Sedeli sme veľmi blízko pri sebe a bolo mi to nepríjemné a neosobné. Avšak, za to kaviareň nemôže.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre. Kaviareň je fajčiarska. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia=10-21, So – Ne = 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Nevýhodu vidím len v tom, že je menšia, ale zato je útulná a luxusná. Adresa: Avion Shopping Park Bratislava, Ivanská cesta 16, 821 04 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň 42nd Street veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:    https://www.google.com/maps/place/42ND+STREET/@48.1661485,17.1785929,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8f3ca5e41879:0x5dcb9e3576fd5f3e!8m2!3d48.1661449!4d17.1807816