Mesto Námestovo sa stalo centrom hornej Oravy kde si príde každí na svoje. Výnimkou nie sú ani kávičkári, keďže kaviarní je tam hneď niekoľko. Študenti, či pracujúci, každý sa rád zastaví na dobrú kávu v príjemnom prostredí.

Ak máte chuť nachvíľku sa zastaviť počas svojho rušného dňa, odporúčam vám kaviareň GrandWood ktorá sa nachádza na prízemí obchodného centra Klinec. Názov kaviarne skutočne vystihuje jeho podstatu. Okolie je prispôsobené tak aby ste sa v kaviarni cítili ako pod korunami stromov. Nápoje vás nikdy nesklamú, dokonca ani po estetickej stránke. Kaviareň navyše ponúka sezónne nápoje ako je vianočný punč či rôzne kokteily v lete.

Ja som dostala takto ozdobené kapučíno ktorému som sa potešila už na prvý pohľad. Drevená podšálka krásne doplnila prírodnú atmosféru. Vzhľadom k tomu, že som kaviareň navštívila v čase keď tam nebolo veľa ľudí, čašníčke pár minút trvalo kým si ma všimla, takže som na objednávku musela čakať rovnako dlho ako zvyčajne keď je kaviareň plná.

Okrem nápojov nájdeme v ponuke aj rôzne koláčiky či kroasanty na chvíľkové zasýtenie. Táto kaviareň je pre mňa miestom na stretnutie s priateľmi, posedenie pre zaľúbených či pracovný pohovor, aj keď ma občas sklame ak je v kaviarni hlučné prostredie kvôli hlasnej hudbe, vždy sa tam rada vrátim.

V tejto kaviarni si veľmi neposedia fajčiari, keďže nemá fajčiarsku miestnosť a na leto nemá žiadne vonkajšie priestory. Nemá vlastné toalety, no nemusíte sa báť pretože v obchodnom centre sa nachádzajú na prízemí, ako aj kaviareň. Free WiFi poteší, aj keď na ňom môžete byť pripojený len pár hodín, takže keby ste sa ráno prihlásili na WiFi a poobede opäť navštívili kaviareň, už sa nebudete môcť pripojiť. Nevýhodou sú aj otváracie hodiny, preto je kaviareň skôr na denné posedenie keďže sa otvára o ôsmej a počas pracovných dní sa zatvára o pol šiestej, v sobotu do pol jednej. V nedeľu je kaviareň zatvorená. Napriek pár chybičkám, príjemná atmosféra a vystupovanie personálu zaručí že  si túto kaviareň obľúbite a budete ju často navštevovať.

Celkovo hodnotím kaviareň chválitebne. Vyskúšala som v nej rôzne nápoje; kávu, čaj či kapučíno a nikdy ma nesklamali. Prostredie sa mi veľmi páči a aj napriek dlhšiemu času čakania som spokojná aj s vystupovaním personálu. Ceny sú veľmi prijateľné takže sa nemusíte báť že vás káva bude stáť drahšie ako obed. Nie vždy tam hrá hlasno hudba, no keď som v kaviarni bola naposledy veľmi ma to vyrušovalo.

Kaviareň som ohodnotila takto:

Kaviareň       2

Personál          2

Káva               1

 

Celkové hodnotenie  2

 

Súradnice google maps:

https://www.google.com/maps/place/GranD+Wood+Caffe/@49.4060814,19.4755864,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4715c8ed34fccb89:0x899d7e746da241fe!8m2!3d49.4060814!4d19.4777751

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKúpeľná Kaviarnička Bojnice
Ďalší článokJohn Caffee