Enotéka sa nachádza v rovnomennej bývalej robotníckej štvrti Trastevere za riekou Tiber, ktorá bývala domovom chudobných a nemajetných ľudí. Bývali tu aj Ennio Morricone a Sergio Leone ešte ako malí chlapci, a snívali o tom, že raz budú slávni umelci Jej úzke uličky vydláždené mačacími hlavami s domami so špaletovými oknami a kovovým zábradlím na balkónikoch plné kaviarničiek, reštaurácií a barov sú plné turistov. Srdcom tohto miesta je námestie Piazza di Santa Maria s vraj najstarším kostolom v meste – Bazilika Santa Maria in Trastevere.

Nachádza sa tu aj asi najromantickejšie miesto  Ríma fontána  dell´Acqua Paola. Trastevere je presne to miesto, kde je jedno, čo sa píše v bedekroch. Túlate sa ulicami, dotýkate sa stien domov, ktoré sú pre mnohých škaredé, lebo sú neudržiavané a predstavujete si život pred mnohými stáročiami.  Na uliciach sa spieva, tancuje, hraje.

Majitelia všetkých obchodníkov a podnikov sa snažia vytvoriť čo najviac pohodovú a rodinnú atmosféru a vyvolať v turistoch dojem, že sú súčasťou bežného večera Rimanov. V mnohých podnikoch sa cítite ako doma, neviete ani, kto je majiteľ, ako kuchár.

Oficiálne je síce podnik s tradícidiou od roku 1936 enotékou, ale ponúka štandardný výber ako v reštaurácii. Studené predjedlo môže byť carpacio s hľuzovkou alebo výber prošút.  Ako teplé predjedlo si môžete dať napríklad  rybacie lasagne s arrtičokami alebo pošírované vajíčka s hľuzovkou. Pre dvoch majú pripravený výber predjedál. Zo šalátov si môžete vybrať zelený, Garibaldinu (mix šalátových listov, paradajky, mozarela, tuniak, karotka a kukurica), grécky, severský (šalátové listy, jablko, modrý syr a opečené vlašské orechy), šalát s teplým kozím syrom a Caesar s kuracími prsiami.

Z cestovín treba ochutnať klasiku carbonara alebo amatriciana, alebo pre nás nie úplne zvyčajnú kombináciu s čerstvými mušľami a pecorinom. Zaujímavé hlavné jedlo je pečené kurča s tromi omáčkami (horčicová, balzamiková redukcia a sladkokyslá jalapeño). No a ku káve (moja bola espresso) ponuka dezertov: klasika tiramisù, cheesecake, mojito semifredo, ananás, jahody so smotanou alebo citrónový sorbet. Na záver široký výber bielych aj červených talianskych vín, ale majú aj prosecco alebo šampanské.

Adresa: Via della Lungaretta 86/87, Rím

Otváracie hodiny: 12:00 – 00.00

Moje hodnotenie:

prostredie: 1

káva: 1

personál: 1

https://www.google.com/maps/place/Via+della+Lungaretta,+23,+00153+Roma+RM,+Italy/@41.8892167,12.4737574,16z/data=!4m5!3m4!1s0x132f6049d51325cd:0xd9299a88e1af4d21!8m2!3d41.889333!4d12.475442