Pre študentov je meškanie vlakov bežná záležitosť. Niekedy je to 5, 10, 20 minút alebo aj 140 minút, ako to bolo nedávno v našom prípade s priateľom. Skončili sme v meste Zvolen, ktoré mimochodom vôbec nepoznáme. Na železničnej stanici sa nám vyše 2 hodiny čakať nechcelo, tak sme si chceli odskočiť na kávu, ktorá nebude z automatu. Vybrali sme sa smerom na centrum Zvolena a kaviareň sme hľadali len podľa dizajnu.

Oslovila nás kaviareň s názvom Knar Caffe. Nachádzala sa na hlavnom námestí v centre Zvolena. Bola presklená s veľkým nápisom Knar Caffe a vonkajším sedením. Nakoľko bolo chladno, tak sme sa rozhodli dať si kávu vo vnútorných priestoroch kaviarne. Kaviareň pôsobila na prvý pohľad luxusne spolu s tlmeným svetlom. Interiér kaviarne bol oblepený zaujímavou tapetou ladenou do zlatej farby s ornamentami.  Sedačky boli koženkovo hnedé, usporiadané do rohu spolu s hnedými drevenými stolmi. Celkový dizajn kaviarne dopĺňalo veľké zrkadlo a bar.

Po usadení na kožený gauč, ktorý bol mimochodom veľmi pohodlný, ku nám okamžite prišiel personál, s tým čo si dáme. Nemám to veľmi rada, lebo človek si nestihne ani sadnúť a už je pri ňom obsluha. Slušne sme ho poprosili aby prišiel pozdejšie.

Čo sa týka nápojového lístka, bol na stole, čo hodnotím kladne, keďže niekde inde si ho treba vypýtať. Bol ladený v hnedej farbe a vo forme notesu. Na hlavnej strane sa nachádzalo logo kaviarne a celkovo bol prehľadný a dizajnovo pekne upravený.  Nápojový lístok ponúkal špeciálne kávy, limonády alebo čerstvé zákusky. V nápojovom lístku ma zaujala  jedna zaujímavosť a to názov a vysvetlivky jednotlivých káv a ich veľkostí. Pri nápojovom lístku sa nachádzala aj letná ponuka osviežujúcich limonád z čerstvého ovocia.  Ceny boli primerané na centrum Zvolena.

Značka kávy sa neuvádzala nikde v celom nápojovom lístku ani na internetovej stránke kaviarne.

Obsluha si nás pravidelne všímala a prišla až keď sme odložili nápojový lístok bokom. Obsluha nemala na môj vkus až taký pozitívny prístup ako som očakávala, ale na druhej strane si dobre plnila svoje povinnosti, čo sa týka čistoty alebo prípravy nápojov.

Z celkovej ponuky sme sa rozhodli vyskúšať írsku kávu, v ktorej sa nachádzala aj whiskey Jameson a grepovo-melónovú limonádu. Dlho sme nečakali, a výber sme mali pred sebou. Írsku kávu nám doniesli na klasickom striebornom podnose spolu s vodou, hnedým cukrom a čokoládou. Káva mala príjemnú arómu, lahodnú chuť s jemnou chuťou whiskey.  Limonádu nám doniesli bez podnosu. Na prvú pohľad bolo vidno že sa ovocím nešetrilo. Celkový dizajn bol veľkým „ťahačom“ očí. Pravdupovediac, od chuti som očakávala veľa ale na moje sklamanie som grepovú ani melónovú chuť necítila. Limonáda bola osviežujúca ale s príchuťou limetky. Samotné ovocie, čiže grep a melón, ktoré sa nachádzali v limonáde boli veľmi chutné.

Kaviareň Knar Caffe sa nachádza v centre Zvolena, presnejšie na Námestí SNP 2497. Otváracie hodiny sú nasledovné a to: Po–Št = 7:00-22:00, Pia = 7:00-02:00, So = 8:00-24:00, Ne = 9:00-22:00. Je to fajčiarska kaviareň, ale nakoľko má účinné odsávanie, tak cigaretový dym nerobí problém ani nefajčiarom. Cez letné počasie je možnosť posedenia si aj vonku pred kaviarňou, kde je samozrejme taktiež dovolené fajčiť. V kaviarni sa nachádza toaleta, wifi pripojenie a veľký LCD televízor na stene. Kaviareň je vhodná pre posedenie s priateľmi alebo na obchodné stretnutia. Hudba hrala primerane nahlas súčasné hity. Účet sa platí pri bare alebo pri stole a to po vyžiadaní pri obsluhe.

S kaviarňou Knar Caffe sme boli spokojní.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva/limonáda = 2, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Knar Caffe  dobre a to známkou 2.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Knar+Caffe/@48.5763845,19.1245073,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471538279a958f99:0x89ac33351ee0beed!8m2!3d48.576381!4d19.126696