Poloha podniku History je výborná – priamo v centre Trnavy. Interiér kaviarne je zariadený koženými čiernymi stoličkami a kamennými stolmi. Kaviareň by som štýlovo odporučila napríklad na pracovné stretnutie, keďže pôsobí skôr oficiálnejšie ako ležérne.

Počas celej doby “bežal” v kaviarni na obrazovke televízny program, čo neocení niekto ako ja, kto sa prišiel pri káve výhradne porozprávať. Ja by som program v televízií nahradila radšej príjemnou, tichšou hudbou. Ak však potrebujete vyplniť čas a prídete do kaviarne sám, môžete to oceniť.

Aké bolo cappuccino?

Ja som si tradične objednala Cappuccino (2,10 €). Potešila som sa, keď mi ho priniesli posypané lahodnou škoricou, čo hodnotím veľmi pozitívne. Naservírované bolo pekne na tácke, spolu s malým pohárom čistej vody, cukrom a karamelovou sušienkou. Chuť kávy bola v poriadku. Mliečna pena však bola až príliš hustá a kávu nezjemňovala, práve naopak, čo mi príliš nevyhovovalo.

Široká ponuka nápojov

V ponuke sú okrem tradičných káv ako Espresso, Latté a Cappuccino napríklad i Arabská káva, čo je Espresso s vaječným likérom a šľahačkou. Podáva sa i horúca čokoláda, horúce jabĺčko a varené víno, čo nejeden z vás zaručene privíta v tomto počasí.

Na výber máte aj čaj z čerstvej mäty či zázvoru. Veľmi sa mi páči, že v kaviarni servírujú čaj v malej kanvičke a nielen v šálke. Pochutnať si môžete aj na letných limonádach v príchutiach jahoda-kiwi, uhorka, zázvor-mäta či citrón-limetka.

Ako názov Caffe & Bar naznačuje, podnik nie je len kaviarňou, ale súčasne i barom, a tak si môžete objednať z veľmi bohatého výberu vín, pív a iných alkoholických nápojov. Podáva sa tu napríklad náš slovenský tatranský čaj v rôznych príchutiach a dokonca i v podobe Long drinku.

Aj niečo na zahryznutie! 

Podnik History má i pizzeriu a diskotéku, takže ak vás premôže hlad alebo dostanete chuť si zatancovať, nemusíte chodiť ďaleko. Celý podnik i toalety pôsobia veľmi čisto. Milo hodnotím aj pestrú vianočnú výzdobu, ktorá navodzuje dojem tých najkrajších sviatkov v roku. Čašníčka bola príjemná a usmiata, pričom nás obslúžila veľmi rýchlo.

Ako hodnotím kaviareň?

Celkovo podnik hodnotím veľmi dobre. Ako však počet ľudí naznačoval, nie je veľmi obľúbený na posedenie pri káve, keďže sme v tom istom čase v iných okolitých útulnejších kaviarňach nenašli voľný stôl. Ak hľadáte miesto, kde sa nerušene porozprávate alebo nemáte radi preplnené podniky, určite tu nájdete to, čo hľadáte.

Poloha: Trojičné námestie 11, Trnava

https://www.google.sk/maps/place/Pizzeria+History+cafe+%26+bar+%26+disco/@48.3774402,17.5860767,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xcb7d8f47f7afa313!8m2!3d48.3774402!4d17.5860767