Prvú návštevu tejto kaviarne sme absolvovali hneď po jej otvorení. Zaujímavá bola tým, že v kaviarni bol vyhradený veľký priestor pre deti, kde sa deťúrence mohli zabávať, kým si mamičky vypijú kávu. Pred kaviarňou bolo malé detské ihrisko s hojdačkami, šmýkačkou, preliezkami a hračkami. Okoloidúci s prekvapením pozerali na postele, ktoré boli vonku namiesto kresiel ku stolíkom. Deti v nich na mäkkých vankúšoch ležali a často si aj pár minút pospali.

Kaviareň Yes! Caffe vo Zvolene sa nachádza kúsok ďalej od hlavného námestia, ale ešte stále je takmer v strede mesta. Neďaleko je známa zvolenská základná škola a oproti materská škola. Možno práve deti z nej inšpirovali majiteľov pri zariaďovaní kaviarne. Okrem vonkajšieho priestoru na sedenie a menšej fajčiarskej miestnosti, hlavnú časť tvorí veľká miestnosť kaviarne s barovým pultom. V jej rohu sa nachádza pekný detský kútik, ktorý je preplnený rôznymi hračkami a deti si majú z čoho vyberať. Vlastne celý priestor kaviarne je zaplnený rôznými dekoračnými, zaujímavými vecami.

Usadili sme sa na miesto, kde klasický stôl nebol a kávu nám čašník postavil na odpílený klát. Môžeme tipovať koľko rokov strom rástol, kým vyrástol do takého obrovského priemeru kmeňa. Praskliny sú vyplnené zrnkami kávy a deti ich odtiaľ s radosťou vyberajú. Veľmi zaujímavé, ale nepraktické. Sedí sa nepohodlne, lebo nohy sa nemôžu dať pod stôl. Do kaviarne sa dá dostať aj s kočíkom, má bezbarierový prístup.

Pri našej ďalšej návšteve postele spred kaviarne už boli nahradené kreslami a zdalo sa nám, že aj zábavy pre deti ubudlo. A možno ubúda aj návštevníkov, lebo sme tam popoludní boli jediní zákazníci. Nápojový lístok s ponukou kávy sme nenašli a čašník na našu otázku, aké druhy kávy majú, reagoval stručne, všetky. Asi sme ho vyrušili z popoludňajšej siesty. Každý z nás má občas svoje horšie dni. Zostali sme pri klasickom espresse a na osvieženie sme požiadali ešte o ľadovú kávu. Nič zvláštne nám nepriniesli, presso ničím nevynikalo a ľadová káva bola presladená zmes rozpustenej zmrzliny a mlieka. Káva akoby tam chýbala. Šľahačka bola tak vysoko, že pri ponorení lyžičky do pohára, káva pretiekla cez okraj von. Okrem kávy sme mali chuť aj na pivo. Ponúkali čapované pivo Heineken. Od známej značky sme čakávali kvalitné pivo, ale bol to omyl. Na dobré pivo treba chodiť niekde inde, mamičky s deťmi asi veľa piva nevypijú a tí iní… no, nevieme.

Či sa v budúcnosti ešte zastavíme na kávu v tejto kaviarni, je ťažké dopredu povedať.  Deti musia veľmi prosíkať, že sa chcú ísť zahrať do ich detského kútika, aby nás presvedčili.