Po tom, čo si košická vlaková stanica prešla rekonštrukciou, je z nej celkom pekné miesto – je  plná zaujímavých obchodíkov a podnikov, kvôli ktorým sa tu zastavia aj necestujúci. Jedným z prvých kontaktov s turistmi je štýlová kaviareň Food PARK, ktorá je natoľko atraktívna, že by bolo hriechom v nej chvíľu neposedieť.

Maximum elegancie

Som veľmi rád, že Košice reprezentuje taká dizajnová pochúťka už hneď pri príchode. Čierno-bielo-hnedá trikolóra, zmes materiálov a ladné tvary – takto by som zhrnul ich interiér. Food PARK je moderný, elegantný a trendy podnik, kde prevláda práve farba nočnej oblohy. Vzhľadom na veľký priestor je to voľba na úrovni, vďaka ktorej kaviareň získava urbanistický nádych. To, z čoho ťaží miestny šmrnc sú krásne ilustrácie košických dominánt – či už ako obrovské nástenné maľby, alebo mini zarámované kresbičky. Všetky diela sú vyhotovené maximálne profesionálne a ladia k sebe navzájom. Čo viac, ladia s interiérom! Food PARK pôsobí vzdušne a útulne zároveň – je to miesto, kde viete v príjemnej atmosfére stráviť príjemné chvíle (a to je na stanicu rarita).

Pre všetkých cestujúcich

Výber v tomto podniku je ozaj kráľovský – zrejme sa musia vedieť zavďačiť každému, kto prebrázdi chodbami vlakovej stanice. Veľký výber alka aj nealka, remeselné limonády najrôznejších druhov  a vskutku košatá ponuka kávy. Klasické kávy, frappé, ochutené cappuccino aj latté, ľadová káva… neverím, že si niečo nenájdete. Food PARK je tu, aby uspokojil aj hladné žalúdky – jeho ponuka burgrov je doslova nadštandardná a hovorí sa o nich kade-tade. Veľkým benefitom kaviarne sú bezkonkurenčné ceny. Stanica sa stále nachádza v centre mesta, čo je najdrahšia lokalita Košíc, no sumy za burgre alebo fancy limonády sú priam neuveriteľné.

Keďže sme kávoví nomádi, tak sme sa zamerali hlavne na ponuku kofeínových nápojov. Nakoniec sme si dali kokosové cappuccino a frappé so zmrzlinou. Personál v PARKu je veľmi štedrý, pretože sirupom vôbec nešetril. V poslednej dobe som ochutnal mnoho decentne dochutených kávových drinkov, ktoré zmenili môj pohľad na tieto lepidielka, no toto bolo priveľa. O kávovej zmesi neviem povedať dokopy nič, pretože sladká chuť všetko udusila. Samotná pena na cappuccine bola dosť vzdušná, málo krémová. Po dvoch glgoch som svoj cukrový šok nedokázal zniesť a tak som od svojej polovičky vydrancal jej frappé so zmrzlinou. To chutilo ďaleko príjemnejšie, jemne, dokonca aj kávu bolo cítiť. Zmrzlina vo vnútri bola banánová, čo je pomerne neštandardná možnosť, no pochutil som si. A pochutila si aj moja polovička, keďže jej tolerancia cukru je nad mojimi hranicami – dokonca išlo vraj o naj cappuccino, ktoré doposiaľ pila! Nuž, je to len vec preferencií. Značka kávy: Tostini

            K obsluhe len tak stručne – milá, úslužná, šikovná. Nie je nič, čo by som jej mohol vytknúť.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 3,5/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 4/5

Food PARK ma ohúril svojím súčasným dizajnom, prívetivou atmosférou, skvelou ponukou nápojov či jedál a príjemným personálom. Napriek tomu, že som si na svojej presladenej kávičke nepochutil, na tej, za ktorú som ju vymenil som si veru pošmakol. Veľkým skokom oproti konkurencii sú top sumy za ich široký sortiment, kvôli ktorému ju ešte isto navštívim. Kaviareň vrelo odporúčam, veď reprezentuje skvele.

 

Food PARK

040 01 Staré Mesto

https://www.google.sk/maps?q=food+park+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjRwuvB6-DhAhURZFAKHSgCA-oQ_AUIDygC

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBoston café
Ďalší článokGesto