Gesto – moja srdcovka už od čias gymnázia, kedy som tu chodieval poza školu! Kaviareň pre mňa dnes už neslúži ako útočisko, v ktorom som číhal na koniec hodiny francúzskej fyziky – v týchto dňoch je to pre mňa top destinácia na stretnutia, ktoré si chcem vychutnať mimo ruchu centra mesta. Recenzií na podnik sa už popísala kopa a názory sa líšili – toto je moja skúsenosť z posledných raňajok, ktoré som si tu vychutnal.

Nadčasová chuťovka

V časoch vzniku Gesta sa isto jednalo o jeden z najštýlovejších podnikov v Košiciach. Od toho roku rástli fancy kaviarne ako huby po daždi, no Gesto stále ostalo rovnako šmrncovné. Domácke pohodlie s vkusným industrializmom – to je overený recept na kvalitné urbanistické hniezdo. Široká paleta materiálov ako sú tehly, drevo, kov, či sklo tu navzájom dokonale ladia a vytvárajú jednotný oku-lahodiaci celok. Ešte aj surové detaily ako sú odhalené rúry, či betón tu prispievajú k maximálnemu komfortu zákazníka. Gesto spája útulné prostredie s vkusným dizajnom, vďaka čomu si stále udržiava náklonnosť toľkých návštevníkov.

Problém vybrať si

V Geste majú ozaj všetko – domáce limonády (za slušné sumy), fľaškové populárne nápoje (Fentimas, Opre, či iné remeselné srandy), pivká, teplé čaje, domáce ľadové čaje, miešané drinky a v neposlednom rade kávy. Teplé, či studené, so sirupom, alebo bez – vyberie si naozaj každý kávičkár.

Ešte zaujímavejší výber nás čaká v raňajkovom menu – pšeno/pohánka na sladko či slano, omeletky, zapečené chlebíky, croissanty, panini, lievance, palacinky, domáce musli, ovsená kaša, anglické raňajky… a to ešte nie som na konci! Je evidentné, že kaviareň disponuje poriadnou kuchyňou, čo využívajú aj pri tvorbe obedových menu.

V dnešný deň sme okúsili ich raňajky – lievance s javorovým sirupom a lesným ovocím, šunkovo-syrové panini, šunkovo-syrovú omeletu a zapečený chlebík s gorgonzolou. Všetko chutilo viac než fajn a naservírované to bolo vskutku atraktívne. Ako obstála káva?

Bol som znechutený z toho, že jediný z partie som si nedokázal predstaviť raňajky bez kávy. Dal som si klasické cappuccino. Jeho pena bola pekne krémová a chuť pomerne lahodná, no drobné odtienky horkosti a zvýšenej acidity pri prehĺtaní stiahli isté percento môjho subjektívneho hodnotenia. Značka kávy: Musetti

Nemám už šediny?

Čakacia doba v Geste bola priam nevídaná! Bolo krátko po deviatej hodine ráno, kaviareň naprataná ľuďmi a personálu evidentne málo. Na cappuccino a fľaškovú limonádu sme čakali cca 20 minút a kým nám všetkým doniesli jedlo… ach. Nie je to chyba personálu, ale chyba vedenia – darí sa vám, to je skvelé! Dajte prácu ďalším ľuďom.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 4/5
  • Personál: 2/5
  • Celkovo: 4/5

Úbohý personál Gesta! Čašníčky sa tu nabehajú ako fretky a i tak to nestačí – návštevník musí čakať veľmi veľmi dlho a ak nemá deň voľna, ako sme mali my, tak ho to môže celkom znepokojiť. Nie je ničoho iného, čo by som Gestu vytkol – ide o krásny podnik s dokonalou atmosférou, ktorý je vhodný na rôzne špeciálne príležitosti ako je rande, či súkromná oslava.

Gesto

Námestie L. Novomeského 13, 040 01 Košice

https://www.google.sk/maps?q=gesto+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjtpLaHpfjhAhUESxUIHTHxAXIQ_AUIDygC

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFood PARK
Ďalší článokKáveja