Jeden júnový deň sme sa konečne vybrali pozrieť Rio de Klin – unikátnu sochu Ježiša Krista. Po tomto krásnom duchovnom zážitku sme pokračovali do Námestova. Námestovo je okresné mesto ležiace na brehu vodnej nádrže Oravská priehrada. Klenotom Námestova je práve nábrežie Oravskej priehrady. Na nábreží nájdete veľa zaujímavých podnikov a amfiteáter. Nábrežie je jednoznačne veľmi lukratívna časť mesta a milo nás prekvapilo. Po prechádzke nábrežím sme zakotvili na šálku kávy v podniku Imperia-M.

 

Exkluzívna poloha podniku Imperia-M na nábreží Oravskej priehrady umožňuje vypiť si svoj obľúbený nápoj priamo v centre rekreačnej zóny mesta. Súčasťou podniku Imperia-M je RETRO CAFE, BREAK BAR, EXCLUSIVE CLUB, DISCO CLUB IMPERIA-M. RETRO CAFE je kaviareň s dlhou históriou, ktorá vám ponúka pohodu a príjemnú atmosféru. BREAK BAR je nefajčiarsky bar. Vychutnať si tam ale môžete vodnú fajku. Priestor je zaujímavý nielen svojim širokým sortimentom, ale aj estetickým zážitkom. Nielenže sa nachádza v blízkosti priehrady, ale súčasťou tohto baru je aj detské ihrisko a zmrzlina, vďaka čomu je toto miesto skvelou voľbou aj pre rodiny s deťmi. EXCLUSIVE CLUB hostí očarí svojím originálnym štýlom a poteší milým personálom. Samozrejmosťou je široký sortimentom miešaných nápojov, drinkov, koňakov, whisky a veľa iného. V clube sa organizujú rôzne akcie ako napríklad: Ochutnávka vína, módne prehliadky, školenia, Piano noc, Saxo noc a iné zaujímavé eventy. DISCO CLUB IMPERIA-M sa nachádza v priestoroch pod EXCLUSIVE CLUBOM. DISCO CLUB IMPERIA-M je vraj jeden z najznámejších a najpopulárnejších klubov na Slovensku. Skvelá poloha klubu zaručuje návštevníkom oddych, rekreáciu a zábavu. V bezprostrednej blízkosti klubu je dostatočné množstvo bezplatných parkovacích miest, čo ocenia predovšetkým motorizovaní zákazníci. DISCO CLUB IMPERIA-M ponúka širokú paletu zábavných verejno-kultúrnych podujatí, projektov, banketov, módnych prehliadok a iných zábavných podujatí.

Posadili sme sa na letnej terase tohto podniku. Na terase si môžete oddýchnuť a užiť si tak nádherný výhľad na Oravskú priehradu a zároveň aj na jej nábrežie. V podniku si môžete pochutnať na vynikajúcej káve. V ponuke majú osviežujúce frappé, limonády, miešané drinky, ale aj rôzne iné alkoholické a nealkoholické nápoje, ale aj niečo drobné pod zub. Z danej ponuky sme si vybrali latte macchiato v hodnote 1,88€ a Lungo za 1,35€. Ceny boli vskutku viac ako priaznivé. V Imperia-M servírujú kávu talianskej značky Caffé Trieste. Táto káva pochádza z výberových plantáží Strednej a Južnej Ameriky ako i centrálnej Afriky. Caffé Trieste pražia v Taliansku v meste Trieste, ktoré bolo známe ako mesto kávy už za čias Napoleona. Pražia ju spôsobom, ktorý jej dodáva silnú, no nie invazívnu chuť, pričom káva zostáva sladká a horká zároveň. Kávy boli podávané na striebornom podnose. Lungo bolo servírované v bielej šálke s logom spoločnosti Caffé Trieste, s cukrom, mliekom a napolitánkou. Latte macchiato bolo servírované v priesvitnom vysokom pohári s uškom, taktiež s cukrom a sušienkou. Za nedostatok považujem, že ku kávam nepodávajú pohár s vodou. Obsluha bola milá a pohotová. Na letnej terase Imperia-M sa nám sedelo naozaj úžasne a vrelo odporúčam.

Adresa: Nábrežie 1160, 029 01 Námestovo

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 23, Pia – So: 21 – 5, Ne: 11 – 23

Imperia-M hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Imperia-M celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4715c893b5b09d3f%3A0xe846156772f14526!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMY3mCvOZHuQ7pcOs8RRdNvRCwmiYkGQVQA_joY%3Dw283-h160-k-no!5simperia-m%20namestovo%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMY3mCvOZHuQ7pcOs8RRdNvRCwmiYkGQVQA_joY&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjpuduH1uXzAhVEqaQKHRjLD84Qoip6BAhZEAM