Zdravý životný štýl dnes vyznáva skoro úplne každý. Ľudia cvičia, zdravo sa stravujú a všetko to uverejňujú na sociálne siete, kde sa s tým neskôr chvália a navzájom si radia. Samozrejme, tento trend nie je zlý a naopak, práve podporuje zdravie ľudí. Problémom je však najmä to, že na trhu sa objavilo veľké množstvo rôznych výrobkov, z ktorých nie sú všetky práve kvalitné a dobré.

Nájsť si kvalitný výrobok, ktorý potrebujete a bude sa hodiť presne pre vás je niekedy naozaj ťažké. Ešte ťažšie je vybrať si kvalitný e-shop s doplnkami, na ktorom sa nachádza nespočetne veľké množstvo rôznych prípravkov. Ak hľadáte ten správny proteín pre seba, dnes vám poradíme, ktorý je ten najlepší.

Základné informácie

Na začiatok budete potrebovať vedieť základné informácie o tom, aký proteín vlastne potrebujete. Mnohí ľudia pijú proteíny najmä z dôvodu rastu svalov, no na trhu nájdete napríklad aj také, ktoré vám pomôžu schudnúť. My sa dnes zameriame na skupinu proteínov, ktoré sú určené na rast svalov.

Aké proteíny existujú?

Ako sme už hovorili, existuje naozaj veľké množstvo proteínov, ktoré si môžete kúpiť. Medzi tie najlepšie, ktoré sú na rast svalov sa radia:

  • Hovädzí proteínobsahuje vysoký obsah železa a vitamínov skupiny B. takisto obsahuje keratín a aminokyseliny, ktoré sú dôležité pre silových športovcov
  • Mliečny proteín – obsah proteínov je až do 90%, no vstrebáva sa dlhšie
  • Vaječný proteín – sa vyrába z vaječných bielkov a je výborným zdrojom aminokyselín
  • Sójový proteín – sa vyrába zo sójovej múky a je zdrojom všetkých esenciálnych aminokyselín. Zvyšuje hormón štítnej žľazy – tyroxín, ktorý zrýchľuje metabolizmus
  • Kazeín – sa vyrába z čistého mlieka a patrí do skupiny pomalých bielkovín. Odporúča sa kombinovať so srvátkovým proteínom

Tieto proteíny sú najlepšie na naberanie svalovej hmoty, pretože majú vysoký obsah všetkých potrebných látok. Poďme sa však pozrieť na niektoré presné proteíny, ktoré s vašimi svalmi spravia doslova zázraky.

100% Whey Protein Professional

Tento produkt od značky Scitec Nutrition považujú mnohí za najlepší proteín vôbec. Srvátkový proteín neobsahuje žiadnu laktózu a je veľmi chutný. Takisto má v zložení aj potrebné enzýmy a aminokyseliny, taurín, L-glutamín a L-Leucín, ktoré tlmia bolesť svalov.

Iso Whey Zero

Výrobok od značky BioTech ponúka čistý proteínový izolát, ktorý je takisto ako predtým spomínaný proteín, bez laktózy. Tento proteín obsahuje takmer 90% čistých bielkovín, L-glutamín a BCAA, ktoré zabezpečujú nielen rast svalov, ale takisto aj regeneráciu svalstva po veľkej záťaži. Je to čistý proteín, ktorý podporuje zdravý rast bez vedľajších účinkov.

True Whey Protein

Tento proteín sa vyrába pomocou pokročilej technológie Cross Filtration Method, vďaka ktorej si zachováva vysoký podiel, až 80% čistých bielkovín. Zhruba 8% tvorí leicín, najsilnejšia aminokyselina, ktorá podporuje syntézu bielkovín. Tento proteín je stredne stráviteľný.