Už pred niekoľkými dňami som sa vydala na výlet do Trnavy. Ja toto mesto mám veľmi v obľube. A keďže som tam tentokrát bola aj na takom malom pracovnom stretnutí, tak som hľadala niečo, kde budem môcť si sadnúť a oddýchnuť. Zároveň som hľadala niečo, kde sme neboli ešte v celej našej histórii, čo sem chodíme. Nakoniec sestra našla kaviareň v synagóge, čo nás zaujalo a tak sme sa tam rozhodli ísť. Táto kaviareň je novo otvorená. Cesta k nej je skutočne ťažká. Aj my sme blúdili. Ale dá sa to nájsť! Hlavne, keď sa spýtate niekoho, tak vám rád poradí.

Takto to vyzerá približne vnútri. Všade na vás číha židovská atmosféra, 5cípe hviezdy, studené múry a vintage štýl všade okolo. Ale má to v sebe také krásne kúzlo, čo vás drží, tam zostať. Neviem čím to je, no cítila som sa tam dobre. Napriek tomu, že to bolo veľké a mohutné, plné ľudí, tak išiel z tade taký pokoj a ticho. Personál bol super, nečakali sme ani 5 minút a už pri nás bola slečna či sme si vybrali. Stíhali aj vtedy, keď sa kaviareň naplnila a to sa cení. Ceny sú tam primerané k mestu, žiadne drahoty sa tam nedejú a za taký zážitok to stojí za to. Ono… my sme tam natrafili aj na nejaký výlet, ktorý to mal ako atrakciu a všetko si fotili. Priestory sú ale krásne.

My sme si objednali toto všetko a platili sme za to 12 euro, čo by sme platili aj niekde inde u nás. Takže ceny sú prijateľné… čo sa týka objednávky, tak ani vybavenie personálu netrvalo dlho a postupne nám to nosili, no veľmi rýchlo.

My sme si dali viedenskú kávu, dvakrát latte bez príchute a limonádu. Chceli sme ochutnať aj z dezertov a tak sme zvolili čokoládovú tortu s malinami.

Káva bola výborná a nie iba na fotku, ale aj chuťovo. Naozaj nás prekvapili. Personál bol veľmi mladý, akčný a to mám ja osobne rada. Keď ste povedali, že ste si ešte nevybrali, tak vám dali čas. A prišli opäť. Dokonca nám aj poradili, odpovedali na naše malé otázky a všetci sme boli spokojní. Čo ma prekvapilo bolo, že si objednávky nezapisovali a a ani nič nepoplietli. Nemali na starosti iba náš stôl, no všetko bolo ako malo. Takže palec hore!

Limonáda bola výborná – my sme mali mangovú s bazalkou. Bola výborná a krásne ochladila. A zákusok? Ten bol super. Nebol vôbec sladký a to my máme najradšej – bola to taká zdravšia verzia torty.

Inak čo sa týka vybavenia, tak máte pri každom stole po krajoch elektrinu, skrine a podobne. Sedíte na gaučoch a cítite sa ako doma. Každý stôl bol aj oddelený tenkým sklom, takže hoci vás ľudia videli, tak ste mali súkromie, lebo vás nepočuli.

Keby mám hodnotiť opäť známkovo ako v škole, tak personál jednotka s hviezdičkou, káva tiež jednotka a kaviareň samotná je skvelá, takže tiež jednotka. Toto miesto vám môžem odporučiť. Hlavne ak máte radi vintage, starší štýl a nevadí vám miesto historickej synagógy. Ja to tam milujem!

 

Google maps: https://www.google.sk/maps/place/Synag%C3%B3ga+Caf%C3%A9/@48.377873,17.5911165,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x38da3d37dd0a1424!8m2!3d48.377873!4d17.5911165   Ulica za kostolmi a malým námestím.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTOP CAFE PRIEVIDZA
Ďalší článokKaviareň Le Miam v Bratislave