Pekné jarné dni nás vylákali mimo centra do „prírody“. Košické sídlisko Nad Jazerom ponúka obyvateľom očistu mysle v objatí zelene, kontrastujúcej s betónom metropoly východu. Prechádzka okolo Hornádu zakončená motaním sa popri jazere mala viac než uspokojujúci záver – naše kroky nás totiž zaviedli rovno do kaviarne.

Kaviareň zoslaná z neba

Boston café je taká miniatúrka, do ktorej by sa zmestilo asi toľko ľudí, koľko je na ruke prstov. Komôrka sa teší výhľadu na vodu, čo je jej veľkou výhodou. Je plná dizajnových kúskov, ako skladaný koberec na štýl dlaždíc, industriálne osvetlenie, háčkované taburetky, moderné geometrické stolíky, top drevené obloženie baru, či retro stoličky. Tieto klenoty však netvoria šperk, či inými slovami – všetko je tu samo o sebe super, akurát dokopy to veľmi nehrá. Parádny nábytok a dekorácie tu vyvažujú lacné a nevkusné obrazy (ktoré sú navyše zavesené v zlej výške) či nepekná tapeta. Až ma pri srdci pichá, keď vidím takto zabitý potenciál! Je mi ľúto tých osirených dizajnoviek, ktoré nikdy nevyniknú v plnej kráse.

Všetko, čo som doteraz napísal môžeme zmiasť zo stola, pretože teraz prichádza prvok, ktorý by vykompenzoval aj najväčšie dizajnové kacírstvo. Dámy a páni, už vo dverách vás uvíta nežná slečna francúzskeho buldočka, ktorá je maskotom podniku. Jej podobizeň nachádzame na obrazoch, šálkach,  na menu alebo v logu kaviarne. S konceptom mačacích kaviarní sme sa už stretli, ale toto tu je úplne iný level. Bondu je veľmi priateľská fenka, ktorá na ľudskú dušu pôsobí ako najsilnejšie antidepresívum. Po stretnutí s týmto prekrásnym stvorením som sa stal chodiacou reklamou na  Boston café, keďže som do každej nevinnej konverzácie napchal môj očarujúci zážitok so psom v kaviarni. Za mňa máte 10/10, nie je o čom.

Kráľovská ponuka aj pre pirátov

Kaviareň je tak malá, že ju od zeme nevidno, napriek tomu nám naservíruje bombastické menu, ktorým zmetá konkurenciu zo stola. Okrem kávových klasík tu máme espresso con panna (so šlahačkou), hario, chemex, aeropress, french press (wow), ľadovú kávu, vietnamskú kávu (doppio + kondenzované mlieko), matcha cappuccino, crusta cappuccino (s cukrovou krustou), choco matcha latté… Neskutočné! Nechýbajú ani populárne fancy limonády ako Mellos (všetky príchute) alebo ich vlastné mixy. To, čo ma prekvapilo azda najviac je ich široká ponuka prestížneho alkoholu. Už len rumy zaplnili celú jednu stranu z lístka. Výška týchto alko špecialitiek sa štverá až k 25€ za 0,4 dcl, takže je to záležitosť pre poriadnych fajnšmekerov.

My sme si objednali crusta cappuccino a ľadovú kávu so sirupom s príchuťou bielej čokolády. Prebiť cukrovú krustu bola samozrejme sranda. Kúsky krusty sa vo zvyšku kávy rozpustili, čím ju osladili. Čo sa samotnej kávy týka, bola chuťovo skvelá, dokonale vyvážená horkosť a čokoládové tóny. Samotná konzistencia cappuccina mohla byť trochu krémovejšia, no aj tak hodnotím tento počin pozitívne.

Ľadová káva chutila doslova skvele. Sirup v nej nebol vôbec lacným sladidlom – jeho chuť a aróma verne napodobňovali pravú roztopenú bielu čokoládu. Dokonalý pomer – top letné osvieženie.  Značka kávy: Coffeein

Obsluha bola dobrá, priemerná, no ak do personálu rátam aj prítomného psíka, bola priam nadpozemská.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 4/5
  • Káva: 4,5/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 5/5

Boston café je zasadená na dobre frekventovanom mieste a zákazníkom ponúka široký sortiment najvyššej kvality. Zároveň žmýka ľudské emócie so sympatickým a priateľským psíkom, ktorý robí z podniku jedinečné miesto. Neviem, čo bude zajtra, ale som presvedčený, že do Bostonu sa budem vracať zas a znova, veď také lahôdky za takú dobrú cenu inde nedostanem. Navyše si v inej kaviarni nevychutnám svoju šálku kávy s rukou spustenou na jemnom kožúšku francúzskeho buldoga.

 

Boston café

Baltická 19, 040 12 Nad jazerom

https://www.google.sk/maps?q=boston+cafe&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwi7xNiR0tHhAhVV5uAKHSjWB0sQ_AUIDygC

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBØLGE
Ďalší článokFood PARK