Na výlet sme sa vybrali do Sliaču. Sliač je kúpeľné mesto na Slovensku v okrese Zvolen. Známe je aj vďaka letisku. Najvýznamnejšia pamiatka je gotický Kostol sv. Mikuláša zo začiatku 14. storočia. Sliač je celkom pekné, avšak na môj vkus pomerne hlučné mestečko. Po prehliadke mesta sme sa vybrali na kávu. Vyhliadli sme si kaviareň Dolinka. Názov kaviarne vychádza z miestnych reálií, nakoľko kaviareň sídli oproti ulici s názvom Na dolinke. Kaviareň nájdete na ulici Slovenského národného povstania 298/21, v časti Sliač-Rybáre. Kaviareň sa ukrýva v bielom domčeku hneď vedľa hlavnej cesty. V rámci tohto domu je aj  zmrzlináreň, vraj s výbornou  zmrzlinou, ale tú sme už ochutnať nestihli. Tak sa poďme teda na túto kaviareň spoločne pozrieť zblízka.

Víziou kaviarne Dolinka je vytvoriť príjemné miesto pre ľudí zo Sliača a širokého okolia. Cieľom kaviarne je predovšetkým podpora lokálnych dodávateľov a podnikateľov. Táto ich filozofia sa mi veľmi páči. Kaviareň ponúka alkoholické a nealkoholické nápoje, rôzne kávy, čokolády, víno, limonády, milkshake, čaje, bystrické pivo Urpiner, zákusky, zmrzlinu, sendviče, pizzu, šaláty, dobré tvarohové koláče z miestnej cukrárne a veľa iného. Rýchla a milá obsluha je vraj silnou stránkou, ktorá hrá veľkú rolu pre úspech kaviarne Dolinka. O čom svedčí najmä to, že toto miesto získalo od systému Google hodnotenia 4,5, čo je teda veľmi slušné. Z danej ponuky sme si objednali cappuccino v hodnote 2€. Káva bola servírovaná v elegantnej bielej šálke na drevenom podnose. Servírovanie bolo veľmi pekné. No v každom prípade mi chýbal pohár vody a malá sladkosť ku kávičke pre nás maškrtných. No musím uznať, že aj obsluha bola veľmi príjemná a milá.

Vonku bolo krásne počasie a my sme sa usadili na letnej terase, ktorá bola vo dvore, nakoľko kaviareň ešte disponuje terasou, ktorá je pred vchodom tohto podniku. Nevýhodou tejto terasy je však práve ruch z hlavnej ulice. Terasa vo dvore bola naopak veľmi príjemná, pokojná a rozsiahla. Letná terasa je zariadená rôznorodým záhradným nábytkom a skrášľujú ju kvety a krásne udržiavaný trávnik. Nedalo sa nepovšimnúť, že kaviareň je obľúbeným miestom pre mamičky s deťmi. Po krátkom čase ako sme tam tak sedeli, začali prichádzať a stretávať sa „kočíkujúce mamičky“. Onedlho bola terasa plná detí, kočíkov a detského džavotu a smiechu. Majitelia samozrejme mysleli aj na deti, ktoré majú vlastný detský kútik vo vnútri a pieskovisko vonku v záhrade. Tieto vychytávky rodičia určite veľmi ocenia, pretože si môžu relatívne v pokoji vypiť svoj obľúbený nápoj a porozprávať sa s priateľmi. Interiér som si mohla všimnúť, keď sme prechádzali do záhrady. Vnútorné priestory sú ladené do bielych, sivých až čiernych farieb. Miestnosť je krásne presvetlená oknami, na ktorých boli zavesené biele závesy. Na vnútorných parapetoch boli črepníkové kvety a črepníková zeleň. Pohodlne sa môžete usadiť v kreslách a na sedačke. Priestor dotváralo moderné osvetlenie, zeleň, vankúše, knihy, taktiež biele okrúhle stolíky, na ktorých boli rezané kvety vo váze a sviečky, a veľa iných drobností. Kaviareň Dolinka odporúčam, určite oceníte čarovnú atmosféru tohto miesta.

Adresa: SNP 298/21, v časti Sliač-Rybáre

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po: 13  – 20, Ut – So: 10 – 20, Ne: 13 – 20

Kaviareň Dolinka hodnotím: personál = 1-, káva = 2, prostredie = 2

Kaviareň Dolinka celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x471538561b9b14d9%3A0x11b73b89947f2bf3!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOUx3XJ2UC9MRQn9Ztge-2KIKNr_zeOlV02ak8g%3Dw284-h160-k-no!5sKaviare%C5%88%20Dolinka%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOUx3XJ2UC9MRQn9Ztge-2KIKNr_zeOlV02ak8g&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjdqZT9p9b6AhWFQvEDHVDyAR0Qoip6BAhnEAM