Zaparkovali sme na výbornej kávičke v Krakovanoch. Dedina Krakovany leží asi 8 km od kúpeľného mesta Piešťany. V Krakovanoch sme navštívili veľmi zaujímavú a štýlovú kaviareň na kolesách s výstižným názvom Infúzia. Táto kaviarnička vznikla prerobením obytného karavanu z roku 1973. Karavan objavíte na hlavnom ťahu z Piešťan do Vrbového. Pokiaľ pôjdete spomínanou trasou, určite sa v tomto originálnom karavane zastavte na šálku vášho obľúbeného kávového nápoja. Zaručujem vám, že dostanete tú správnu infúziu, ktorá vás dobije energiou a dobrou náladou.

Uznajte sami, že tento karavan som jednoducho musela navštíviť. Hneď ako sme pristúpili k okienku, privítala nás milá pani majiteľka so slovami: „Ako sa máte?“ Veľmi oceňujem, že aj k neznámym ľuďom sa správala ako k svojim známym. To sa len tak často nevidí. Na margo toho musím poznamenať, že pani majiteľka bola zhovorčivá, príjemná a pokorná. Z dostupných zdrojov som sa dozvedela, že majitelia sú aj veľmi dobrosrdeční ľudia a pomáhajú tým, ktorí to možno viac potrebujú a nemali toľko šťastia v živote. Kiežby sme si viacerí zobrali príklad. Toto si zaslúži skutočne dať pomyselný klobúk z hlavy dole.

Karavan z roku 1973 na mňa urobil skutočne veľký dojem. Interiér a exteriér prevádzky sa nesie v retro štýle. Nad karavanom sa rozprestiera drevený prístrešok, aby si kávičkári mohli vychutnať svoju kávu aj počas nepriaznivého počasia. Okolie karavanu skrášľujú pohodlné kreslá, črepníkové kvety a zeleň, krásny biely bicykel, ale aj prekrásne farebné obrazy a veľa iných dekoračných prvkov. Príjemnú spoločnosť nám robil tiger. Tak dobre, bola to len čiernobiela mačička menom Tiger. Zo slov majiteľky vyplynulo, že si ich mačka vlastne adoptovala spolu s priestorom, kde zaparkovali svoj starodávny, obytný karavan. Slovami sa tento priestor a atmosféra ťažko opisuje, to jednoducho človek musí zažiť.

V interiéri karavanu sa nachádza potrebná a kvalitná výbava na prípravu vynikajúcej kávy. Pre milovníkov sladkého majú v ponuke horúcu čokoládu. Ponúkajú aj bohatý výber miešaných nápojov, ktoré pripravujú z čerstvých, kvalitných a lokálnych surovín podľa vlastných receptúr a nápadov. Internetom sa šírila zvesť o skvelej kávičke z karavanu. Tak sme nemohli urobiť inak a museli sme ich kávu jednoznačne ochutnať.  Z danej ponuky sme si teda  vybrali cappuccino v hodnote 2€. Káva bola servírovaná v tégliku s logom spoločnosti Infúzia. Ku káve si môžete zobrať cukor a paličku na miešanie. Musím poznamenať, že nie som fanúšikom kávy v tégliku, ale pri tejto káve sa všetky moje predsudky rázom vytratili. Káva vyzerala krásne naoko a jej chuť bola doslova symfóniou chutí. Kávu si tvoria priamo na mieru v spolupráci s pražiarňou kávy. Vytvorili si svoj vlastný blend. Ja si dovolím povedať, že cappuccino patrí k jedným z najlepších, ktoré som kedy ochutnala. Z kaviarne som odchádzala pozitívne naladená a možno o niečo lepším človekom. Ešte dlho po odchode som cítila v ústach chuť ich dokonalej kávičky. A v ušiach mi rezonovali slová pani majiteľky: „Mama ma naučila žiť z toho, čo mám.“

Adresa: Krakovany – Železničná ulica 6, 922 02 Krakovany – Stráže

Karavan Infúzia objavíte na hlavnom ťahu z Piešťan do Vrbového.

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Zatvorené, Ut – Štv: 9 – 19, Pia – So: 9 – 20, Ne: 10 – 19

Infúziu hodnotím: personál = 1+, káva = 1+, prostredie = 1

Infúziu celkovo hodnotím známkou 1+

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Infuzia/@48.6081395,17.7440606,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476b5554a6857653:0xdce001232671513d!8m2!3d48.6081325!4d17.746243