Určite každý aspoň raz zažil čakanie na niekoho. Dnešný deň prišiel rad na mňa a čakala som na môjho priateľa, ktorý si potreboval vybaviť súkromné záležitosti. Rozhodla som sa, že voľný čas využijem na nákupy. Prešla som skoro všetky obchody, peniaze som rovnako zničila, tak som sa rozhodla, že nejdem viacej míňať a sadnem si k šálke dobre kávy. Bohužiaľ, prvá kaviareň na ktorú som narazila bola vo voľnom priestranstve. Kaviareň nedisponovala žiadnym uzavretým priestorom ale nachádzal sa priamo v strede medzi obchodmi. Nevyhľadávam takéto typy posedenia, ale nechcelo sa mi hľadať inú kaviareň, tak som sa rozhodla že jej nakoniec dám šancu.

Ako prvé ma zaujal názov kaviarne a to Green Café. Do kaviarne som prišla z opačnej strany, takže som nevidela dizajn baru, videla som ho až pri odchode. Neprišla som o veľa, bol to klasický menší drevený bar s osvietením, ktorý nenahnevá. V kaviarni sa samozrejme nefajčilo. Celý priestor bol ohraničený kvetmi, takže celkovo kaviareň vzbudzovala dojem, že nesplýva s okolím.

Interiér kaviarne disponoval tmavým nábytkom. Usadila som sa rovno na prvý gauč, ktorý bol po ceste. Až po usadení som si všimla, že je vedľa mňa detský kútik. Uvedomila som si, že som asi v časti, kde chodia ľudia s deťmi. Nechcela som sa strápniť a ísť si presadnúť inde, tak som zostala tam, kde som sa usadila.

Čo sa týka pohodlnosti, bola som s gaučom veľmi spokojná ale čo sa týka ostatných stoličiek, nevyzerali byť 2x pohodlné, ale to je len môj dojem.

Na každom stole sa nachádzala cukornička spolu s nápojovým lístkom. Nápojový lístok vyzeral veľmi dobre. Bol vo veľkosti A5 v tvare notesu. Bol v odtieni hnedej a na titulnej strane figurovala biela šálka kávy s názvom kaviarne Green Café. Jadro nápojového lístka sa zhodoval s titulnou stránkou plus obsahoval veľmi prehľadnú ponuku. Ceny boli taktiež prijateľné. S nápojovým lístkom som bola nadmieru spokojná.

Po chvíli prišla ku mne čašníčka. Nevyžarovalo z nej nič, bola neutrálna. Keby sa trošku usmiala, tak by hneď všetko pôsobilo trošku lepšie. Nezdá sa to, ale veľa závisí aj od personálu. Nehovorím že nebola milá, obslúžila ma samozrejme slušne ako väčšina.

Za pár minút som mala pred sebou moju objednávku. Na krásnej drevenej tácke som dostala v bielej šálke espresso, spolu s vodou a koláčikom. Drevená tácka dala celkovému dizajnu úplne iný rozmer. Oceňujem aj pohár čistej vody, nakoľko nie všade ju dostaneme. Koláčik je taktiež pekným gestom, o to viac, ak je čerstvý. Čo sa týka kávy, na mňa bola príliš horká a silná. Značka kávy je Bontadi espresso. O nej som ešte úprimne nepočula.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru, vtedy som ho videla prvý krát. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre.  Kaviareň ma veľmi neoslovila. Vadil mi otvorený priestor a rovnako ani chuť kávy mi nevyhovovala. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po -Ne: 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Prielohy 979/10, 010 07 Žilina-Solinky.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 3, prostredie = 3.

Celkovo hodnotím kaviareň Green Café známkou 3.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps?q=green+cafe+max+zilina&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiRxaeU1aXjAhUNZlAKHSHKBrMQ_AUIECgB

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFresco
Ďalší článokŠtúrbaks