Dlhé nákupy ma veľmi unavili. Neustále skúšanie, prezliekanie a k tomu nehorázne teplo. Potrebovala som obehať ešte zopár obchodov, ale do cesty mi prišla veľmi dobre vyzerajúca kaviareň. Nechcela som ísť na kávu, ale povedala som si, že potrebujem pár minút oddych.

Exteriér kaviarne ma okamžite zaujal, rovnako aj jeho názov Fresco – espresso. Exteriér a interiér predeľovala sklenená stena, kde nad vchodom bol veľký nápis kaviarne a to Fresco. Priamo pred kaviarňou sa nachádzalo zopár stolov, ale nakoľko nie som zástancom takéhoto posedenia, tak som sa rozhodla na posedenie vo vnútri kaviarne. Nechcem, aby moje slová vyzneli, že posedenie pred kaviarňou nebolo lákavé, práve naopak. Posedenie pre kaviarňou disponovalo šedými sedačkami a gaučom. Osobne som radšej uprednostnila posedenie vo vnútri z dôvodu väčšieho súkromia.

Po príchode do vnútra sa nedal prehliadnuť cigaretový dym. Bolo zjavné, že sa v kaviarni fajčí. Nakoľko mám nejednu kamarátku, ktorá fajčí a samozrejme som zvyknutá chodiť do takých podnikov, neprekážal mi tento cigaretový dym až tak veľmi. Obávam sa ale, že nefajčiarom by to mohla celkom prekážať, ale tí môžu zvoliť posedenie pred kaviarňou.

Kaviareň sa ladila do hnedých odtieňov. Bar bol veľmi dizajnový a to vyskladaný mozaikou. Jedine čo sa mi nepáčilo bola hnedá farba steny za barom, nakoľko bola veľmi fádna, bez života a až príliš zo všetkým splývala. Všimla som si, že kaviareň ponúka posedenie aj na vonkajšej terase, ale nakoľko mi bolo dostatočne teplo a kaviareň disponovala klímou, mala som okamžite vybraté. Usadila som sa na veľmi pohodlný gauč.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok, cukornička a popolník. Čo sa týka nápojového lístka, bol klasický biely s čiernym písmom. Bol veľmi prehľadný, ale čo sa mi nepáčilo bolo, že bol špinavý, alebo skôr fľakatý.

Po krátkej chvíli prišiel ku mne milý personál a slušne ma obslúžil. Nemám k čašníkovi čo vytknúť, bol rýchly, milý a slušný. Takýto by mali byť všade.

Po pár minútach som mala svoju objednávku pred sebou. Objednala som si malé Espresso, ktoré som dostala na striebornom podnose spolu s keksíkom a horúcou vodou do kávy. Chýbala mi ale čistá voda. Tú predsa podávajú všade alebo nie?

Čo sa týka chuti kávy, nebola zlá ale na môj pomer bola príliš silná a horká. Uprednostňujem iný typ kávy. Aróma bola naopak veľmi lákavá. Možno to bolo aj tým, že som zvyknutá na kávu s mliekom ale každopádne, pila som už aj lepšie kávy bez mlieka, ktoré viacej vyhovovali mojim požiadavkám. Značka kávy, ktorú kaviareň ponúka sa nazýva Piacetto.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre. Páčilo sa mi, že boli stoly dostatočne ďaleko od seba a že som mala primerané súkromie. Kaviareň disponuje fajčiarskou aj nefajčiarskou zónou. Ceny boli prijateľné. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po -Ne: 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Prielohy 979/10, 010 07 Žilina-Solinky.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 2, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Fresco dobre a to známkou 2.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/ZOC+Max/@49.1962166,18.7428877,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145933b550e593:0x3802b35ad1b84bdd!8m2!3d49.1962166!4d18.7450764